Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 15:45:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко време бихте искали/е приемливо за вас да кърмите?
Не бих искала да кърмя изобщо - 3 (2.4%)
До 1-2 месеца - 5 (4.1%)
До 2-4 месеца - 9 (7.3%)
До 4-6 месеца - 16 (13%)
До 6-8 месеца - 17 (13.8%)
До 8-10 месеца - 10 (8.1%)
До 10-12 месеца - 11 (8.9%)
До годинка - годинка и малко - 17 (13.8%)
До 1,2 - 1,6 години - 4 (3.3%)
До 1,6 - 2 години - 2 (1.6%)
До 2 - 2,5 години - 0 (0%)
До 2,5 - 3 години - 0 (0%)
Над 3 години - 0 (0%)
Колкото мога по-дълго - 29 (23.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето  (Прочетена 167035 пъти)
 
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #420 -: август 08, 2009, 19:52:25 »

Като чета, сякаш с ina_lemon имам еднакви източници на информация относно кърменето...

darling, аз кърмя само от едната гърда на хранене, но не цедя другата. Хич не съм съгласна, че "недоизсмуканите" гърди трябва да се изцеждат. Аз един месец ходя с такива и чак напоследък Филипа започна да ги изпразва, и то е защото кърмата ми се е нармализирала според количеството, което тя изяжда.

Моето бебе суче средно по около 8-10 мин от едната гърда и по 20-30 мин от другата. От няколко дни забелязвам обаче, че започна да суче по-интензивно от "бавната" гърда и времето за кърмене се скъси до 10-тина мин и от нея. Трябва да направя уговорката, че Филипа яде на около 2 часа.

daniela_sl, можеш да се цедиш след всяко кърмене и да замръзаваш кърмата, защото 3-4 дни едва ли ще издържи в хладилника (малко по-надолу в темета има дискусия по въпроса). Имай предвид, че денят в който няма да кърмиш трябва също да се цедиш горе-долу в режима на кърмене, за да не повлияеш лактацията по някакъв начин.
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: август 09, 2009, 08:46:34 »

Може, би затова не са ми препоръчали с помпа. А цедене се налага когато гърдите ми са напрегнати или когато нямам достатъчно кърма, така ли ? Ако след хранене те са меки, не се налага ? И още един въпрос, имам спомен че кърмих само от едната гърда на едно хранене, на следващото хранене давам от другата , тогава тази  от която не съм давала трябва ли да я изцеждам? Аз зная че всичко е много индивидуално, но все пак ще съм ви благодарна да имам някаква подготовка smile, че спомените ми играят лоша шега blum

Darling, аз имам съвсем нищожен опит с кърменето, но при нас лекарите казаха следното - 20 минути активно сукане за нейната възраст е достатъчно. До преди 2-3 дни я кърмих 15 минути от едната и около 5 минути от другата. Бяха ми казали, че когато имам вече достатъчно кърма, да започна да давам само едната и да суче към 20тина минути. И след това да доизцеждам същата гърда, ако е напрегната. Другата да не я пипам, за да си се събира за следващото ядене. И така сме засега, след кърмене си изцеждам по максимум 10мл с една ръчна помпа, просто да ми стане мека гърдата. Утре сме на консултация и ще видим дали се справяме както трябва, дали да увеличавам или намалявам времето.

Goldi, кое заради Колийфа няма как ?  blush И аз вече давам Колийф по предписание на педиатърката, ти с кърма ли го даваш? На мен ми казаха с лъжичка вода.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: август 09, 2009, 12:48:13 »

Да с кърма го давам, преди даже чаках по половин час, а то било ако се храни с АМ да се чака този половин час. Аз вода не давам.
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: август 10, 2009, 11:38:12 »

 Ето го телефонът на консултативният кабинет по кърмене към Майчин дом. Консултанти на Ла Лече Лига дежурят на него good - 0896 418 488. На него може да се задават и въпроси, свързани със захранването.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: август 22, 2009, 19:07:03 »

Момичета имам проблем. От няколко дена Толия е нервна и имам чувството, че е гладна и кърмата не и достига. Тази нощ се събуди в 1.30 и заспа чак в 3, понякога храня даже през час. Не знам като изцедя с помпата едвам изцеждам 100 мл от двете гърди. Започнах да и давам да суче и от двете. Дали ми намалява кърмата или е нормално в 5 седмица да имаме такъв период на често хранене. Нощес бях на ръба да направя АМ само и само да не е гладна.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #425 -: август 22, 2009, 19:17:50 »

Аз пак ще се включа... Бях писала на няколко мами във форума, бебетата имат периоди на по-интензивен растеж и тогава ядат много често. Това се забелязва ясно, когато бебето се храни когата пойска. Филипа мисля, че имаше два такива периода, когато няма ден, няма нощ, искаше да яде всеки час. Направо се бях шашнала и само чаках да мине този период. Не си спомням точно кои седмици беше, но може и да е малко различно от бебе до бебе. Нищо чудно Толия да е в такъв период в момента. А дали кърмата ти намалява незнам, но като се има предвид, че бебето изсуква повече от това, което можеш да изцедиш...

И още нещо, няколко дни след едно такова често ядене, така ми се стимулира лактацията, че направо се върнах в първите дни от кърменето, когато течях отвякъде и гърдите ми щяха да се пръснат. За съжаление Филипа беше намалила яденето и беше много неприятно докато кърмата ми се регулира отново. Ако я кърмъш по-често бъди готова и ти за нещо подобно.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: август 22, 2009, 19:34:00 »

Може би сме в такъв период, а и нали имаме проблеми с акането, с големите напъни и плаченето, тя тогава пак се успокоява с цицка. Четох че около 40-тия ден е такъв период на интензивен растеж, но при нас явно е малко по-рано.
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: август 22, 2009, 20:36:10 »

Може би сме в такъв период, а и нали имаме проблеми с акането, с големите напъни и плаченето, тя тогава пак се успокоява с цицка. Четох че около 40-тия ден е такъв период на интензивен растеж, но при нас явно е малко по-рано.
а колко такива периоди те чакат за напред...не са един и два!Паниката е само първите пъти,докато свикнеш да усещаш нуждите на бебето си,когато добиеш повече увереност в себе си и това,което правиш.

Цитат
И още нещо, няколко дни след едно такова често ядене, така ми се стимулира лактацията, че направо се върнах в първите дни от кърменето, когато течях отвякъде и гърдите ми щяха да се пръснат.
и това го има.Сега си мислиш,че нямаш кърма...чакай да видиш какво ще стане след 2-3 дни на интензивно кърмене,ще ти се пръснат гърдите.

Аз помня само един такъв период на стачка или скок в растежа (имали сме повече де,но само този ми се е запечатал в съзнанието)....беше миналото лято,а сина ми беше на 3-4 месеца,тогава буквално спряхме разходките за 2 дни,защото той не се отлепяше от гърдата ми...колкото и да не ви се вярва...той спеше и будуваше на нея.Ходех си в къщи гола с него на ръце.

Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: август 22, 2009, 21:00:55 »

Аз също забелязвам, че гърдите ми напоследък произвеждат по-малко кърма  crazy Вече не ги усещам така напрегнати като се напълнят...и се чудя на моменти дали на детето му стига.
Затова спрях и да се цедя. Аз смятам, че щом не усещам напрежение в гърдите няма нужда да се цедят  good Започнах да й давам да цока и от двете на 1 ядене, както в началото, като нямах толкова кърма. Дано действам правилно  pardon
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: август 22, 2009, 21:12:27 »

Hukuta, това което е при теб не е намаляне на кърмата, а е урегулиране. Тялото ти вече знае колко кърма трябва да произвежда и няма препълване и напрягане. Така че - спок, всичко е наред.

Голди, наистина явно беба има скок в растежа. И ние имахме такива няколко. И точно както Сис е споменала , единият - първият , ми се е забил в главата. Беше една неделя, Стилиан се събуди в 6ч сутринта и не заспа до 21ч вечерта. Сучеше на всеки час и 10 минути, през другото време плачеше или млънкаше Когато вечерта заспа се чувстах като изцеден лимон, честна дума.

В някоя от другите теми бях пуснала един полезен линк за ревливите периоди на бебетата, пускам го и тук за тези, които не са го видели -
ЕТО ГО

Ето и още нещо полезно за кърменето
« Последна редакция: август 22, 2009, 21:15:09 от ina_lemon » Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: август 23, 2009, 10:36:11 »

Ина, страшно полезни сайтчета!!! Благодаря!  give_rose
Отговорих си на доста въпроси.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: август 23, 2009, 16:52:31 »

Момичета влизам само да ви кажа, че днес Толийка яде на 3 часа, даже сутринта спа 4 часа на разходка. Гърдите ще ми се пръснат, давам и да суче и от двете, и суче около 20 минути. Дано да сме се настроили вече към новите количества, които трябва да яде. О и днес станахме на 1 месец.
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: август 25, 2009, 09:20:09 »

Момичета имам едно въпросче - знаете ли горе долу какво количетво кърм трябва да изязд на едно кърмене бебо, то вярно че си е индивидуално , но горе долу.
И аз имам периоди в които си мисля че на Марти н му стига кърмата и почвам да се панирам, идажесъм се замислила да куп едно АМ че да имам за всеки сучай smile
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: август 25, 2009, 09:50:16 »

Роди, мила не се затормозявай с глупости! От такива "порочни" мисли живееш в непрекъснат стрес, а това влияее с огромна сила на лактацията ти  girl_impossible Отпусни се! Не се забърквайв порочния кръг на нормите - килограми, количества храна, брой хранения... Марти сам ще ти покаже кога и колко е гладен! И ти не се храниш всеки ден по график и винаги с едно и също количество храна, нали ?! Следи за основните показатели - да е жизнен, да пълни памперсите, да наддава (въпреки че и това е относително, както и спането по около 3 часа между храненията). Имай предвид и кърмаческите стачки, през които почти всеки преминава, както и скоковете в растежа... Просто се отпусни и не го мисли толкова!

Освен че е индивидуално, има и друг фактор - лактацията е свързана с прозиводството на пролактин. Той е най-висок нощно време от 2-3ч до към 6ч. Съответно сутрин обикновено имаш повече кърма, вечер малко по-малко. Затова и обикновено вечер преди лягане кърмачетата искат да сучат по-често.

ПС: по въпроса ти: около 40-ия ден на Калоян бях на сватба и съответно нашите го храниха със замръзена кърма. Дечко беше изпапкал 130 мл., а аз бях изцедила точно толкова от гърдата, от която му се падаше да хапва girl_wink
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: август 25, 2009, 17:48:03 »

Роди, мила не се затормозявай с глупости! От такива "порочни" мисли живееш в непрекъснат стрес, а това влияее с огромна сила на лактацията ти  girl_impossible Отпусни се! Не се забърквайв порочния кръг на нормите - килограми, количества храна, брой хранения... Марти сам ще ти покаже кога и колко е гладен! И ти не се храниш всеки ден по график и винаги с едно и също количество храна, нали ?! Следи за основните показатели - да е жизнен, да пълни памперсите, да наддава (въпреки че и това е относително, както и спането по около 3 часа между храненията). Имай предвид и кърмаческите стачки, през които почти всеки преминава, както и скоковете в растежа... Просто се отпусни и не го мисли толкова!

Освен че е индивидуално, има и друг фактор - лактацията е свързана с прозиводството на пролактин. Той е най-висок нощно време от 2-3ч до към 6ч. Съответно сутрин обикновено имаш повече кърма, вечер малко по-малко. Затова и обикновено вечер преди лягане кърмачетата искат да сучат по-често.

ПС: по въпроса ти: около 40-ия ден на Калоян бях на сватба и съответно нашите го храниха със замръзена кърма. Дечко беше изпапкал 130 мл., а аз бях изцедила точно толкова от гърдата, от която му се падаше да хапва girl_wink

Това все едно са мои думи smile Напълно подкрепям написаното от Хармония!
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines