Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 01:32:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко време бихте искали/е приемливо за вас да кърмите?
Не бих искала да кърмя изобщо - 3 (2.4%)
До 1-2 месеца - 5 (4.1%)
До 2-4 месеца - 9 (7.3%)
До 4-6 месеца - 16 (13%)
До 6-8 месеца - 17 (13.8%)
До 8-10 месеца - 10 (8.1%)
До 10-12 месеца - 11 (8.9%)
До годинка - годинка и малко - 17 (13.8%)
До 1,2 - 1,6 години - 4 (3.3%)
До 1,6 - 2 години - 2 (1.6%)
До 2 - 2,5 години - 0 (0%)
До 2,5 - 3 години - 0 (0%)
Над 3 години - 0 (0%)
Колкото мога по-дълго - 29 (23.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето  (Прочетена 167211 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: април 01, 2009, 15:09:40 »

момичета,  stupid как се отбива? кърмя Кари само сутрин и вечер преди лягане, но откак сме се тръшнали и двете болни, почти не иска да суче(а иначи си яде и пие от биберон), получих усложнения и вече пия доста силни хапчета и си мисля че е време да се замисля над това... иначе доста ми е намаляла кърмата оня ден едвам изцедих за да и дам от шише
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: април 01, 2009, 17:02:53 »

Най-добре е да се отбие постепенно и без хапчета.Ако нямаш напрежение в гърдите и като стиснеш не тръгва кърма значи ще стане работата.Ти мислиш да заместиш кърмата сутрин и вечер с АМ ли?
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: април 01, 2009, 23:24:09 »

solecito да не те отчайвам мила, но на мен нито Гармастана нито Лансиноха ми помогнаха. Имах облекчение от Лансиноха, но не ме  оправи. Много зле ми бяха гърдите исках да се отказвам на третия месец, но за известно време реших да съм само със силиконовите зърна и даже за няколко дни само се цедях. Минаха ми постепенно. Малко ми намаля кърмата тогава обаче.  По принцип самото сукане и въобще дразненето на мястото е причина. Пробвай да постояваш малко гола за да е на въздух.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: април 02, 2009, 11:45:48 »

Най-добре е да се отбие постепенно и без хапчета.Ако нямаш напрежение в гърдите и като стиснеш не тръгва кърма значи ще стане работата.Ти мислиш да заместиш кърмата сутрин и вечер с АМ ли?

ами не знам?! почна малко да суче сякаш, още не съм и давала АМ и не знам как ще го приеме, тя по принцип много много не суче особено сутрин, ще поизчакам по-добре да оздравее и тогава ще почна да я отбивам.
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: април 02, 2009, 21:03:20 »

 Моят бебок започна да прави странни интервали мейду храненията. Вече втора поредна вечер се събужда след по-малко от два часа гладен и много сърдит. Докторът казва, че нещо си бил объркал режима, мъжът ми предлага да му бутаме с шишето, за да е сит..а аз искам само от гърдите да се храни, че да не ми намалее кърмата. На някой случвало ли му се е нещо такова, моля, дайте съвет, ето сега не иска и да заспи, а му давах, докато не отказа, кърма имам в гърдата
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: април 03, 2009, 07:39:17 »

И при нас има такива моменти, мила. Освирепява от глад рано-рано, а пък доста си е хапнал  pardon Тогава, според момента, или го дохранваме с изцедена кърма(ако аз все още не съм " се напълнила") или го гушкаме малко да се укроти и да мине още малко време. Да си призная честно обикновено е първият вариант  tease не знам дали е правилно така,ама няма да държа детето гладно, я  pardon
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: април 03, 2009, 08:34:13 »

Когато Даниел ми е правил така съм го слагала на гърдата нищо,че преди 2 часа например е сукал.Има,няма кърма слагам го да суче...нали днес като няма,утре ще има.Искам да кажа,че лактацията се определя от търсенето.Дори и да няма какво да суче поне ще се успокои и пак ще заспи.
Други не биха постъпили така,биха дали биба за да го залъжат или малко вода,чай и т.н. още повече ако имат режим.
Беше ми улеснение и това,че двамата с Дани спахме на едно легло и не ми представляваше трудност посреднощ да го кърмя...то и затова той все още се буди нощем да яде,защото навремето не му "вкарах" нощен режим nea Не казвам,че моите "методи" са правилните и така трябва да се прави,само споделям опит  Wink
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: април 03, 2009, 08:46:31 »

съгласна съм  good Аз не давам вода, пробвали сме с бибата, но тя не важи, ако е много гладен - директно я плюе  pardon или трябва да го оставя да реве, докато му дойде време за ядене (което е кофти и за него и за нас) или да го нахраня  pardon (това с гушкането също действа понякога, но по-рядко). Ще пробвам и аз да го слагам на гърда, независимо дали имам кърма или не, а не да даваме шишето директно  good Благодаря, Сисе  give_rose
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: април 03, 2009, 09:01:43 »

Когато Даниел ми е правил така съм го слагала на гърдата нищо,че преди 2 часа например е сукал.Има,няма кърма слагам го да суче...нали днес като няма,утре ще има.Искам да кажа,че лактацията се определя от търсенето.Дори и да няма какво да суче поне ще се успокои и пак ще заспи.
И ние бяхме така и много по-лесно преминавахме през т.нар. кърмачески стачки и скокове на растежа. И до ден днешен срещам обезумяли погледи, когато споделя, че в определени моменти сме стигали и до 14 - 15 кърмения за денонощие...
А колкото до нощния режим - ами той сам си го направи към края на 6-ия месец, след като вече му бях въвела и друга храна, а и по стечение на обстоятелствата вече от един месец беше на АМ. Въпреки че и досегаима нощи , в които се буди по няколко пъти, за да бъде гушнат в мен например blush
Моята теория беше, че щом детето иска да суче - му предлагах, независимо далие сукал преди 15 мин, 1 час и т.н.
В крайна сметка и ние не огладняваме всеки ден по часовник, нали?
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: април 03, 2009, 09:03:37 »

solecito, и аз бих те посъветвала да го слагаш на гърда, а не да давате шишето, защото така може да свикне и да не иска да суче по-нататък, защото от шишето е много по-лесно.  nea
Аз процедирам по същия начин ако много плаче и не мога да го успокоя по друг начин.  pardon
Относно нощното хранене - Жорко също се буди да яде нон-стоп, въпреки, че имаше един период от 1-2 седмици, в които не се буди въобще.  pardon Аз си мисля, че това е по-скоро до навик, отколкото да е гладен при положение, че е издържал цяла вечер без да яде, но като не съм го отучила по-рано сега е още по-трудно.  girl_impossible Не мога да кажа, че съжалявам, но мисля, че е по-добре да спи спокойно вечерта и да му почива стомахчето, отколкото на 3 часа (като часовник е  Girl_hide) да се буди и да го пълни наново.  Girl_sing
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: април 03, 2009, 09:09:01 »

О,по време на стачките /имал е 2/ го кърмех и през 30мин. беше някакъв ад.Продължаваше 2-3 дни най-много и докато го сложех на гърдата започваше са пищи и да се гърчи,неще и неще,а беше лято в жегите,той беше само на кърма и когато и нея отказваше се бях видяла в чудо.Затова дебнех да го уловя на кеф и да му дам малко да сукне.През тези дни не сме излизали навън,само в нас стояхме,аз с циците навън и така smile
Когато пък имаше скокове в растежа търсеше са суче много начесто,постоянно беше гладен...естествено си помислих,че кърмата ми е намаляла /някои майки в такива случаи дават Ам,защото си мислят,че нямат кърма/ и си го слагах много,много начесто и така за ден-два премина периода smile

Цитат
Моята теория беше, че щом детето иска да суче - му предлагах, независимо далие сукал преди 15 мин, 1 час и т.н.
В крайна сметка и ние не огладняваме всеки ден по часовник, нали?
Подкрепям  good


« Последна редакция: април 03, 2009, 09:12:08 от сиска » Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: април 03, 2009, 12:15:18 »

 Поуспокоихте ме малко, дано премине и при нас този период, единственото с което ми е трудно да се справя е чувствителността на зърната ми - от по-честото хранене тръгват да се разраняват, мажа се с гармастан и затова задължително хубаво се измивам преди всяко кърмене, което изключва варианта на сиска със спането в едно легло и посоянното кърмене, но съм решена да дам всичко от себе си, за да е кърмен Владко Yes
 А и при нас номерът с бибата, гушкането или вода не дават никакъв резултат, детето си иска кърма blum
« Последна редакция: април 03, 2009, 12:17:56 от Ел » Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: април 03, 2009, 12:23:57 »

Ел,а защо не си купеш такъвркойто не трябва да се измива.Ето пример http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=120_164&products_id=4972&osCsid=80a88cb17200ac7d3f773297dcfcc3d7

http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=120_164&products_id=5011&osCsid=80a88cb17200ac7d3f773297dcfcc3d7
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: април 03, 2009, 14:22:20 »

Ел, на мен едното ми зърно е зверски изядено и ме боли адски много при кърмене. Гармастана не ми помогна, сега по съвет на момичетата тук, се мажа с Лансинох, а след кърмене оставям малко гърдите "да дишат" - без сутиен. От гърдата, която ме боли, гледам да давам със силиконово зърно, въпреки че малчо не го харесва особено. Определено при мен има ефект, още повече, че го правя от вчера следобяд, а вече болката е доста по-малка good
п.п. и не мия гърдите с топла вода и сапун преди всяко хранене (лансинохът не се отмива преди кърмене), че сапунът много изсушава кожата и, поне при мен, я прави по-чувствителна и е по-болезнено   pardon
« Последна редакция: април 03, 2009, 14:25:46 от solecito » Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: април 04, 2009, 14:28:22 »

 Майче, имам го крема на Авент, мажа се и с него, но задължително трябва да мажа и с гармастан, лично на мен той повече ми помага.
 Пете, за сапуна ще те послушам - в упътването на гармастан пише, че може и с вода само. За пликчетата - има,  но излизат по 0.52лв едното, а не 0.12.
 Тази нощ Влади много го боля коремче и не спа добре. Сега спи вече повече от 4 часа, гърдата ми се препълни, защото до преди това я изпразваше на 2. Сега да го будя ли, да го оставя да се наспи ли? Аз все с някакъв проблем се вкючвам blush
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines