Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 06:24:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко време бихте искали/е приемливо за вас да кърмите?
Не бих искала да кърмя изобщо - 3 (2.4%)
До 1-2 месеца - 5 (4.1%)
До 2-4 месеца - 9 (7.3%)
До 4-6 месеца - 16 (13%)
До 6-8 месеца - 17 (13.8%)
До 8-10 месеца - 10 (8.1%)
До 10-12 месеца - 11 (8.9%)
До годинка - годинка и малко - 17 (13.8%)
До 1,2 - 1,6 години - 4 (3.3%)
До 1,6 - 2 години - 2 (1.6%)
До 2 - 2,5 години - 0 (0%)
До 2,5 - 3 години - 0 (0%)
Над 3 години - 0 (0%)
Колкото мога по-дълго - 29 (23.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето  (Прочетена 167529 пъти)
 
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: март 19, 2008, 17:34:42 »

а добре за тези които смятат да не кърмят...какво да правят с гърдите си??предполагам пак няма какво да се прави а само да реши доки какво да даде за спиране на кърмата след раждане
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: март 19, 2008, 17:41:09 »

Абе жена каква кърма ще спираш - ти ако не кърмиш няма да се образува кърма, колкото повече кърмиш и по-често повече кърма се образува!Ако не кърмиш няма и да се образува, освен коластрата от начало...
Активен
martididi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55


Нежна бяла в шепи нося любовта ...


« Отговор #32 -: март 19, 2008, 17:42:20 »

Всяка майка кърми поне една седмица детето си,въпроса е гърдите ти докато свикнат,мисля,че всякакви други манипулации с кърпи и натриване са излишни.
Възможно е да се разранят зърната,няма страшно.Продават се силиконови на Chicco,те спасяват положенето.Всичко е измислено,не се притеснявайте!
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: март 19, 2008, 17:44:45 »

Абе жена каква кърма ще спираш - ти ако не кърмиш няма да се образува кърма, колкото повече кърмиш и по-често повече кърма се образува!Ако не кърмиш няма и да се образува, освен коластрата от начало...
не е точно така на мен бебето ми го дадоха на втория ден  понеже бях в реанимацията и толкова много кърма ми идваше в родилното че дори и това че бебчето сучеше(по много малко първоначално)мен ми идваше много кърма и добре че таткото ми донесе помпа да се изцеждам иначе щяха да ми се пръснат гърдите
трябва да се бие нещо са спиране на кърмата ако така си решила но не знам какво
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: март 19, 2008, 17:46:48 »

Количеството на млякото зависи от функционирането на хормоналната система и рационалното хранене....
Ей сега ще пиша какво МоЖЕ
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: март 19, 2008, 17:47:41 »

да и аз знам че се дават хормонални хапчета или инжекции *THUMBS*кърмата не може да спре от само себе си!!едно време са връзвали родилките с бинтове през гърдите за да им спре кърмата good/тези които не е трябвало или не са искали да кърмят за тях говоря не за всички/моята майка мен ме е  кърмила седмица и е получила мастопатия и до там били и инжекции за спиране!с брат ми пък заради секциото не е трябвало да кърми/едно време упойките са били опасни за кърмата/и пак така и я спряли
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: март 19, 2008, 17:51:19 »

Основните източници на калций са млякото и някой от млечните продукти като кисело мляко, краве сирене, овче сирене, в по-малк СТЕПЕН КАШКАВАЛА...Не трябва прясно  мляко да пиеш..., поражда колики!
Ястията, които съдържат семки, като житните растения, предствляват необходим елемент от ежедневното хранене.Те помагат за по-доброто функциониране на червата и за отстраняване на констипацията.трябва да се отбягват сладкиши и мазни храни.Избягвайте консервите, саламите, прекомерната употреба на сол, газирани напитки и алкохола.Зеленчуците и плодовете особено зелените са основният източник на витамини.Няколко яйца (5-6) седмично : качествени протеини и мазнини!Месото без да е абсолютно необходимо, представлява източник на протеини и желязо!
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: март 19, 2008, 17:54:12 »

СЪщо така съм чела, но не мога я момента да намеря статията, че трябва да се избягват пикантни храни, чесън, лук и магданоз, цитрусови плодове, както и когато дойде времето на мъхестите плодове - кайсии, праскови - да се белят, защото и те са дразнещи стомахчето на детето!
Общо взето добре е да се ядат млечни продукти, зърнени храни, плодове и зеленчуци като се внимава с някой от тях!, рибни (пак внимателно - без миди, хайвер и т.н.), месо разбира се не мазно!
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: март 19, 2008, 17:57:40 »

Клео,извинявай за директния въпрос,но ти защо мислиш да не кърмиш?
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: март 19, 2008, 17:58:56 »

Много ясно , че отначало ще има какво да тече, но ако се цедиш и не кърмиш изобщо ще спреш да имаш кърма, това ми е мисълта, а не 6 месеца ще имаш кърма и без да кърмиш!Разбира се че гърдите 9 месеца набъбват и хормоните си казват думата особено малко преди или веднага след раждането..
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: март 19, 2008, 19:38:41 »

Клео,извинявай за директния въпрос,но ти защо мислиш да не кърмиш?
няма проблем сисе въпроса не ме притеснява!!мисля да не кърмя защото нямам желание!!!защото гърдите ми са страшно чиствителни особено зърната..защото имах проблеми свързани с това...поради тази причина мисля да не кърмя
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: март 20, 2008, 11:48:22 »

няма проблем сисе въпроса не ме притеснява!!мисля да не кърмя защото нямам желание!!!защото гърдите ми са страшно чиствителни особено зърната..защото имах проблеми свързани с това...поради тази причина мисля да не кърмя
Ще си позволя критика към твоето решение, макар че всеки има право на мнение и решение какво да прави!  pardon
Няма нищо по-хубаво от кърмата за едно бебе и да решиш да спираш кърмата нарочно, защото нямаш желание да кърмиш, а не мислиш кое е най-добре за бебето  crazy, не мисля, че е достатъчно оправдание!  nea
Моите зърна откакто забременях също са много чувствителни,а преди никога не са ме боляли, но ако и след раждането продължи така, ще опитам със силиконови зърна, за да не се разраняват. Другото решение на проблема е изцеждането на кърмата с помпа и храненето с шише с биберон! Моята етърва е именно така, защото имаше проблеми с разраняване и нещо не стана със силиконовите зърна (но незнам дали пак и разраняваше бебо зърната или не ги приемаше) и реши проблема с помпата! За сметка на това има толкова много кърма, че въпреки че бебо си хапва доста, имат вече един фризер със замразени бурканчета с кърма!  tease
Аз лично много се ядосвам на такива майки, които не искат да кърмят!  diablo (не е лично отношение към теб, а към всички  pardon)
Адаптираните млека са си химия все пак и колкото и да се доближават по състав до кърмата, не могат да се мерят по качество с нея (поне за мен)!  nea Това дете цял живот после ще яде и пие химии, защо да го лишаваме от нещо естествено поне в началото на живота му, когато има нужда най-много от това?  crazy
Има и друго нещо - наистина ако кърмиш по-малко, кърмата намалява и може да спре, но не може изведнъж да спреш да кърмиш и да не се образува повече кърма (освен ако не е бита инжекция или хапчета за това, но за тях нямам никаква информация, понеже не съм се интересувала). Това е естествен процес и кърмата се образува и ако не се накърми детето или изцеди кърмата, гърдите стават много твърди и болезнени и може да доведе до мастит!  girl_impossible Каквото и да решите да правите, задължително се съветвайте с лекар как да подходите, за да не се получат усложнения и после да се чудите какво да правите!  good

П.С. Извинявам се за дългия пост и критиката, но исках да си кажа мнението!  blush pardon
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: март 20, 2008, 12:12:17 »

Мария всичко,което каза в дъъългия си пост blum го мисля и аз *THUMBS*Няма смисъл да повтарям твоите думи!!!Само се надявам след като родя така да се развият нещата,че да мога успешно да кърмя колкото може по дълго smile а ако евентуално ми се разранят зърната,купувам силиконови и проблема е решен.....ако и те не помогнат....бебо ще се храни с шише,но пълно с моя кърма Wink
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: март 20, 2008, 12:21:19 »

надявам се да не съм убидила някой с това което съм написала blush аз също мисля евентуално да се изцеждам и да давам на детето а знам че е и полезно за майката защото задържаната кърма причинява мастопатии а това е опасно *THUMBS*безспорен е факта че няма по-хубаво за бебето от майчиното мляко аз не съм и казала обратното! Wink
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: март 20, 2008, 12:25:53 »

аз също мисля евентуално да се изцеждам и да давам на детето
Клео, ти каза, че нямаш желание да кърмиш и се интересуваш как да спреш кърмата, което противоречи на този пост, че мислиш да се изцеждаш и да даваш на детето!  crazy
Според мен няма толкова значение дали се кърми от гърда или се храни от шише, стига да е с кърма, макар че казват, че много се засилва връзката на майката с бебето при кърменето на гърда!  good
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines