Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 23:41:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко време бихте искали/е приемливо за вас да кърмите?
Не бих искала да кърмя изобщо - 3 (2.4%)
До 1-2 месеца - 5 (4.1%)
До 2-4 месеца - 9 (7.3%)
До 4-6 месеца - 16 (13%)
До 6-8 месеца - 17 (13.8%)
До 8-10 месеца - 10 (8.1%)
До 10-12 месеца - 11 (8.9%)
До годинка - годинка и малко - 17 (13.8%)
До 1,2 - 1,6 години - 4 (3.3%)
До 1,6 - 2 години - 2 (1.6%)
До 2 - 2,5 години - 0 (0%)
До 2,5 - 3 години - 0 (0%)
Над 3 години - 0 (0%)
Колкото мога по-дълго - 29 (23.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето  (Прочетена 167175 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: април 04, 2009, 21:33:18 »

Ел миличка не се притеснявай нали сме затова тук да помагаме  give_rose
На мен най-добре ми действаше за ужасно разранените зърна Лансинокса и силиконовите зърна.Успех  good
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: април 04, 2009, 21:40:20 »

Ел, когато Калоян се успиваше повече - не съм го будила за папкане, а ако гърдите ми се пренапълнят съм изцеждала 30-тина грама, колкот да се облекчи положението, а ако се успи повече - изцеждам изцяло едната гърда и после давам от другата и така се получава, че не пропуска ядене от нито една от гърдите и режима си оставаше. good А колкото до зърната - пробвала съм и с Лансинох, и с Гермастан, имаше облекчение, но по едно време ми се бяха появили и малки ранички - тогава единствено ми помогна Дефламол. good
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: април 11, 2009, 20:40:31 »

Една супер интересна статия /поне на мен ми е / за отбиването.Инче,мисля,че ще ти е полезна и да знаеш не се отбива лятото..я най-добре я прочети Wink

Отбиване на детето

Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: април 11, 2009, 20:56:52 »

Сисе, статията наистина е много интересна! Bravo

Коско май е решил сам да се отбива, все по-рядко се сеща да си поиска да суче sad
Да с еотбие сам за мен е идеалният вариянт, а и став апостепенно, такаи аз свиквам с мисдълта, че вече няма да се кърмим, а и за него няма никакъв стрес Wink

Така че скоро ще съм екс кърмачка със щастливо и пораснало екс кърмаче! Wink Momy
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: април 11, 2009, 22:07:28 »

Сисе,много интересна и полезна статия,ще си я запазя,живи и здрави,за към годинката.
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: април 12, 2009, 08:12:36 »

Сисе,много интересна и полезна статия,ще си я запазя,живи и здрави,за към годинката.
Пожелавам ти го Wink скоро да не ти потрябва тази статия!
Bulechka™,чувала съм,че е най-добре детето само да се отбие,но не ми се вярваше,че иам такива деца pardon Моя все още не мисли да забравя за гърдите ми,търси си ги,а като ме види гола girl_impossible Всъщност ние вече имаме 1 кърмене след баня и това е.По скоро му е останал навика по този начин да ме гушка и да заспива сучейки,все пак 1г. не е малко време и той си е свикнал така.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: април 12, 2009, 08:34:03 »

Ааааааааааааааа, Сисееееееееееее, аз няма да отбивам бе, ама като ме чуе човек как говоря си мисли сигурно, че аха-аха съм на прага да го направя. Ма не мога, грехота, да имам пък да не му давам, няма да стане. И аз знам, че лятото не бива, и затова ще се превърна в кошмара си очевидно - да кърмя до годинка, ама то не се знае знае ли се. Може пък да ми свърши кърмата, на мен вече и цикъл започна да ми идва - втори път сега, така че това е още един фактор.
Както дойде.......
За съжаление, от една седмица давам добавка от 60мл АМ вечер...... Реших се да послушам док, понеже нали Сти е много дребен, и така. Изкарах една безсънна нощ докато смеля факта и го направих, да гъчи там да качва, че срамота да няма 6 кила на почти 7 месеца..... Но го проих неочаквано тежко, и себе си учудих.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: април 12, 2009, 10:56:58 »

Аз да ви се оплача - нещо май много ми е намаляла кърмата, въпреки че не спирам да кърмя Жорко денонощно, защото той не се е отказал още от нощното хранене. cray
Аз си усещах, че е така, но снощи такъв рев и дране имаше в 11 вечерта и си мислехме, че е от превъзбуда, защото ходихме на гости при моите баба и дядо и много хора му се радваха, но накрая се оказа, че Жорко е гладен.  huhhuh.gif Аз му давах да суче, но той се дърпаше след известно време и пищеше и като му направих каша с пюре с такова удоволствие си хапваше, че не можех да повярвам.  shok
Много ми се иска да покърмя още малко и ще се опитам да го направя, но незнам дали ще успея да си увелича кърмата. Пробвала съм с лактогонен чай, но не усетих да ми се увеличи кърмата, а и се чудих защо на единия пише да се приготвя с 1 лъжица, а на другия с 2 в 500 мл вода.  crazy (взех от 2 различни аптеки) Мислех си да пробвам с хомеопатия - казаха ми за Рицинус 5 или нещо такова беше не съм сигурна - някой има ли повече информация? Ако се сетите и още нещо като съвет, казвайте, че аз уж много знам, но сега като ми е на главата си е друго.  pardon
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: април 12, 2009, 11:00:12 »

Мисля, че Юлия пиеше рицинуса.....
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: април 12, 2009, 11:15:49 »

Миме, Рицинус 5 СН по 4 пъти дневно пъти дневно по  5 гранули под езика за около седмица.Имай предвид, че когато пиеш хомеопатия действитео се губи ако: пиеш кафе, мента, вкл' дъвки и паста за зъби, силни миризми и препарати. Не тр да имаш никакъв вкус 30-ина мин преди и след като си го изсмукала. Аз като го пиеш бях изключила тези фактори за периода на приемане на хомеопатичното, а има и специална хомеопатична паста за зъби . Клкото до лактагонния чай - при менимаше ефект само когато го правех с 6 с.л. в 500 мл. вода, като към това добавях и 1 с.л. коприва и 1 с.л. листа малина и оставях чая да си кисне цял ден.
Успех! Стискам палци good good good
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: април 12, 2009, 11:22:41 »

Благодаря за информацията, Майче - знаех си, че ти ще ми кажеш повече.  Girl_hide
Това за чая с 6 с.л. нямаше да се сетя и да го правя, защото се притеснявам да не прекаля много с билките.  pardon Но пък и незнам дали мога да пия и чай и Рицинус едновременно.  crazy
Мисля да опитам с Рицинуса и ще се опитам да спазвам това за вкуса, пък дано да има ефект. Ако не - ще мисля какво мляко да купувам.  pardon
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: април 12, 2009, 11:33:17 »

Миме, нямаш проблем да комбинираш чая и хомеопатията - вътре в билките няма мента - така че  good А забравих да те педупредя и за черен и млечен шоколад - също са силен антидот на хомеопатията, но бял - може blum

А и внимавай да е Рицинус 5СН - той стимулира кърмата, докато Рицинус 30СН - я спира good

 Good luck Good luck Good luck
« Последна редакция: април 12, 2009, 11:35:06 от Harmonia » Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: април 12, 2009, 11:52:04 »

А и внимавай да е Рицинус 5СН - той стимулира кърмата, докато Рицинус 30СН - я спира good
 Good luck Good luck Good luck
Това поне го знам и ще внимавам какво ми дават.  good
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: април 14, 2009, 14:49:02 »

 Вижте каква статия намерих за храненето по време на кърменето:
 http://missby.wordpress.com/2008/01/26/bf-food/
Цитат
Можете да ядете почти всичко – включително шоколад, бобови храни, зеле, газирани напитки. Храните, които се смятат за газообразуващи, също са добри за консумация – дори да се образуват газове, те се образуват във вашия стомах и не преминават в кърмата, нито преминават самите съставки на газообразуващите храни. В страни, където традиционно се консумират много люти, бобови или сладко-кисели храни и където майката също се храни с местна храна, бебетата нямат повече газове или колики от бебетата в други страни.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: април 14, 2009, 15:02:10 »

Абе и в едното има истина и в другото - да има ограничени храни или пък да се яде всичко. Всеки си знае детето. По добре малко ограничение, отколкото после ревящо и свиващо се бебе и укоряваща се майка до него, без възможност да му помогне.
Мое мнение....
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines