Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 00:21:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: за ревността  (Прочетена 77822 пъти)
 
margi
Ентусиаст
**
Публикации: 133



« Отговор #75 -: ноември 15, 2007, 20:23:56 »

Фройд е казал "Нормално е да ревнуваш, не е нормално да не ревнуваш"
Но все пак да не забравяме, че ревността е чувство за собственост и несвобода. А истинската любов изключва това.Любовта е взаимно задоволяване на потребностите.Или другояче: Дай, за да получиш!
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: ноември 17, 2007, 00:37:00 »

някой на скоро ми каза"ревнува не този който обича,а този който иска да бъде обичан"
Активен
margi
Ентусиаст
**
Публикации: 133



« Отговор #77 -: ноември 17, 2007, 00:53:44 »

даааа, така е. Ревността се ражда от недоверие.Ще си позволя да цитирам една жена, която уважавам безкрайно много: "Когато доверието липсва, дори и телата да се чукат, душите никога не правят любов"
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #78 -: ноември 17, 2007, 10:25:39 »

На мен милото веднъж като обсъждахме ревността, ми каза,че ако го ревнувам,това означава,че се страхувам да не го загубя. Това не е вярно, затова не споделям и вашето мнение донякъде. Това, че се дразня от вниманието му към друга жена, означава, че намирам за обидно да демонстрира интерес към друга в мое присъствие. Под "интерес" разбирам не желание за сближаване, а някаква форма на прекалено любезно отношение, граничещо с флирт. pardon А какво ще се възприеме като флирт от всяка от нас се определя от това какви хора сме. И дали можем да усетим границата на любезното и флирта. crazy
Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #79 -: ноември 17, 2007, 10:42:18 »

Ава съгласна съм с последното  много си права  good
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #80 -: ноември 17, 2007, 21:50:52 »

Според мен когато обичаш много някой е нормално да го ревнуваш. Не е задължително да си комплексар или даму нямаш доверие. Просто не трябва да се стига до крайност -скандали ,следене и т.н.т. ,защото това вече е болестно състояние и трябва да бъде лекувано. 
Активен
лин
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 32



« Отговор #81 -: ноември 19, 2007, 16:04:10 »

Някъде бях чела , че ревността е болест, от която боледува всеки.Някои я карат много леко за ден-два,други по-тежко и по дълго, а трети боледуват тежко цял живот.Мисля, че всеки  е изпитвал ревност, важното е да я караме по-леко и по-рятко.В този смисъл се сещам,че може да се "ваксинираме" против ревността с доверие,разбира се не сляпо, а заслужено.

Това, че се дразня от вниманието му към друга жена, означава, че намирам за обидно да демонстрира интерес към друга в мое присъствие. crazy


А теб мила avva_stz мога да те посъветвам да гледате заедно филма на Тодор Колев "Опасен чар". Наред с многото култови реплики към края има една,която обожавам:"Никоя жена не бива да чува, че някога друга жена е била повече обичана от нея. Принцип!" - бих казала железен принцип за всеки,уважаващ себе си мъж.
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: ноември 20, 2007, 13:14:03 »

Аз откривам истина във всяко едно ваше твърдение по простата причина,че всеки разбира и чувства ревността по индивидуален начин...Защото ревността е чувство,емоция....и както всеки е различно емоционален и чувствителен,така и всеки е различно ревнив.Освен това ревността зависи и от преживяното,видяното,изстраданото!Аз съм имала връзки без никаква ревност от моя страна,други,в които са ме предизвиквали да ревнувам и да!-чувствала съм го като Ава- като удар по достойнството ми,като посягане върху нещо мое,ако щете...Верно е,че любовта до голяма степен е егоистично чувство,на притежание...Малко хора умеят да обичат въпреки всичко...
Аз имам любима мисъл по този повод:"Любовта е като пясък в шепата ти, ако я стиснеш,тя изтича между пръстите ти много бързо....,ако оставиш дланта си разтворена(макар и със събрани пръсти) пясъкът почти не пада от нея..."Като съм на плажа винаги го правя и се сещам за тази мисъл...
И въпреки всичко както любовта,така и ревността се предизвикват най-вече от действията на другия....има хора,които не заслужават както да бъдат обичани,така и да бъдат ревнувани....
« Последна редакция: ноември 20, 2007, 14:01:14 от tonitta » Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: ноември 20, 2007, 13:57:59 »

ей, тони,
страхотно си го казала, много е вярно това за пясъка.
ох разчувствах се cray
Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #84 -: ноември 20, 2007, 14:14:57 »

леле Тони как хубаво си го казала...........ти с тези мисли май изчерпа темата толкова красива мисъл ще я запомня  smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: ноември 20, 2007, 22:51:17 »


Аз имам любима мисъл по този повод:"Любовта е като пясък в шепата ти, ако я стиснеш,тя изтича между пръстите ти много бързо....,ако оставиш дланта си разтворена(макар и със събрани пръсти) пясъкът почти не пада от нея..."Като съм на плажа винаги го правя и се сещам за тази мисъл...
И въпреки всичко както любовта,така и ревността се предизвикват най-вече от действията на другия....има хора,които не заслужават както да бъдат обичани,така и да бъдат ревнувани....
страхотна и много вярна мисъл air_kiss air_kiss air_kiss air_kiss
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #86 -: ноември 22, 2007, 23:47:52 »

Милички, признавам, че нямах време да изчета цялата тема give_rose give_rose

Моето мнение е, че ревността е солта за една връзка - не може без нея също както солта pleasantry но в умерени количества!
Обаче, ако е много ревността във връзката, тогава не върви връзката както трябва.  angry angry
Със сигурност не би трябвало хората в една връзка да си дават повод за ревност, това ми изглежда много неблагодарно и доста гадничко angry nea nea nea
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #87 -: ноември 23, 2007, 10:14:12 »

 Аз мисля,че когато някой спре да ревнува е приел другият за даденост, а това не се отразява никак добре на една връзка. Всичко трябва да си има мярка
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: ноември 23, 2007, 13:51:53 »

Милички, признавам, че нямах време да изчета цялата тема give_rose give_rose

Моето мнение е, че ревността е солта за една връзка - не може без нея също както солта pleasantry но в умерени количества!
Обаче, ако е много ревността във връзката, тогава не върви връзката както трябва.  angry angry
Със сигурност не би трябвало хората в една връзка да си дават повод за ревност, това ми изглежда много неблагодарно и доста гадничко angry nea nea nea

Е това със солта много ми хареса и е вярно напълно подкепям твърдението good good Wink
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: ноември 26, 2007, 12:04:06 »

Аз мисля,че когато някой спре да ревнува е приел другият за даденост, а това не се отразява никак добре на една връзка. Всичко трябва да си има мярка
аничка, с това не съм съвсем съгасна.
липсата на ревност, може да бъде страхотно доверие.
ако имаш доверие в половинката няма да се дразниш от чуждите погледи към нея, а ще се гордееш:
"виждате ли тази красивата и умна, мила дама? Това е жена ми, радвам се, че я харесвате, страхотна е нали?"
респективно - "мъжът ми"!
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines