Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 20:20:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко време бихте искали/е приемливо за вас да кърмите?
Не бих искала да кърмя изобщо - 3 (2.4%)
До 1-2 месеца - 5 (4.1%)
До 2-4 месеца - 9 (7.3%)
До 4-6 месеца - 16 (13%)
До 6-8 месеца - 17 (13.8%)
До 8-10 месеца - 10 (8.1%)
До 10-12 месеца - 11 (8.9%)
До годинка - годинка и малко - 17 (13.8%)
До 1,2 - 1,6 години - 4 (3.3%)
До 1,6 - 2 години - 2 (1.6%)
До 2 - 2,5 години - 0 (0%)
До 2,5 - 3 години - 0 (0%)
Над 3 години - 0 (0%)
Колкото мога по-дълго - 29 (23.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето  (Прочетена 167429 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: април 04, 2008, 17:53:46 »

Аз питам понеже на сватбата бубка ще е много малка и се чудя как ще се справим цял ден. Колко кърма трябва да заредя да има за нея и ще ще трябва ли да се изцеждам по време на сватбата  crazy . Абе не знам много се притеснявам как ще стане, дали ще издържи бебчето цял ден без мен  shok

Пример: Ако яде по 100гр. на хранене и яде 5 пъти на ден, съответно трябва да има 5 дози или 0,500кг., но пък от шишето бебетата ядат пмалко повече, защото им е по-лесно та ще е добре да има повечко кърма или АМ за всеки случай!
Аз така правя катооставям Косьо на майка ми Wink Оставям и кърма, и АМ good

И може би ще трябва да се изцедиш поне 1 път, че иначе ще "гръмнеш" и усещането не е много приятно!!
Активен
milenium80
Сватбар
***
Публикации: 293


Buongiorno Principessa!


« Отговор #106 -: април 05, 2008, 15:21:36 »

amya новородените пият около 40-50 гр. на хранене, което през първия месец е 7 пъти на ден, т.е. през 3 часа/в 6 сутринта, 9, 12,15, 18, 21 и 24 часа, като нощното хранене е желателно да се пропуска/. постепенно количеството се увеличава, но щом казваш че твоето бебче ще е 1-2 месечно на сватбата повече от 70 гр. едва ли ще приема. Но ако кърмиш, определено ще имаш нужда да се изцедиш, защото има вероятност роклята доста да ти стегне по някое време, което няма да е много приятно. Но поне бебчо ще си спиинка по време на цялата сватба. Ние да видим какво ще правим с нашия 2 годишен палавник smile
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: април 13, 2008, 18:24:56 »

Мамита колко време може да се съхранява кърмата в камерата и дали е пак толкова хранителна след като престой определено време ?
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: април 13, 2008, 19:58:52 »

Даниел се буди да яде през 3 понякога през 4 часа!Нощното кърмене все още не е отпаднало,но като е гладен не мога да го залъжа с вода и да го оставя да се дере nea аз си спомням от една лекарка,че с всеки изминал ден дозата необходима да се нахрани едно кърмаче се вдига с по 10 гр  good

Имам ръчна помпа на Авент,но не я ползвам =]нито в болницата ,нито вкъщи!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: април 13, 2008, 21:08:01 »

Мамита колко време може да се съхранява кърмата в камерата и дали е пак толкова хранителна след като престой определено време ?

Аз знам, че кърмата хладилника (не замразена) може да се съхранява до 3 дни, а замразена до 3 месеца!!!

Не знам дали качествата й се запазват, но знам, че си променя малко вкуса, след размразяване (аз съм опитвала, винаги опитвам какво давам на бебо) и Косьо не я яде, ползвам я за разреждане на каши или приготвяне на кисели вместо вода, иначе, кърмата ми престояла в хладилник до 3 дни си е същата като вкус и консистенция и Косьо си я хапва, въпреки, че предпочита да папа от мен Wink
Активен
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: април 15, 2008, 19:46:08 »

В една брошурка дето имам за кърменето, пише че:
 "Кърмата може да се съхранява до 20 часа в хладилника и до 3 месеца във фризера"
Активен
PetraShili
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: април 16, 2008, 11:12:45 »

Имам един въпрос към мамите които хранят своите бебоци само и единствено с кърма, без вода и чай: Колко често им давате да сучат? На мене Ребека през половин, един час иска да яде когато е будна, а когато спи се случва да минат 3 , 4 часа между хранене. Добре ли е за нея да й давам винаги когато иска?
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: април 16, 2008, 12:01:22 »

Имам един въпрос към мамите които хранят своите бебоци само и единствено с кърма, без вода и чай: Колко често им давате да сучат? На мене Ребека през половин, един час иска да яде когато е будна, а когато спи се случва да минат 3 , 4 часа между хранене. Добре ли е за нея да й давам винаги когато иска?

Не мисля,че не добре да й даваш да суче през половин час!!! Още в болницата ние свикнахме на 3 часа да се храним.....а понякога и на 4 good Дори и да плаче,това не означава,че е гладна..може да е напълнила памперса,да не й е удобна позата в кято е,да я боли коремчето и т.н.!Давай й залъгалката и не я храни така на половин час good
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: април 16, 2008, 12:38:42 »

А момичета как сте с гърдите и зърната ,като сучат малките бебоци болят ли ви и разраниха ли се ?Мойте от сега страшно много ме болят пък незнам когато дойде момента да кърмя какво ще правя  sad
Активен
PetraShili
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: април 16, 2008, 13:01:20 »

Сиска, ти даваш ли на Дани вода или чай? Чудя се дали ако не й давам може би е жадна  huhhuh.gif сестрата в болницата ми каза да не давам никаква вода или чай а да й давам винаги когато поиска да суче...  crazy и вече незнам какво е правилно или не...
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: април 16, 2008, 13:29:59 »

Сиска, ти даваш ли на Дани вода или чай? Чудя се дали ако не й давам може би е жадна  huhhuh.gif сестрата в болницата ми каза да не давам никаква вода или чай а да й давам винаги когато поиска да суче...  crazy и вече незнам какво е правилно или не...

Давах му 3-4 дни след всяко кърмене по 1 лъжичка глюкоза 5%(заради жълтеницата)! Сега давам пак след кърмене от шише чай от копърови семена (това за коликите) Не му е много приятно да пие този чай,но няма как !Може пък твоята наистина да е жадна pardon Давай и по малко водичка щом плаче!
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: април 16, 2008, 14:39:43 »

Имам един въпрос към мамите които хранят своите бебоци само и единствено с кърма, без вода и чай: Колко често им давате да сучат? На мене Ребека през половин, един час иска да яде когато е будна, а когато спи се случва да минат 3 , 4 часа между хранене. Добре ли е за нея да й давам винаги когато иска?
и на мен Вики понякога така ми се буди и плаче но и на мен като на сиска в родилния дом още ми казаха че не хубаво да се дава толкова на често да суче(поне през час и половина най малко)и аз давам залъгалки нося люлея докато се поуспокои или докато се мине времето.засега се справям
А момичета как сте с гърдите и зърната ,като сучат малките бебоци болят ли ви и разраниха ли се ?Мойте от сега страшно много ме болят пък незнам когато дойде момента да кърмя какво ще правя  sad
маги ман много ме боляха зърната почти се бях отказала да кърмя но добре че не го направих.в началото още в родилния дом си взех силиконови протектори за кърмене на авент и крем лансинох за разранени зърна и добре че бяха те иначе не знам как щях да се справя
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #117 -: април 16, 2008, 15:03:51 »

Имам един въпрос към мамите които хранят своите бебоци само и единствено с кърма, без вода и чай: Колко често им давате да сучат? На мене Ребека през половин, един час иска да яде когато е будна, а когато спи се случва да минат 3 , 4 часа между хранене. Добре ли е за нея да й давам винаги когато иска?

ние не пиеме вода, нито пък чай  smile, познавам обаче много кърмачета, които пиеха, според мене и давай да си суче, когато поиска, лека полека ще започне да си прави    паузи. Не забравяй, че когато кърмиш не само, че храниш, а и успокояваш. Ако предпочиташ да я носиш на ръце или пък да пееш песнички, това също е вариант, просто на мене ми беше по-лесно да успокоявам с гърда...  good
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: април 16, 2008, 15:49:51 »

А когато се мажете с крема за зърната , това не вреди ли на бебо като суче huhhuh.gif
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: април 16, 2008, 18:57:09 »

А когато се мажете с крема за зърната , това не вреди ли на бебо като суче huhhuh.gif

Докато бях  в болницата (3 дни) си мажех зърната с Лансинох! След кърмене ги намазвах и преди да дам да суче измивах *THUMBS*Незнам дали ми помогна понеже го ползвах само 3 дни pardon В началото докато се научи хубаво да хваща зърното много ме болеше,но вече нямаме проблеми good
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines