Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 03:48:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко време бихте искали/е приемливо за вас да кърмите?
Не бих искала да кърмя изобщо - 3 (2.4%)
До 1-2 месеца - 5 (4.1%)
До 2-4 месеца - 9 (7.3%)
До 4-6 месеца - 16 (13%)
До 6-8 месеца - 17 (13.8%)
До 8-10 месеца - 10 (8.1%)
До 10-12 месеца - 11 (8.9%)
До годинка - годинка и малко - 17 (13.8%)
До 1,2 - 1,6 години - 4 (3.3%)
До 1,6 - 2 години - 2 (1.6%)
До 2 - 2,5 години - 0 (0%)
До 2,5 - 3 години - 0 (0%)
Над 3 години - 0 (0%)
Колкото мога по-дълго - 29 (23.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето  (Прочетена 167264 пъти)
 
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: март 06, 2009, 17:03:13 »

Ина мерси за бързия отговор , ще го видя този магазин , ама и аз сега като се замисля не вярвам да кърмя навън , в къщи пък за какво ми е ..  *crazy*Но все пак може да взема един
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: март 06, 2009, 17:09:53 »

В началото докато се регулира кърмата ,гърдите сигурно ще си ги чувстваш натежали и напрегнати.Тогава е добре да се носи сутиен, аз моя само в нас си го носех тези няколко дена.Естествено ,не е задължително да е за кърмачки. После вече това напрежение изчезва.
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: март 06, 2009, 22:32:37 »

На мен сутиенът за кърмачки ми беше неразделна част и денем, и нощем. Аз винаги съм била със скромен бюст, но по време на кърменето гърдите и се уголемиха поне 2,5 пъти и нито можех да легна по корем, а като дойдеше време да кърмя и те се наливаха с мляко - потичах като река. По стечение на обстоятелствата кърмих само 5 месеца, но до последно се наливах като кравичка. Даже в болницата, когато бях с подтисната лактация от цялата химия, която ми вляха, цедях по над 1,8 л. на денонощие (8 пъти) . Така че е доста индивидуално. Ето тези два сутиена ми бяха най-удобни: http://www.moebebe.com/catalog/product_info.php?products_id=199 и http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=24_218&products_id=3902  good
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: март 07, 2009, 08:45:11 »

Аз доскоро бях с пластмасови шишета на Авент.Сменях ги през 3-4 месеца /те не,че бяха много..само 2 имах/ Сега си взех на Чико стъклени със силиконови биби.Сега ще си взема на Би-фри за навън,че стъкленото може да се счупи вънка,Даниел както ги хвърля зад борда.На Би-фри не съдържат уж бисфенол А /това е вредния материал в пластмасата/
Някои казват,че това било рекламен трик и т.н. ,но аз за най-сигурно реших да минем на стъкло.Сега ми е по-спокойно smile
За помпата аз имам Авент.Никакви забележки.Даже доскоро я ползвах.

 Offtopic Ето материал за Бисфенол А
« Последна редакция: март 07, 2009, 08:49:17 от сиска » Активен
shaska
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 238



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: март 12, 2009, 17:07:43 »

Момичета не знам дали точно тук е подходящото място да питам, но ще попитам (пък ако администраторите решат да преместят въпроса да го направят).....Проблемът е следният: Искам да кърмя бебка, но кърмата която имам )поне така си мисля) е малко т.е. като се "изцеждам" пада на капки,няма струйка и така се цедя по цял 1 ч. за има няма 20 мл. кърма...бебка засуква но не знам какво количесто и дали въобще яде нещо от мен или ме ползва за залъгалка...моля дайде ми накой съвет как кърмата да стане повече и как да разбера дали бебка въобще засуква нещо...и да добавя-какво е чувството което трябва за изпитам като засуче..понеже това което изпитвам е малка болка все едно като при изцеждзане с помпа..това ли е... и да добавя...преди да дойде времето за кърмене нито чувствам гърдите си напрегнати нито пък ме болят, потичат по малко но само това...моля дайде ми съвет че вече направо откачам
« Последна редакция: март 12, 2009, 17:09:24 от shaska » Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: март 12, 2009, 17:32:15 »

Ти си родила на 6-ти нали?От кога я слагаш на гърдата,кога ти слезе кърмата?Защо се изцеждаш?
Защо си мислиш ,че няма какво да суче?Кърмата ти тепърва ще се учеличава ще видиш,че ще започнат да ти се напрагат гърдите и да ги усещаш тежки!
Може да изпитваш болка при сучене,защото още не си свикнала с усещането,а и сега зърната ти са много чувствителни!Съветвам те да си купиш колектори за гърди и да ги слагаш вътре в сутиена,много са щадящи за зърната,особено при по-разранени и чувствителни.
Лично при мен,когато Даниел засуче и кърмата ми слиза усещам...усещам си кърмата как минава по каналите,гърдите ми стават твърди и ...просто си усещам как кърмата слиза.
Първите няколко дни като ми слезе кърмата преди часа за хранене направо щяха да се пръснат,боляха,явно при теб не е така huhhuh.gif Има чайове за кърмачки,аз съм пила такъв на Хип.Моя съвет е щом имаш желание да я кърмиш пий по много вода,много сокове...не чакай да удари 3-тия час за да я накърмиш,слагай я по-често на гърдите колкото повече суче толкова повече кърма ще се образува!Може също след като си я нахранила да се цедиш,пробвай на ръка,по щадящо е за гъдите.Колкото повече кърма изсуква малката,толкова повече ще произвеждаш!

Упех с кърменето!Ако нещо друго те интересува,не се притеснявай-Питай smile
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: март 14, 2009, 13:52:17 »

Към поста на Сисето мога да добавя само, че аз като пиех много вода имам предвид наистина много ми се разреждаше сякаш кърмата. Аз мисля, че 1-1,5литра на ден са добре.
Има и хомеопатични за увеличение на кърмата, но мисля, че твоята ще слезе така или иначе си имаш. Ще се увеличи. И при мен беше така, както ти писах на лични.
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: март 25, 2009, 20:24:53 »

Момичета,да ви питам-сега говорег с майка ми и и казах че ако сма само на кърма няма да давам вода на беболлла тя как така нямало,то не можело така...А аз много четох ,че кърмата си дава всичко crazy
Вие как правихте...
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: март 25, 2009, 21:21:05 »

Момичета,да ви питам-сега говорег с майка ми и и казах че ако сма само на кърма няма да давам вода на беболлла тя как така нямало,то не можело така...А аз много четох ,че кърмата си дава всичко crazy
Вие как правихте...

Ние също бяхме само на кърма, но давах и водичка на Коско - понякога отказваше, понякога пиеше доста!

Но всеки сам си решава дали и какво да дава на бебчето си! good
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: март 25, 2009, 21:54:16 »

Докато малкия беше само на кърма вода не съм давала,все пак в нея голям % е вода.Просто няма нужда.След сучене с една лъжичка му изплаквах устата,за да не остава кърма.

Виж това: Нуждае ли се кърменото бебе от вода

http://karmene.greatnow.com/sastav.html
« Последна редакция: март 25, 2009, 21:56:52 от сиска » Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: март 26, 2009, 11:42:57 »

Аз също не исках да давам, но все пак предложих няколко пъти с резултат - брутално изплюване и до там бяхме с водата. Въпреки че бяхме лятно бебе и големите жеги навън, просто като ожаднееше му давах за малко да цокне и така... good
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: март 26, 2009, 11:50:17 »

Малко извън темата, но с каква цел във водата някои жени слагат захар? На мен това ми се вижда абсолютно ненужно и алогично от малко бебето да се пристрастява към бяла рафинирана захар.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: март 26, 2009, 11:59:01 »

За водата бях решила да му предложа, пък ако иска да пие. Докато беше топло през лятото си пиеше по малко вода, но като захладня вече плюеше биберона и изобщо не искаше, а и аз не съм го мъчила.  pardon Сега като почнахме захранването с триста зора му набутвам шишето да пийне малко чай, защото вече трябва да приема и други течности заедно с твърдата храна, но докато си беше само на кърма той просто не искаше.  nea
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: март 26, 2009, 12:08:11 »

Малко извън темата, но с каква цел във водата някои жени слагат захар? На мен това ми се вижда абсолютно ненужно и алогично от малко бебето да се пристрастява към бяла рафинирана захар.

Много често бебетата ги изписват с жълтеница и именно заради нея се дава глюкоза 5% или подсладена вода (кой каквото иска). Дава се, докато жълтеницата премине.  good
Другия вариант е когато детето не иска да пие вода (става въпрос за захранени бебета вече) да се сложи малко захар във водата и евентуално като е сладко детето да "пропие" вода и малко по малко да се намаля количеството захар докато остане на чиста вода.
В тези два случая съм съгласна да се дава подсладена вода, но по принцип да се слага винаги захар във водата е много грешно, защото си е вредна най-вече за зъбите и няма нужда детето да приема толкова сладко.  NO Не случайно се препоръчва до 1 годинка да се дават пюрета без съдържание на захар.  pardon
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: март 26, 2009, 21:37:29 »

Доиде време май и аз да се включа тук. От няколко дни имам капки коластра. Това дали означава, че ще имам кърма
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines