Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 10:04:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Честит 8-ми декември на всички студенти и бивши такива  (Прочетена 23606 пъти)
 
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« -: декември 08, 2006, 15:54:04 »

Честит 8-ми декември на всички студенти и бивши такива.
Да внимавате с  drinks  любов заедно
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: декември 08, 2006, 15:57:24 »

Благодаря, Тео!!!  CHEERS CHEERS CHEERS Dance любов заедно kiss drinks drinks  danceg danceg  Girl_hide Dance CHEERS
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: декември 08, 2006, 19:05:07 »

Благодаря Тео!Хубаво е да се празнува дори и вече като бивш! Curtsey drinks Party time
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #3 -: декември 08, 2006, 21:55:30 »

Бъдете много усмихнати, весели и се наслаждавайте на вечерта, сякаш ви е за първи път! И след като завършите никога не забравяйте да празнувате - всяка година на 8 декември, да пийнете по едно и да се усмихнете. Без никога да съжалявате за нещо!  cray hiphip give_rose girl_in_love
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: декември 10, 2006, 14:16:50 »

аз и този празник пропуснах,но на всички студенти искам да пожелая успешно завършване Good luck
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #5 -: декември 06, 2007, 10:04:40 »

Два дни по-рано, но все пак .... нека си припомним историята и защо празнуваме този ден  drinks

Началото на този празник е тясно свързано с първото и до 1920 г. единствено висше учебно заведение у нас – Софийския университет. Рождената дата на университета е 1 октомври 1888 г. Създаден е по инициатива на свищовлиите Иван Шишманов и Емануил Иванов като Висш педагогически курс при класическата гимназия с историко-филологическо отделение. Със закон от 1 януари 1889 г. курсът се превръща във висше училище с допълнителни отделения (факултети). От началото на ХХ век в него се допускат да следват и девойки.
В параграф 25 от общия правилник на университета от 1905 г. се казва: "На 25 ноември
(8 декември), ден на Свети Климента Охридски и празник на университета, става тържествено представление на новия ректор (мандатът е бил едногодишен). Старият ректор чете отчет за вървежа на университета, а новия казва академическа реч." Това е официалното начало на 8 декември. То е свързано преди всичко с развитието на науката и културата. До 1919 г. честването на празника има мирен и нравствено-културен характер. Оттогава, във връзка със социално-класовите сблъсъци в България, празникът се политизира и му се придава партийно предназначение. В условията на тоталитарната власт студентският празник се деформира и опошлява, докато в един момент е изобщо зачеркнат от българския календар. Възстановен е през 60-те години на миналия век, но отново като оръжие на тогавашната партийна власт.
През последните десет години 8 декември постепенно навлиза в първоначалното си русло. Той възвръща обаянието си на оригинален и неповторим студентски празник.
« Последна редакция: декември 06, 2007, 14:39:42 от Katitka » Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: декември 06, 2007, 10:13:55 »

Честит празник на всички студенти - минали, настоящи, бъдещи и ....... Весело изкарване на празника и после да разказвате и естествено да показвате снимки!!!  yahoo danceg Dance2 drinks drinkz Party time
Кате много хубава история си публикувала!!! Bravo
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #7 -: декември 06, 2007, 10:26:57 »

 blush Признавам си, изобщо не знаех от къде е тръгнал празника и тази статийка ме светна по въпроса  blush Ashamed badgirl И аз пожелавам на всички много весел празник и после да си разказваме тук кой, къде, какво, с кого и по какъв начин  Wink си е изкарал, придружено със снимков материал  DANCE banana banana photograph photograph

А ние ще бъдем в Добринище със старите ми съквартирантки и с половинките и се надявам много весело да си изкараме  DANCE DANCE banana banana banana и успеем и ски да покараме  Skiing

И още нещичко - за мен този ден винаги е бил свързан и с нещо още по-хубаво от студентските години и това е годишнината на мама и тати, която тази година е вече 28-ма поред  twohearts Дано все така се обичат и ни дават от хубавия им пример за любовта  LOVING
« Последна редакция: декември 06, 2007, 10:28:54 от Katitka » Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: декември 06, 2007, 11:27:11 »

мен ме е хванала носталгията за 8ми декември още от една седмица cray
тази година за пръв път няма да го празнувам,и на фона на изминалите 6 луди студнески прзници ми е много криво angry,сега си гледам снимките от студентските години и...... cray
« Последна редакция: декември 06, 2007, 11:29:12 от maslinka » Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: декември 06, 2007, 11:44:07 »

Весело изкарване на 8-ми декември и от мен!!!Естествено след това ще чакаме всички да се похвалят с историйки и снимки!!!Ние тази година,залисани в други разни организации не сме подготвили нищо,но може би ще спретнем нещо импровизирано!!! yahoo yahoo yahoo
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: декември 06, 2007, 12:05:48 »

Хехе, браво Кате за темичката!  Bravo Ние с душито много се вълнуваме, защото тази година ще се организира мащабно българско парти на тази дата в нашия град в една от залите на университета. Очаква се да се съберем много хора (над 200 човека със сигурност, но повече надали ще събере капацитета на залата) и ще се избухва!  Party time Нашата провинция е една от най-гъсто населените с български студенти и няма как да не го отбележим подобаващо!
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: декември 06, 2007, 12:12:00 »

Хей честит и весел празник на всички! give_rose
Ние от няколко години не сме студенти,ама си го чувстваме като празник!Все пак си е за всички бивши,настоящи и бъдещи студенти!Ама наистина си е друго да си настоящ... :'(Така ми липсват тези луди години...Така че мили студенти-радвайте се,че все още тсе такива и си отпразнувайте шумно празника! yahoo
А ние ще видим какво ще правим.... Girl_hide
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: декември 06, 2007, 13:23:48 »

И аз не съм студентка вече, но винаги празнуваме 8-ми декември. Ее да не е същото като когато си студент, но все пак  pardon. Тази година ще се съберем с наши приятели и няма да правим кой знае какво, само ще се почерпим.
Активен
korneliq_donkova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



« Отговор #13 -: декември 06, 2007, 13:26:19 »

Честит празник на всички настоящи и бивши студенти!
Аз ще ходя с колеги в една хижа близо до Стара Загора danceg,още от петък даже заминаваме за да тренираме за 8ми blum.Сега отиваме на покупки,по скоро за алкохол girl_impossible drinkz
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: декември 06, 2007, 13:29:54 »

Ееее, как си лети времето, докато бях студентка за всеки 8-ми декември започваха едни приготовления, кой, къде, защо и т.н. После тоалети, прически и накрая купона винаги е бил "разбиващ".  yahoo И ние тази година сме го решили да го караме по-кротко, но на всички които ги чака "тежък" купон весело изкарване и умната, че не се знае знае ли се blum
Активен
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines