Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 01:24:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко време бихте искали/е приемливо за вас да кърмите?
Не бих искала да кърмя изобщо - 3 (2.4%)
До 1-2 месеца - 5 (4.1%)
До 2-4 месеца - 9 (7.3%)
До 4-6 месеца - 16 (13%)
До 6-8 месеца - 17 (13.8%)
До 8-10 месеца - 10 (8.1%)
До 10-12 месеца - 11 (8.9%)
До годинка - годинка и малко - 17 (13.8%)
До 1,2 - 1,6 години - 4 (3.3%)
До 1,6 - 2 години - 2 (1.6%)
До 2 - 2,5 години - 0 (0%)
До 2,5 - 3 години - 0 (0%)
Над 3 години - 0 (0%)
Колкото мога по-дълго - 29 (23.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето  (Прочетена 167202 пъти)
 
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: март 26, 2009, 22:00:45 »

Доиде време май и аз да се включа тук. От няколко дни имам капки коластра. Това дали означава, че ще имам кърма
Не.Аз нямах и капка коластра по време на бременността,но като родих кърма Бол  smile Първите ми капки коластра потекоха на 2-рия ден от раждането.Според мен няма нищо общо pardon
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: март 27, 2009, 08:50:25 »

И аз до сега нито капка не съм имала pardon Както е казала Сисето-то не е гаранция.Все пак хормоните по време и след раждането си задействат най-добре процеса.
Аз вчера питах акушерката дали трябва да се дава вода на бебо-и тя каза НЕ.Само чайче за колики ,ако има лоши такива pardon Сега като дойде майка ми ще трябва да я светна,че иначе ще ми пили на главата да давам вода...
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: март 27, 2009, 08:53:17 »

Майче, за водата не се заричай. Бебето ще покаже дали иска или не. Стилиан пие вода от самото начало. С чайче за колики в нея беше до към 3-тия месец, после чиста вода. Но си я обича и я пие. Някои кърмачета отказват водата, други - като моето - не. Според мен не е грешно да се дава, но всеки си преценя. А и твоето бебе ще е лятно......
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: март 27, 2009, 09:12:11 »

Еййй,Инче,тъкмо се бях надъхала вече и ти пак ме тикна в размисли beating smile Предавам се-ще чакам бебо да ми каже pardon Мерси за мнението smile
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: март 27, 2009, 09:28:02 »

Ми ти ако си решила да не даваш вода - няма проблем. Нали ти казвам - мнения много, мойто е такова.
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: март 27, 2009, 10:35:19 »

То самото бебе, ще си покаже дали ще пие или не, ние докато бяхме на кърма, въобще не искаше, после на смесено, давах, че и едни жеги бяха и пак НЦ отказваше, и после само си пропи, незнам как точно стана, но предлагах от време на време и само си показа, но определено вече като бяхме повече на АМ, тогава пропи.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #291 -: март 27, 2009, 13:11:46 »

Това, което аз прочетох в интернет е, че няма нужда да се дава вода на кърмачето, защото то получава необходимо количество течности от кърмата. Просто няма причина да се дава вода, освен ако не е много топло и бебето ожадява повече. В тези случай се препоръчва (макар и мненията да са много противоречиви) да се кърми по-често или да се дава малко вада. Риска с водата е, че бебешкото тумбаче се напълва бързо, т.с. бебетата се насищат с нея, което повлиява приема на кърма след това.

Ама както казах мнения много, дори и детските лекари не са единни.
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: март 28, 2009, 19:16:39 »

До колкото знам кърмата е около 80% вода и за това кърмачето не изпитва нужда от вода.
Мисля, че по ТВ гледах скоро и някакъв д-р каза, че бебето трябва да пие течности около 120-150мл на кг, т.е. ако е 5кг то трябва да изпива около 600-750мл течност (това може да е САМО кърма или АМ), ако иска допълнително вода, значи кърмата на майката е намаляла и тя трябва да пие повечко вода  Wink е може и всякакви други течности  pleasantry
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: март 29, 2009, 03:11:04 »

относно водата, алекс не искаше вода в началото но аз му слагах капки вода само да си изплакне водата, след това му дадох чай за коликите- копър, лайка и анансон, е той толко много го харесваше че пиеше много, поне на него не му попречи да пие вода около 100мл на ден и да наддава близо 2кг на месец  blum. сега вече няма колики и сме само на преварена вода, еми пак си пие много и даже по- някога е жаден ( плаче-дам му вода, пийне си душицата и е доволен)
така че Ина е права, мнения много вие преценявате, но аз лично не бих спряла да му давам вода само защото докторката ми е казала- не
успех мамита  smile
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #294 -: март 29, 2009, 12:14:41 »

Моята приятелка пие чай от анасон и див копър, а не бебето. Така й е казала детската сестра. Едното било за коликите на бебето, изглежда попада в кърмата, а другото е за да има кърма. Каза, че от както е започнала да го пие, има толкова много кърма, че се е хванала за главата, какво да я прави.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: март 29, 2009, 12:26:38 »

От както е започнала темата се мъча да си спомня дали съм давала вода на Жорко. Ами давала съм - преварена. И си спомних че той си обичаше водичка. Мисля сега пак да процедирам така, ако иска, иска, ако не - няма място за драма.
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: март 29, 2009, 14:55:47 »

 Със скромния си стаж като кърмеща мама съм се видяла в чудо какво мога и какво на мога да ям, за да не причинявам колики на Влади! В нета мненията са противоречиви. Моля споделете с какво се хранехте първите месеци по време на коликите и с какво не.  give_rose
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: март 29, 2009, 16:45:50 »

Със скромния си стаж като кърмеща мама съм се видяла в чудо какво мога и какво на мога да ям, за да не причинявам колики на Влади! В нета мненията са противоречиви. Моля споделете с какво се хранехте първите месеци по време на коликите и с какво не.  give_rose

Ел, аз избягвах, най-вече газирано, боб, грах, леща, зеле и всички газообразуващи храни, ядки... good Ядях много плодове и зеленчуци, течности, млечни продукти Wink
Успех!
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: март 29, 2009, 17:45:35 »

Ако майката пие чайове за колики също би облекчила бебето.Аз съм пила такива,защото в нашия случай той не пиеше нищо друго освен кърма.
Ел,избягвай газообразуващите храни,газираното,аз се лишавах и от шоколадовите изделия първите 2-3 месеца...друго,друго... huhhuh.gif люто не ядях,както и много кисело
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: март 29, 2009, 18:16:17 »

 Bulechka,  ето за тези млечни продукти много противоречия има - едно казват може кисело мляко и сирене, други казват може и аз  girl_impossible
 Сиска,  можеш ли да ми посочиш конкретно какви чайове си пила? Аз знам един на Хип, но той е за бебета..мисля
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines