Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 20:32:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко време бихте искали/е приемливо за вас да кърмите?
Не бих искала да кърмя изобщо - 3 (2.4%)
До 1-2 месеца - 5 (4.1%)
До 2-4 месеца - 9 (7.3%)
До 4-6 месеца - 16 (13%)
До 6-8 месеца - 17 (13.8%)
До 8-10 месеца - 10 (8.1%)
До 10-12 месеца - 11 (8.9%)
До годинка - годинка и малко - 17 (13.8%)
До 1,2 - 1,6 години - 4 (3.3%)
До 1,6 - 2 години - 2 (1.6%)
До 2 - 2,5 години - 0 (0%)
До 2,5 - 3 години - 0 (0%)
Над 3 години - 0 (0%)
Колкото мога по-дълго - 29 (23.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето  (Прочетена 167455 пъти)
 
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: май 06, 2008, 18:33:03 »

PetraShili  точно този чай който си показала си го купих вчера Хип за кърмачки ,надявам се да е от полза,след няколко дена ще напиша отзиви за него   good

А това инфо за кърменето е много хубаво,и аз мисля ,че една майка винаги и най добре усеща какво точно иска нейното бебче  smile
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: май 17, 2008, 15:05:15 »

Момичета може ли да се ядът ягоди и череше докато кърмим?Защото  чувам много противопоказни неща по този въпрос ,имали някаква опасност за алергии на бебето чрез кърмата? sad sad
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: май 17, 2008, 15:13:19 »

маги ягоди-категорично-НЕ!!!Както и малини,киви и всякакви други които се сетиш със такива "семенца" good

Череши можеш да ядеш на корем,както и ябълки good
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: май 17, 2008, 17:38:39 »

m_a_g_i_vs миналата неделя бях на лекция за кърменето, а тази седмица в училището за бъдещи майки казаха че няма проблем да се ядът ягоди, и всякакви плодове и зеленчуци по време на кърмене. Ядки също може, без фастъци. Хубаво е да се избягват и газираните напитки и бозата, защото могат да допринесът за коликите.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: юли 03, 2008, 20:48:07 »

 Първо исках 3 месеца, после 6, а сега ми се иска до годинката да си кърмя съкровището Знам, че му давам най-доброто и искам това да продължи възможно най-дълго!!! good
« Последна редакция: юли 03, 2008, 20:50:57 от Bulechka » Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #155 -: юли 06, 2008, 20:35:41 »

Мамчета само да вметна ....ЗАДЪЛЖИТЕЛНО след всяко кърмене изплакваите с водичка устата на бебчето !!!! Понеже никой не ме предупреди за това сега сме с афти и се мажем с разни гадости , а за това как пищим не ми се говори .....
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #156 -: юли 06, 2008, 22:18:37 »

Първо исках 3 месеца, после 6, а сега ми се иска до годинката да си кърмя съкровището Знам, че му давам най-доброто и искам това да продължи възможно най-дълго!!! good

Булечка, как успя да си запазиш кърмата толкова време? blush Защото като почнат пюренцата и нали бебчовците не сучат толкова много, което автоматично намалява кърмата?! Може би аз не съм запозната добре, би ли споделила? give_rose
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: юли 07, 2008, 08:46:06 »

Аз знам,че трябва да се изплаква устата от млякото,но не го правя и нямаме млечница или афти  pardon Явно не при всяко бебе се получават!

Аз кърмя вече успешно 3 месеца  yahoo През 3 часа /денонощно/ сучем,а понякога и по начесто като ожаднеем.....дано да е така още 3 месеца! Аз пък още като бях бременна си знаех,че ще го кърмя дълго време good
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: юли 07, 2008, 11:13:38 »

Мамчета само да вметна ....ЗАДЪЛЖИТЕЛНО след всяко кърмене изплакваите с водичка устата на бебчето !!!! Понеже никой не ме предупреди за това сега сме с афти и се мажем с разни гадости , а за това как пищим не ми се говори .....

А не плакнех устата на Косьо, направи млечница/гъбички, но му минаха от самосебе си!!! Е, превантивно му мазах езичето с марля "напоена" с мед и мъъъничко сода

Булечка, как успя да си запазиш кърмата толкова време? blush Защото като почнат пюренцата и нали бебчовците не сучат толкова много, което автоматично намалява кърмата?! Може би аз не съм запозната добре, би ли споделила? give_rose

Ами единственото, което правя е, че пия един билков чай за кърма - мама ми го намери от една аптека - там си го приготвят; аз 1 седмица не кърмих бебо, защото пиех антибиотик, но с помпата (вече я ненавиждам bad) и с този чай успях да си запазя кърмата, въпреки, че беше доооста понамаляла, но когато бебо започна отново да суче се поувеличи! Да, определено ми е понамаляла кърмата, но имам за сутрин, вечер и 2 до 4 пъти през деня, като междувременно си хапва и другата храна, понякога вечер преди сън му давам 120-150 гр. АМ и после си дояжда от мен, това е pardon
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: юли 30, 2008, 17:38:06 »

Въпрос: кои са храните, които категорично НЕ ТРЯБВА да се приемат от жена, която кърми? Интересуват ме храни, напитки и изобщо всичко, което задължително трябва да ОТСЪСТВА от менюто. А също и тези , които е ЖЕЛАТЕЛНО.
Уффффф, то стана доста объркан пост, ама все пак смятам, че ме разбрахте, нали сладки????
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: юли 30, 2008, 20:09:53 »

Въпрос: кои са храните, които категорично НЕ ТРЯБВА да се приемат от жена, която кърми? Интересуват ме храни, напитки и изобщо всичко, което задължително трябва да ОТСЪСТВА от менюто. А също и тези , които е ЖЕЛАТЕЛНО.
Уффффф, то стана доста объркан пост, ама все пак смятам, че ме разбрахте, нали сладки????

Аз лично НЕ консумирах газирани напитки, гозообразуващи храни (боб, грах, леща, кисело зеле и др. подобни), това беше първите 3-4 месеца после вече папах всичко blush А иначе е хубаво да се ядат млечни продукти (за калции), плодове, зеленчуци, може някакви витамини, абе с две думи полезни храни Wink
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: юли 30, 2008, 20:17:34 »

А иначе е хубаво да се ядат млечни продукти (за калции)

от няколко мами чувам, че докторите са им препоръчали да НЕ консумират краве мляко и сирене първите месеци, за да се намалят коликите на бебето. казаха, че можело кози продукти.

http://www.4woman.gov/breastfeeding/index.cfm?page=235
« Последна редакция: юли 30, 2008, 22:19:51 от Anichka » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: юли 30, 2008, 20:23:33 »

От моя позната която работи в кабинета за кърмене в Майчин дом знам следното-всичко с мярка е позволено!!Не трябва да се ограничаваме защото НЕ ТРЯБВА да ядем еди си какво!!Докато бебето не покаже че това което мама е хапнала не му понася всичко в рамките на нормалното е позволено!!
Аз лично мисля да не се ограничавам!Но ще наблегна на течна храна и чайове за увеличаване на лактацията!Ще хапвам и ядки-без фъстъци!
Никой не знае кое на точно определено бебе би му било противопоказно докато не с ероди и не реагира по някакъв начин!!!За това ще си хапвам без да се ограничавам!Това е мое лично мнение!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: юли 30, 2008, 20:54:22 »

от няколко мами чувам, че докторите са им препоръчали да НЕ консумират краве мляко и сирене, за да се намалят коликите на бебето. казаха, че можело кози продукти.

http://www.4woman.gov/breastfeeding/index.cfm?page=235

Аз си консумирах и бебо нямаше проблеми!!! good

От моя позната която работи в кабинета за кърмене в Майчин дом знам следното-всичко с мярка е позволено!!Не трябва да се ограничаваме защото НЕ ТРЯБВА да ядем еди си какво!!Докато бебето не покаже че това което мама е хапнала не му понася всичко в рамките на нормалното е позволено!!
Аз лично мисля да не се ограничавам!Но ще наблегна на течна храна и чайове за увеличаване на лактацията!Ще хапвам и ядки-без фъстъци!
Никой не знае кое на точно определено бебе би му било противопоказно докато не с ероди и не реагира по някакъв начин!!!За това ще си хапвам без да се ограничавам!Това е мое лично мнение!


 good good good good
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: юли 30, 2008, 22:11:51 »

Това,което аз НЕ ЯМ е.... по съвет на педито!
-мъхести плодове
-зеле,боб,леща
-газирани напитки
-кафе
-алкохол /никакъв/
 
а нещата на които наблягам за лактацията са
-нектарини /мноого помагат/
-ядки /леблебията,орехите,лешниците помагат/
-плодове

Друг не се сещам за сега good Задължително по 2-3 литра вода на ден!
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines