Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 04:53:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 301   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булчински рокли  (Прочетена 1543637 пъти)
 
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #180 -: ноември 23, 2006, 18:55:06 »

На мен ето тази ми харева много,  нещо не ми се нравят рокли с обръчи smile само че незнам дали ще могат да я направят с такъв гръб какъвто съм си харесала...

Ха! Ама тази в гръб е мойта рокля, само че в екрю - много странно! Откъде я взе тази снимка??


* IMG_0140 (Large).JPG (63.22 KB, 512x768 - видяно 451 пъти.)
« Последна редакция: ноември 23, 2006, 19:01:26 от silverarrow » Активен
Fantasy_Girl
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: ноември 23, 2006, 22:40:20 »

На мен ето тази ми харева много,  нещо не ми се нравят рокли с обръчи smile само че незнам дали ще могат да я направят с такъв гръб какъвто съм си харесала...

Ха! Ама тази в гръб е мойта рокля, само че в екрю - много странно! Откъде я взе тази снимка??

Ами просто написах в Google "wedding dress" и този гръб го намерих  една галерия в чуждестранен сайт ма американски беше... обаче убий ме сега няма да мога да го открия...   pardon
« Последна редакция: ноември 23, 2006, 22:42:12 от Fantasy_Girl » Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #182 -: ноември 24, 2006, 09:10:47 »

Fantasy Girl, явно вкусовете ни съвпадат напълно. Даже първата рокля, която е от Сватбения център Младост, я бях свалила като снимка, за да търся по нея в магазините. Е, още не съм я намерила... Но реших, началото на годината, когато му дойде времето да отида на Пиротска, има един базар в търговската част.... Там, има щанд на някаква асеновградска фирма, която шие много добре. Виждала съм техни рокли в действие. Те могат да ти ушият такава, а мисля и че виждах подобен модел. А и много се стараят хората give_rose

Другия вариант е ако имаш малко свободно време, кола и малко излишни пари за гориво, да се разходиш до Асеновград.....

Но с две думи: Роклята, на която си се спряла е разкошна!!! Браво за вкуса! hiphip hiphip
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: ноември 24, 2006, 13:03:44 »

От доста време разглеждам всякакви сайтове за рокли, различни модели, стилове, дори и цветове. Нищо не ми спираше дъха... Girl_sing Намерих обаче една рокля, която много ми харесва  girl_in_love дано да намеря някой добър шивач, защото е от един чуждестранен и много скъпарски сайт  blush
предпочитам обаче рокли, които не се влачат по земята  Curtsey струва ми се, че ще се спъвам постоянно в нея  Blush

[attachment deleted by admin]
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #184 -: ноември 24, 2006, 13:20:27 »

ООО, супер е роклята, само не знам ако я скъсиш дали няма да и се загуби от красотата  stop
Иначе и аз не харесвам влачещи се рокли, дори и да не е кално гледката при излизане от дома на младоженката, през ритуалната и на други места по улиците не е никак приятна. Не е за роклята, тя така или иначе трябва да даде всичко от себе си в този ден и няма смисъл непрекъснато да се мисли само как да се пази-но не е красиво бялата рокля да се влачи в мръсотията. Може би ако говориш със стилист това дългото може да се направи да се носи в ръка, някои със сигурност могат.
Активен
seny
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 643


щастлива мама на двама


Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: ноември 24, 2006, 15:02:30 »

Здравей Ита

Прекрасен Избор, аз също харесвам подобен тип рокли  good
Ето една и от мен - на тази повече ми харесва гърба /и е една от фаворитите ми за сватбата де/.  Curtsey А си мисля, че и с по-къс шлейф няма да загуби от вида си.  pleasantry


* 08-img1large.jpg (88.65 KB, 600x850 - видяно 378 пъти.)

* 08-img2large.jpg (89.7 KB, 600x850 - видяно 458 пъти.)
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: ноември 24, 2006, 16:37:22 »

Много е хубава, Сени  LOVING Гърбът и наистина е много оригинален! Много харесвам и принцеските рокли с бюстиета  girl_in_love има страхотна романтика в тях. Незнам как ще се чувствам обаче с такава рокля, без презрамки и с толкова обем... но ще пробвам със сигурност  good
Тази също много ми хареса  LOVING


* SSS.jpg (43.18 KB, 400x533 - видяно 387 пъти.)
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: ноември 24, 2006, 18:51:46 »

аз също съм за тип принцеса.за съжаление моята няма да е с много обрачи,защото съм ниска cray
а така ми се искаше.но пък моята също си я харесвам girl_wink
Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: ноември 24, 2006, 21:07:18 »

Здравейте! На мен от всички български дизайнери най-много ми харесва Гергана Симеонова. Искам да ви питам дали знаете горе-долу колко струват роклите?

Пишете само на кирилица!
« Последна редакция: септември 20, 2007, 12:12:14 от maria_lakova » Активен
Rosi
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



« Отговор #189 -: ноември 27, 2006, 00:42:25 »

Нi ,
отдавна се каня да се включа и вече не можах да издържа пред вида на тази красива рокля.
Страхотна е а също и  от доста популярен дизайнер казвам го защото имам щастието да съм в професионалната сфера на сватбената мода и имам достатъчна информация за модните тенденции  в САЩ и Европа. Точно такъв тип силует рокли с шлейф са най-харесвани,търсени , продавани и т.н.
Много рядко ще видиш в чуждестранните сайтове рокля без шлейф.Това е така  защото 90% от техните булки задължително желаят роклята да бъде с шлейф дори и в по-къс вариянт.Има различни  видове шлейфове по форма и дължина ,но това е друга тема на разговор.
Последно време осново се акцентира на изчистената линия рокли с шлейф но с превъзходно качество на материите. При добър производител тук това може да бъде постигнато и с не толкова скъпи материали ,но задължително трябва да  се спазват  основните изисквания плата да е подходящ за силуета.Най-елементарното е  ако оригиналната рокля е от сатен тя не трябва да се прави например от тафта ,а отново да бъде от сатен в по достъпен вариант .Има и още др. подробности, но не знам дали ще е интересно да се задълбавам в тях. Мисълта ми беше по-скоро за шлейфовете.
По мои наблюдения тук в Б-я много малко булки рискуват да си поръчат рокля с шлейф или предпочитат да е много късичък.
Според мен и според това което съм слушала в продължение на няколко години от булките има 3 основни причини да се отбягват полите с шлейф.
1.Удобна ли е или не роклята с шлейф?
"струва ми се, че ще се спъвам постоянно в нея" , "как ще се движа ?" ,"как ще танцувам?"?
Всяка бъдещата булка си задава този въпрос когато трябва да реши със или без шлейф.
2.Как ще си опазя роклята чиста? Навън е толкова мръсно как ще се движа с този шлейф?Тук с лека закачка  ще отбележа ,че и само по  килим да се движите пак ще се изцапа./Погледнете подгъва на роклята в магазина в какъв вид е преди да я купиш /приятелски съвет към всички //Ами ако и времето е дъждовно става абсолютно страшно.
3.Малко рокли с шлейфове се предлагат по магазините .По-често можете да ги намерите в т.нар. Couture колекции на наши дизайнери .
Скъпи ,красиви дами и бъдещи булки не се лишавайте от красотата и тържествения вид на шлейфа.Бъдете с шлейф по време на официалната част. Има начин!!! Дизайнерите са го измислили и в чужбина е често използван метод . Още при самото конструиране на роклята има начин как шлейфа да се направи функционален.Не си мислете ,че се маха някъде по време на тържеството няма такова нещо.Той си е с вас по време на цялото тържество но не ви притеснява и пречи.
Повярвайте много често , когато махнете шлейфа от оригиналния модел роклята вече не изглежда същата . А я само си представете колко ще е приказно когато вървите към олтара шлейфа на полата  да се разстила след вас . angel
Да си призная малко  ви завиждам защото вече съм си минала от реда ,сега знам и мога да си направя каквато рокля поискам но тогава не знаех.
Пожелавам ви да си изберете най-доброто за вас и както прецените.
Това беше моето скромно проф.мнение , не е задължително да се съобразявате с него.
Пишете ако имате нужда от помощ. good
PS:Ето един пример на това за което ви споменах.Вижте шлейфа !Това не са две различни рокли- същата е!


* FrenchB.jpg (74.5 KB, 473x600 - видяно 544 пъти.)

* FrenchA.jpg (105.18 KB, 545x788 - видяно 381 пъти.)
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #190 -: ноември 27, 2006, 11:37:23 »

здравей anisp
аз съм ходила в ателието на Гергана Симеонова,защото си бях харесала нейни модели рокли и исках да бъда с нейна рокля....Обаче,цените започват горе долу от 1200лв нагоре,предлагаше ми да си взема под наем, като наема за една рокля  е 40% от нейната цена......Предложи ми също и друг вариант,да си избера по евтини платове,от нейните, и тогава роклята щеше да стигне цена 850лв...това й беше най ниската цена за рокля която аз разбрах от разговора с нея....в самия магазин не съм ходила.....
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #191 -: ноември 27, 2006, 11:42:22 »

няма нищо по красиво от рокля със шлейф


* ELIE SAAB 13.jpg (37.95 KB, 320x480 - видяно 424 пъти.)
Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: ноември 27, 2006, 11:52:02 »

Vanis,благодаря ти много!Ето и малко снимчици от мен!


* 527v.jpg (18 KB, 330x580 - видяно 392 пъти.)

* 923-cor.jpg (93.13 KB, 474x632 - видяно 372 пъти.)
Активен
Rosi
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



« Отговор #193 -: ноември 27, 2006, 12:48:02 »

Vanis,благодаря ти много!Ето и малко снимчици от мен!

Здрасти,
Моделите от снимките са чудесни .Интересно ми е ти на какъв модел горе долу си се спряла ?
Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: ноември 27, 2006, 13:10:00 »

Ами,лошото при мен е,че все още не съм се спряла на определен тип рокли.Нещата,които харесвам са най-различни-с шлейф,по тялото,с по-секси бюстие и т.н.Все още не съм обикаляла по магазините,защото ми е малко рано(сватбата ще е чак ноември догодина).Все пак ако някой се интересува повече мога да му изпратя всички рокли,които са ми харесали до момента.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 301   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines