Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 20:28:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко време бихте искали/е приемливо за вас да кърмите?
Не бих искала да кърмя изобщо - 3 (2.4%)
До 1-2 месеца - 5 (4.1%)
До 2-4 месеца - 9 (7.3%)
До 4-6 месеца - 16 (13%)
До 6-8 месеца - 17 (13.8%)
До 8-10 месеца - 10 (8.1%)
До 10-12 месеца - 11 (8.9%)
До годинка - годинка и малко - 17 (13.8%)
До 1,2 - 1,6 години - 4 (3.3%)
До 1,6 - 2 години - 2 (1.6%)
До 2 - 2,5 години - 0 (0%)
До 2,5 - 3 години - 0 (0%)
Над 3 години - 0 (0%)
Колкото мога по-дълго - 29 (23.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето  (Прочетена 167447 пъти)
 
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #120 -: април 17, 2008, 01:31:56 »

А когато се мажете с крема за зърната , това не вреди ли на бебо като суче huhhuh.gif

Лансинох-ът не се отмива (Гармастан-ът обаче СЕ) - аз го ползвах цели два месеца постоянно, така че знам от опит.

А момичета как сте с гърдите и зърната ,като сучат малките бебоци болят ли ви и разраниха ли се ?Мойте от сега страшно много ме болят пък незнам когато дойде момента да кърмя какво ще правя  sad

Силиконовите зърна ме спасиха и мене. Но не трябва да се кърми постоянно с тях, защото е възможно бебето да свикне и после е трудно да се откаже...
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: април 17, 2008, 09:13:41 »

Момичета, вие правихте ли си масажи на гърдите и зърната по време на бременността, за да ги подготвите за кърмене? На мен ми казаха, че трябва да ги разтривам с хавлия или нещо такова, за да загрубеят и да не ме болят после при кърменето, като това да го правя под душа. Все още не съм го правила, но може би ще пробвам.  pardon Реших да ви питам и вас дали са ви казали същото.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: април 17, 2008, 09:36:26 »

На мен ми казаха "Гърдтите не ги ПИПЙ"и аз изпълнявам!!Само си ги мажа с мас и това е !А и моята кожа там е толкова чувствителна че са заприличали на сирене от толкова стрии cray!Миме не зная кой ти е казал но аз съм чувала че не е хубаво да ги разтриваш или каквото и да е!! *THUMBS*Нека и другите мами да си кажат
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: април 17, 2008, 09:41:37 »

Каза ми го лекаря! Иначе и аз не ги пипам, освен като се къпя, защото зърната сам ми болезнени сега, но сестрата каза "Знам, че болят сега, но е по-добре да загрубеят и да са подготвени за кърменето!"  pardon
Активен
pbizart
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53


http://kadesdete.bg/bg/contest/pagenum:2 Прегръдка


« Отговор #124 -: април 17, 2008, 10:52:38 »

Включвам се като бивша кърмачка. Моето момиченце е вече на 3 г и 8 месецаи съм го кърмила от раждането. Чувала съм моя лекар, че не е добре да се разтриват, това били бабешки глупости. При дразнене на зърната се опразувал някакъв хормон, който можело да предизвика контракции и съответно нежелано преждевременно раждане.
Моите гърди са били винаги много чувствителни и болезнени дори преди менструация, така ги чувствахи през цялата бременност, но специално за зърната мисля, че природата си знае работата и след като тръгне кърмата всичко се оправя от самосебе си. Много е важно правилното поствяне на бебето върху гърдите и да заспуче правилно. Обикновено раните при кърмене стават , ако бебето неправилно суче или пък майката се цеди с помпа!

Успех с кърменето на всички мами и бъдещи такива!
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: април 17, 2008, 12:47:31 »

Цитат
Лансинох-ът не се отмива (Гармастан-ът обаче СЕ) - аз го ползвах цели два месеца постоянно, така че знам от опит.

и аз прочетох на листовката на Лансиноха,че не се отмивал преди кърмене,но зърната и бяха едни мазни от него и аз се притеснявах за бебо,затова си ги миех good Той май е по-добър от Гермастана????

Аз по никакъв начин не си търках зърната по време на бременност nea те така ме боляха! Сега когато кърмя не усещам НИКАКВА болка good Не са ми раздразнени зърната!Мисля,че е много вярно това ,което pbizart казва,че е важно бебето да засмуче както трябва зърното и болка нама да има!!!
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: април 17, 2008, 19:54:29 »

Много зависи и какви са зърната. Ако са вдлъбнати (ако мога така да се изразя), боли , защото бебо не може да ги захване както трябва. Така поне съм чела. pardon Моите са доста изпъкнали, така че проблеми при кърменето нямах. Само дето кърмата малко липсваше. girl_cray3
Активен
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: април 17, 2008, 20:01:21 »

Mамчета по колко време кърмите 5,10,15,30 минути? На курса за бъдещи мами ни казаха че до 15 мин най-много трябва да трае едно кърмене, защото след това бебка вече не суче ами си играе и така се наранява зърното.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: април 17, 2008, 21:16:55 »

Момичеата, аз си правех масаж на зърната, но много ми се бяха разранили, чак cray, когато бебо засмукваше, бях на ръба да се откажа, но добре, че не го направих good Bravo Помогна ми единствено ползването на силиконови зърна good (моите бяха на "Чико"), никакви мазила не помогнаха! sad

Сега искам да кърмя бебо, колкото се може повече време! good
« Последна редакция: април 17, 2008, 21:18:44 от Bulechka » Активен
PetraShili
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: април 18, 2008, 11:11:12 »

Мойте зърна са "вдлъбнати" и единствено със силиконови зърна мога да кърмя Ребекица, но мисля че и така е по-добре отколкото да мине на изкуствено дохранване, единствено проблемът е, че постоянно трябва да ги стерилизирам и да ги нося навсякъде със себе си, но се свиква.
Относно колко дълго трае кърменето:  минимум по 15 мин. на всяка гърда + подригването, така че продължи доста, около 30,45 мин.
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: април 18, 2008, 14:07:53 »

Искам да питам дали знае някой , като се бие инжекция в болницата да ти спрат кармата какво се случва с това което вече се е образувало в гърдите shok
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #131 -: април 18, 2008, 15:33:01 »

Момичета, вие правихте ли си масажи на гърдите и зърната по време на бременността, за да ги подготвите за кърмене? На мен ми казаха, че трябва да ги разтривам с хавлия или нещо такова, за да загрубеят и да не ме болят после при кърменето, като това да го правя под душа. Все още не съм го правила, но може би ще пробвам.  pardon Реших да ви питам и вас дали са ви казали същото.

На мен ми казваха различно, но сега като ми се разрани едното зърно при кърменето (премина ми с Лансинох - не съм го отмивала преди кърмене, малко мокрех зърното с кърма преди кърмене точно) си мисля, че е трябвало да се огрубявам преди това pardon Но с тези противоречиви мнения - да или не, човек не знае какво да прави crazy
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: април 18, 2008, 16:01:39 »

Искам да питам дали знае някой , като се бие инжекция в болницата да ти спрат кармата какво се случва с това което вече се е образувало в гърдите shok
Предполагам, че изтича само. Аз пих хапчета за спиране заради запушени канали и се случи точно така, за 2дни нямяше нищо само дето доста се омазвах. Така и не ми дойде после след всичките опити, но за зърната мога да ви посаветвам да не ги пипате. Моите също са вдлъбнати и имах ужасни рани още след третия ден въпреки масажите.
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: април 18, 2008, 17:07:13 »

Mамчета по колко време кърмите 5,10,15,30 минути? На курса за бъдещи мами ни казаха че до 15 мин най-много трябва да трае едно кърмене, защото след това бебка вече не суче ами си играе и така се наранява зърното.


мисля,че никой не може да ти каже с точност колко време да държиш бебето на гърдата! моят Дани след 5 мин. сукане започва да се унася и аз прекъсвам кърменето ! пампитата доста често ги пълни  с аки,което означава,че за тези 5 мин. успява да се нахрани!
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #134 -: април 18, 2008, 23:49:23 »

Mамчета по колко време кърмите 5,10,15,30 минути? На курса за бъдещи мами ни казаха че до 15 мин най-много трябва да трае едно кърмене, защото след това бебка вече не суче ами си играе и така се наранява зърното.

По принцип (всяко правило си има изключение обаче) новородените сучат по много и често (моето сучеше по 30-40мин в началото). Вярно е, че кърмата обикновено се изяжда в първите 10-15мин, но ако бебето не се отдръпне само от гърдата е добре да се остави, защото сукането му стимулира "производството" на повече кърма.
След 3тия месец честотата на хранене намалява, и времетраенето също - моето дете спокойно се наяжда от 5-10мин сега  good
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines