Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 01:03:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко време бихте искали/е приемливо за вас да кърмите?
Не бих искала да кърмя изобщо - 3 (2.4%)
До 1-2 месеца - 5 (4.1%)
До 2-4 месеца - 9 (7.3%)
До 4-6 месеца - 16 (13%)
До 6-8 месеца - 17 (13.8%)
До 8-10 месеца - 10 (8.1%)
До 10-12 месеца - 11 (8.9%)
До годинка - годинка и малко - 17 (13.8%)
До 1,2 - 1,6 години - 4 (3.3%)
До 1,6 - 2 години - 2 (1.6%)
До 2 - 2,5 години - 0 (0%)
До 2,5 - 3 години - 0 (0%)
Над 3 години - 0 (0%)
Колкото мога по-дълго - 29 (23.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето  (Прочетена 167187 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: март 29, 2009, 18:19:25 »

Bulechka,  ето за тези млечни продукти много противоречия има - едно казват може кисело мляко и сирене, други казват може и аз  girl_impossible
 Сиска,  можеш ли да ми посочиш конкретно какви чайове си пила? Аз знам един на Хип, но той е за бебета..мисля

Ел, аз също четох и чух много противоречиви мнения, но за себе си реших, че ще си консумирам - Коско не е имал проблеми, колики също - даже микакви капки не съм давала good
Давах му водичка и той си пиеше с удоволствие, както и чайче от анасон за коликите - правех си го аз! Wink
Аз пиех (и сега понякога също) един билков чай - няма име, приготвя се в една аптека!!!
« Последна редакция: март 29, 2009, 19:08:53 от Bulechka™ » Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: март 29, 2009, 18:52:32 »

Eл, за коликите можеш да си правиш чай от копър от аптеката - той може и на бебо да даваш, но и ние не пиехме никакви други течности освен кърма, та аз го пиех good
И може да наблегнеш на козе продуктите вместо краве, защото голяма част от бебетата развиват АБКМ именно когато майката консумира повече млечни краве продукти, не че това е гаранция crazy, но все пак...
иначе за колики образуващите продукти Сиска и Танчето са ти казали основните, аз избягвах доматите и пърженото!
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: март 29, 2009, 19:12:12 »

Ако млечните храни са отречени, то едва ли е заради коликите на бебето, а по - скоро заради вероятна непоносимост към кравия белтък. Така смятам аз.
А иначе и аз се ограничавах и ОЩЕ го правя. Не ям изобщо боб, леща, грах, зеле, моркови, царевица.... и газирано не пия и така.
Аз някъде по-назад бях писала, че или се яде от всичко по малко, понеже все пак не сме болни хора, а просто кърмачки. Или си спазваш дъъъъъъъъъъъъъългия списък от "забранени" храни. Туй то. Беб ще покаже какво и дали не му харесва. Има жени ,които и плодове не ядат, и доматите си ги белят, и дъра бъра. 
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: март 29, 2009, 19:19:30 »

 Ел,има чай на Хип за кърмачки не само за бебета,аз такъв пих.Също  и от копърови семена си правих.Анасона също много помага,можеш да си ги купуваш от аптеката и да си правиш всякакви отвари Wink
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: март 30, 2009, 21:56:48 »

 Много ви благодаря за съветите give_rose give_rose give_rose
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: април 01, 2009, 07:43:48 »

Мамчета,да ви питам-навсякъде чета че като си купувам сутиен за кърмачки да е с 1 номер по-голям...Аз имам един,който сега ми става и искам още един да си взема.Наистина ли още по-големи ще ми станат гърдите girl_impossible
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: април 01, 2009, 08:57:03 »

Мамчета,да ви питам-навсякъде чета че като си купувам сутиен за кърмачки да е с 1 номер по-голям...Аз имам един,който сега ми става и искам още един да си взема.Наистина ли още по-големи ще ми станат гърдите girl_impossible
О,да smile
Поне моите станаха доста по-големи веднага като родих.Сменях номера на сутиена.
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: април 01, 2009, 09:20:20 »

Майче, моите се увеличиха 3 пъти blum
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: април 01, 2009, 09:25:25 »

Майче, стават доста по-големи  girl_wink
Аз да ви питам... понеже едната ми гърда(или по-точно зърното) е " изядена" от малкото канибалче.... и е доста болезнено и кърменето и цеденето от нея.... какво бихте ми препоръчали да правя( дали да се мажа с нещо или нещо друго), че да позаздравее малко  smile Мазах се в началото с Гармастан, ама ефект-нулев  pardon
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: април 01, 2009, 09:28:02 »

Според мен е най-добре да изчакаш да родиш и тогава да си купиш нов сутиен, за да можеш да прецениш кой размер да вземеш и да го пробваш най-вече. Аз така направих, защото не бях сигурна кой ще ми стане.  pardon На мен също ми се уголемиха гърдите, но ми ставаше и сутиена за кърмачки, който носех по врме на бременността, защото преди ми беше малко широкичък. Сега вече ми е много широк, въпреки, че още кърмя, но просто гърдите не се пълнят толкова с кърма.  pardon
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: април 01, 2009, 09:30:45 »

Пете, аз само с Гермастан съм се мазала, но можеш да пробваш да кърмиш Жорко със силиконови зърна известно време поне докато ти заздравее зърното.  pardon И не спирай мазането според мен.  good
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: април 01, 2009, 09:31:42 »

Пете - Лансинох.
Активен
seny
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 643


щастлива мама на двама


Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: април 01, 2009, 09:32:34 »

Петя, на мен много ми помогна Гармастана, особено първия път като кърмех Ади. Сега пак него си ползвам при нужда. Иначе добри отзиви съм чувала за Лансинох. Ако искаш пробвай с него шом Гармастан не ти помага. Успех и дано се оправиш, че наистина е много болезнено give_rose
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: април 01, 2009, 10:20:34 »

Мими, ами аз допреди 2 дни със силиконови зърна го кърмех, но на него му е по-трудно да суче с тях, а и после като се доизцеждам няма как да съм с тях  pardon А да си призная честно аз Гармастана го спрях още преди няколко дни  blush Ще взема да пробвам сега и Лансинох, че наистина откачам от болка като дойде време да го кърмя от въпросната гърда  girl_impossible
Много ви благодаря  give_rose give_rose give_rose
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: април 01, 2009, 10:27:13 »

Определено Лансинох.Ползвала съм го първите няколко дни,голямо облекчение.
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines