Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 02:59:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: До къде е подходящо да се пътува август месец?  (Прочетена 36091 пъти)
 
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« -: февруари 06, 2008, 18:49:57 »

Здравейте smile

Нашата сватба е на 9 август и много се чудя къде да бъде меденият месец. Като че ли всички места, за които мисля са много горещи по това време. Много исках да е някъде извън България, на море. Вече почвам да си мисля, че тук е по-добрият вариант, защото примерно на 50 градуса в Малта не искам.  smile Имате ли идеи?

Да уточня, че аз меден месец казвам на почивката веднага след сватбата. Тоест задължително искаме да отидем някъде тогава, а не примерно октомври месец.
Активен
amya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 300



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 09, 2008, 22:06:33 »

Ха ха и нашата е тогава, но ние най-вероятно ще сме в България
Активен
fidelia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 171



« Отговор #2 -: февруари 09, 2008, 22:24:48 »

Hi, Arlina!
Мислили ли сте за Лондон? Сега с Уиз Еър се стига дотам много изгодно Wink Почти навсякъде из Западна Европа лятото е поносимо (особено в сравнение с при нас). Добра идея е според мен и разходка из Холандия - Ротердам, Аместердам, Хага... За мен най-идеалният вариант е меден месец в Скандинавските страни, но това е понеже съм луда на тази тема и никога не съм ходила там DANCE
Всъщност всичко зависи от това как си представяте пътуването и какъв тип пътуване ви се иска да си направите - дали ще е тип на море, просто почивка, или разглеждане на забележителности, обикаляне blum Защо не започнете избора оттам?
Успех и съм сигурна, че ще се спрете на най-подходящото медено изживяване! good
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 09, 2008, 22:30:01 »

Arlina ние с теб нали сме на една дата и мен ме вълнува този въпрос. Ние искаме да отидем до Испания. Не зная колко ще е топло, дано да е поносимо. danceg
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #4 -: февруари 10, 2008, 23:35:37 »

Misskapriss, и аз искам да отида до Испания, но пак си помисли за сезона. Ако си мнооого топлоустойчива и жеголубива, ще можеш да се насладиш на медения си месец, но иначе рискувате да умрте от жега и да не излезете от стаята си до залез слънце.

Arlina, какво ще кажеш за Хърватска. Толкова е близо и толкова красиво. Страхотно съчетание от море и планина с възможност за различни активитети. Единственият недостатък е, че плажовете им не са пясъчни ами с много ситни камъчета. И въпреки това съм чувала само позитивни отзиви и то от чужденци.
Активен
Rou
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 273



« Отговор #5 -: февруари 12, 2008, 13:23:32 »

Арлина погледнете Амалфи, Италия, едно невероятно романтично място...



Имам приятели които бяха там точно август месец за техния меден месец и бяха адски доволни.
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 12, 2008, 14:38:43 »

Цитат на: KlaraFina link=topic=5632.msg126632#msg126632 date=1202679337
[b
Arlina[/b], какво ще кажеш за Хърватска. Толкова е близо и толкова красиво. Страхотно съчетание от море и планина с възможност за различни активитети. Единственият недостатък е, че плажовете им не са пясъчни ами с много ситни камъчета. И въпреки това съм чувала само позитивни отзиви и то от чужденци.
Относно Хърватска- искам да ви кажа че ние бяхме миналата година на предсватбена седмичка- края на юли...градчето се казва Стари град, беше страхотнннннноооо... море планина и кво ли още не, плажовете са с кристално чиста вода а относно ситните камъчета- мечта за тези като мен който мразят ситния пясък на морето. ето ви и 1 2 снимки да се уверите
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 12, 2008, 15:23:08 »

Arlina, и ние сме на 9 Август и плануваме нещо за Италия, но не знам точно къде. Предпочитаме да обиколим повече забележителности, отколкото да стоим 10 дена в един хотел. Това е страна, в която има доста неща, които си заслужава да се видят  Wink Естествено съм отворена и за други предложения  smile
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 12, 2008, 17:13:55 »

Благодаря ви за идеите, ще ги разгледам и проуча подробности! Ние държим да бъде на море и да е почивка, а не екскурзия. Меденият месец го свързвам с лежане, бездействие и да си обръщаме внимание един на друг, а не на музеи, разкопки и други турситически забележителности. Те няма да ми избягат, все ще разгледам някой ден.
Понеже виждам, че и други се чудят - аз за сега имам два варианта, като разбира се, не съм решила и обмислям и други girl_wink

1. Една седмица в Малта, непрекъснато има полети до там, аз харесах на една туристическа агенция с начало 11 август. Може да се тръгне от София, Варна, Бургас. Та отиваме до Бургас, зарязваме колата там и заминаваме, като се върнем си взимаме колата и още една седмица в някой хубав хотел по нашето черноморие.
2. Круиз. Една клиентка ми показва снимки от един от най-големите в света кораби (преди 2 години е бил най-големият) и много се впечатлих. Те бяха тръгнали от Барселона (който искаше да види Испания може да съчетае), разказваха ми, че някой тръгват и от Истанбул, но там не могат да влязат най-големите кораби.
3. Първоначално мислех за Карибите, Младивите... по екзотично ми звучат, но до там се пътува доста дълго май.


Иии за тези, които мислят за екскурзия, съгласна съм с fidelia, че Лондон е много подходящо място за посещение август месец. Не е горещо (аз като бях единият път беше около 30 градуса и казваха, че е рекорд, голям късмет имах - 2 седмици валя 2 пъти smile ) и е много хубав град според мен, също мога да препоръчам и екскурзия от Лондон до един хубав романтичен замък, ако някой тръгне на там може да ми пише. Също в интернет гледах екскурзия до някакви водопади в Норвегия - стори ми се много приятно и прохладно за лятото, но милото каза, че искал на море, а и цената беше 4000 на човек Oh my ..., не разбарх защо толкоз много.

Оххх, дано поне една от вас има търпението да ме изчете, прекалих малко blush
Активен
abel
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 10, 2008, 11:51:59 »

Друга интересна възможност е Мармарис, Турция.
Преди 2 години бяхме там - август месец.

Наистина е топличко, НО там има много специфична климатична особеност:
Вятъра в този район духа от сушата към морето, влажността на въздуха е изключително ниска.
По тази причина високата температура се усеща по коренно различен начин - усещането е като за 30-тина градуса на нашето море. (но това се отнася конкретно за Мармарис)
Дори моята половинка, който не понася жега и топло време, сподели, че е много приятно изненадан и нямаше проблеми.
Затова мога да ти препоръчам дестинацията, като много добра!
Има голямо разбнообразие от неща, които да правиш - ние ходехме на екскурзия почти всеки ден и пак не ни стигна седмичката... Според мен има 'материал' за поне двуседмично почивка.
Сутринта отиваш, вечер те връщат - имат включени храни и напитки.
Има 4-5 различни еднодневни круиза в района.
Има гмуркания (с инструктори, стават за начинаещи, на нас ни беше за 1 път и беше едно от най-невероятните ми преживявания...).
Наблизо е и остров Родoс - там е прекрасно, има много за разглеждане... Замъка на кръстоносците, крепостта... - пак е екскурзия за 1 ден.

За съжаление не съм си качвала снимките в нета. Ще ти пусна еднио линкче, ако успея тези дни.
Ето какво ме насочи да избера точно това място за почивката ни онова лято:
http://georgi.unixsol.org/diary/adventure.php/marmaris_turkey

Това е предложение за един по-активен меден месец. Нашия също беше такъв smile
За мен почивката е разглеждане и правене на интересни неща, а не само излежаване на плажа.  Wink
smile
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 10, 2008, 11:57:06 »

И аз като Абел да споделя за Родос - да е просто уникално. Отидохме с катамаран от Мармарис и беше просто коренно различно. Двете са на 40мин. отстояние едно от друго, но просто си личи,че е друга държава. Целия стар град е много романтично място със едни павирани тясни улички, много магазинчета и заведения. На мен страшно много ми хареса.
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #11 -: март 10, 2008, 12:21:40 »

Нашият меден месец беше там Септември 2007.Наистина има къде да се ходи и какво да се прави.Очаровани сме от круизите с корабче.Спират и се къпеш в морето,което е кристално.Иначе пък нямат плажове.Абе пак бих отишла,защото остана още за разглеждане.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: март 10, 2008, 15:49:50 »

Много ви благодаря за идеите, но аз вече съм 90% сигурна, че ще бъдем на круиз по Средиземноморието. За сега сме харесали един, който тръгва от Генуа на 17 август и мислим да отидем там или в околност още на 11-12, защото круизът е само 7 дни. Още доизмисляме нещата. Така ще съчетаем лежането с разглеждането на интересни места.

Това, което abel писа за Мармарис ми се струва интересно. По принцип съм била в Турция два пъти и не я харесвам много, но понеже е близо, може някой път да отидем до там.
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 10, 2008, 16:10:42 »

Много ви благодаря за идеите, но аз вече съм 90% сигурна, че ще бъдем на круиз по Средиземноморието. За сега сме харесали един, който тръгва от Генуа на 17 август и мислим да отидем там или в околност още на 11-12, защото круизът е само 7 дни. Още доизмисляме нещата. Така ще съчетаем лежането с разглеждането на интересни места.
Коя туристическа агенция предлага този круиз и каква е цената за човек?
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 10, 2008, 16:55:02 »

d_petrovska, аз се свързах с туристическа агентка, която не е към конкретна фирма. Тя комуникира с разлини туристически агенции и ми праща оферти. Лошото е, че когато човек е фиксирал времето за тръгване (ние искаме веднага след сватбата), няма голям избор, но един от вариантите много ни допадна. Цените са много различни, още не съм се ориентирала колко ще струва. Първо само между ранно и стандартно записване има разлика от 300 евро на човек, после има различни каюти - вътрешни, външни, с балкон + има някакви допълнителни такси за пристанище, обслужване, гориво + ако искаш организирани екскурзии също се доплаща. Иначе на кораба почти всичко ти е включено в цената, само за алкохола не съм сигурна, но ние не консумираме, не съм се интересувала. Също така на повече август е най-скъпо. Май месец цените са много по ниски. Не е евтино, но все пак това са 5 звездни хотели. Имат басейни, ресторанти, барове, кино, магазини, алеи за джогинг, фитнес.
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines