Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 27, 2024, 01:26:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: КОЛЕДА И НОВА ГОДИНА!!!  (Прочетена 172226 пъти)
 
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #90 -: октомври 14, 2007, 12:13:25 »

Ние обикновено на Бъдни вечер сме семейно,а на Коледа(и дните преди Нова година) посещаваме хората,които са ни скъпи и искаме да поздравим за празниците  DANCE Но проблемът ни е за Нова година,защото наистина няма как да решаваме от рано,защото всички приятели сме с много плаващ график и затова винаги сме по купони  pardon А така ми се иска да отидем на някоя хижа тази година...Но никой няма специално нас да чака,а като си знаем графиците чак в началото на декември,нищо не може да се направи,всички хижи са заети вече Cray
Миналата година всъщност купона го направихме ние,защото другите,които бяха там(около 10 човека) си чатеха  Oh my ... Не се майтапя,чатеха на Нова година,и то не да кажеш с някои приятели,които не са в Бг или хора,които си обичат,но не са при тях,а просто един нормален всекидневен чат с полу-непознати Oh my ... crazy Направо беше голям смях-в едната стая ние се вихрим и огласяме целия блок(или по-точно пригласяме на другите купони в блока  laugh ),а в другата една тишина,все едно са на литургия  laugh
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: октомври 17, 2007, 22:17:36 »

Ние си знаем, че за Коледа сме в моите родители (свеки не се сеща за такива мероприятия, но и аз не държа, че ще трябва да измислям поводи да отказвам), а тази година нали ще сме и с коледно джудженце живот и здраве, та пак ще се при наще и за Нова година също!!! CHEERS
Та ще показвам снимки на джудженцето yahoo само да е здраво и да се роди и всичко да е наред с двама ни!!! good

Танче може да се каже че вие получихте най-хубавия Коледен и Новогодишен подарък на Света good
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: октомври 17, 2007, 23:55:06 »

 Oh my ... Хич, не се и сетих до сега, че то си време човек да се позамисли за тези празници crazy
Нали сватбата е ноември и другото остава на заден план. Ние обикновено пътуваме и си изкарваме доста весело празниците  DANCE
Да, Таничка определено е си има най-сладкото джудже на света.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #93 -: октомври 30, 2007, 23:09:00 »

 help help help help help Някой може ли да препоръча хубавка къща, вила, хотелче извън София за групичка, търсеща си местенце за посрещане на новата година???? Всяка година ходим някъде, а сега където и да звънна, всичко е заето  cray не ми се стои тук ..... помогнете pleeeeaaaaassssse
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: октомври 30, 2007, 23:23:50 »

аз поставих въпроса за това къде и как ще прекарате празниците а сега аз не зная какво да правя!!!милото иска да сме само двамата!е да де ама брат му живее с нас още...е да де ама иска и да готвя..добре де ама как за 2 да готвя(ако брат му си иде при техните)и как да спра мама и неговата майка да не ни носят яденето както се казва??? crazy *crazy*откачам а то наближава и ще си дойде като стой та гледай и ще сме женени от два месеца а булката нищо д ане знае как да направи и как да правя 11 неща(или повече нали трябва да са такъв брой нечетен)за 2 души оки може и 3 ама то не е никак хубаво....ужас
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: октомври 31, 2007, 00:06:08 »

аз поставих въпроса за това къде и как ще прекарате празниците а сега аз не зная какво да правя!!!милото иска да сме само двамата!е да де ама брат му живее с нас още...е да де ама иска и да готвя..добре де ама как за 2 да готвя(ако брат му си иде при техните)и как да спра мама и неговата майка да не ни носят яденето както се казва??? crazy *crazy*откачам а то наближава и ще си дойде като стой та гледай и ще сме женени от два месеца а булката нищо д ане знае как да направи и как да правя 11 неща(или повече нали трябва да са такъв брой нечетен)за 2 души оки може и 3 ама то не е никак хубаво....ужас

Миличка ястията на бъдни вечер трябва да бъдат нечетен номер (може и да са само 7). Няма нужда да караш майките ви да носят нищо, може да вземеш готови неща от магазина. Нали знаеш, че вече се продават всякакви манджички в опаковки.  girl_wink И не е нужно мъжа ти да разбира че са от магазина, направи ги през деня докато е на работа, а после ще му кажеш, че ти си направила (така да се каже благородна лъжа). Може да вземеш 2 вида постни сърмички (зелеви и лозови), бобец, варено жито за десерт, да направиш някакви постни салатки пак 2 вида и да сложиш купа с ядки на масата. Ето ти ги 7 ястия, които можеш да постигнеш без особено тежък труд и без да ангажираш никого да ти помага. Успех!  good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: октомври 31, 2007, 08:39:58 »

Благодаря ти мила give_rose аз по принцип не харесвам купешките всичко готвено дето го продават в магазините Фамилия фантастико някак си не ми е вкусно сигурно защото си знам че не е домашна храна  pardon но идеята ти е много добра наистина  good колкото до мамите аз не искам да ги карам ама като си ги знам какви са crazy всяка ще се втурне да помага това да направи онова да свърши  laugh то не е лошо ама нали трябва да се научим сами да се справяме и празниците ще са ни едно изпитание!!така да се каже  blum
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: октомври 31, 2007, 10:20:57 »

и ние се чудим къде да отидем на вила ???  pardon pardon pardon

кофтито е , че компанията още не сме се организирали да изберем на ресторант ли ще бъдем или на някаква вила или в домашна обстановка !!! миналата година бяхме на ресторант и беше много готино !!! smile  но доколкото знам за вила вече трябва да се действа тъй като почти всички били вече заети !!! sad

а за КОледа ще се съберем семейството, ние мамини и свекитата !!!! smile ще хапнем, ще пийнем ....  CHEERS
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #98 -: октомври 31, 2007, 10:53:45 »

Така е Ели, всичко по-сносно е вече заето, а и несносните вили и тях са ги отдали вече под наем. Ние прозвънихме всичко в Еленския балкан, Рибарица, Златоград, Добринище, хижите и хотелите по Витоша и да не изброявам още куп други, но всички е заето месеци назад!!!!  cray cray cray Останали са по-скъпите пакети, например в Елдород е супер програмата, три дни ол инклузив за 255 лева, ако искаш Баце .... но ние сме 16 човека групата на Шаро и не всеки може да си го позволи.

Та така де, ако някой е чул нещо свободно да има някъде за 16 човека поне, нека сподели .... ще почерпя, обещавам  blum blum blum
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #99 -: октомври 31, 2007, 10:59:57 »

Клео, принчипеска ти е дала хубави насоки. До сега не съм приготвяла Коледната трапеза, все мамчето се бута по приготовленията, но винаги слага нечетен брой ястия и винаги има сърми от двата вида - лозови и със зелеви листа, варена или печена тиква, боб или леща, постно зеле, трушийки, салати, картофено пюре понякога и задължително орехчета! Чупим си по един орех и по това се гадае каква ще ти е годината, ако е здраво и плътно орехчето, ще си здрав цяла година и ще ти е на хабер както казва дядо  Wink  ако е празно или загнило - лоши нещица  sad но дано да няма такива орехчета.

Можеш да видиш някоя друга рецепта да постни ястия или за вегетарианци и ще ти дойдат и нови идеи. Ето едно линкче http://bgkulinar.net/id-1753
Успех и ще разажеш после как си се справила  good и не забравяй хубаво червено винце да намериш  CHEERS

« Последна редакция: октомври 31, 2007, 11:01:38 от Katitka » Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: октомври 31, 2007, 11:20:14 »

Катитка вие от софия ли бяхте? тъй като на Скалните мостове има голяма хижа !!!! но там трябва всичко май да си носите и ядене и пийване, че няма от къде !!!! ще се поразровя за телефони !!!

при нас е кофти че 31 се пада понеделник и май ща бачкаме и не мога да си позволя три дни !! кофти ситуация май !!!! иначе сигурно щефа ще ни пусне на обяд ама знам ли ???  crazy crazy


http://www.bulgarian-mountains.com

тука има ифно за всички хижи - има и коментари, които понякога са много ценни
« Последна редакция: октомври 31, 2007, 11:23:09 от Ели . » Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #101 -: октомври 31, 2007, 11:26:50 »

Ели, ако намериш телефонче ще е чудесно!!!! Нямаме претенции дали ще си носим или ще има нещо готово. Групичката ни е смесена, но сме предимно от София. Ще има от Варна и от Шумен хора.

Аз сега прозвънях Езерово, това е Смолянска област, много красива местност в Родопите. Една жена обеща да ни има предвид, че сме повечко сигурни хора и сега ще стискам палци да ми звънне наистина smile Цените им са по 20 лева на легло, което е супер!!!! Дано да станееее .....  Girl_sing
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: октомври 31, 2007, 11:42:37 »

аз знам че бъдни вечер е семеен празник и хората са си по домовете!!лично предпочитам така отколкото да ходим с милото на ресторант или някъде другаде pardon =]всеки сам решава за себе си!а и се съмнявам че някой приятел ще иска да ходи с нас някъде всички са такива домошари по празниците хехех а на коледа не знам как да се разберем може на обяд при мама а вечерта при свекитата не ми с еще да ги събирам зашщото няма къде то ще са баби деди лели чичовци кумове май няма да има място и се чудя замислям се за колед адали д ане запазя някой ресторант за нас с кумовете че нали и при тях трябва да идем crazy
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #103 -: октомври 31, 2007, 11:46:35 »

Коледа и Бъдни вечер са голям проблем за нас...Миналата година се скарахме по повод празниците и си ги празнувахме отделно- милото с техните, аз вкъщи при нашите на другия край на България. cray
За тази година сме се разбрали Бъдни вечер с техните, а на другия ден заминаваме за Коледа при нашите.
Вие как решавате този проблем-когато сте от различни градове?
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: октомври 31, 2007, 11:55:17 »

много ясно че бъдни вечер и Коледа са си семейни празници !!!

ние говорим за нова година?? !! smile
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines