Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 27, 2024, 10:03:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: колата на младоженците  (Прочетена 161310 пъти)
 
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: април 24, 2008, 12:43:58 »

На мен лично ми се струва неоправдано скъпо наемането на кола, поне за пловдив е 69 евро на час, а трябва поне  за 3 -4 4аса да я наемеш. Просто не мисля и че е и наложително, за 10 минути возене няма толкова значение. Единственото хубаво нещо на една  лимузина е че вътре е по-широко и ще се събере булчинската рокля по -лесно.
аз мисля да сме с някоя от колите на моя приятел, той е голям фен на Алфа Ромео и има две. Така че като толкова много си ги харесва и им се кефи, какво толкова. Единственото неудобство е че той ще кара, но не мисля че ще е голям проблем.


Въпрос на личен избор. И ние може накрая да сме си с нашата, че даже и милото да си я кара smile Просто няма да пие до ресторанта и ще си я приберем на другия ден примерно :)Въпреки, че още не сме решили окончателно, дали ще наемем.
И без това винаги ми се е струвало малко смешно, като видя, че булката сяда отпред, а младоженеца - отзад и някой друг кара... Не знам защо, но от малка това не съм го възприемала smile
Не че има някакво голямо значение всъщност.
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: април 24, 2008, 13:09:54 »

на мен пък ми е малко странно младоженеца да кара колата.........но това си е лично мнение,не се сърдете!
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: април 24, 2008, 13:15:14 »

на мен пък ми е малко странно младоженеца да кара колата.........но това си е лично мнение,не се сърдете!

Е, няма какво да се сърдим, на мен пък ми е странно обратното, така че - въпрос на лично мнение и избор.
Ако пък е лимузина, наситина не върви младоженеца да си я кара  funnytooth sarcastic laugh ROFL А я си го представете пък файтон да кара, ще падна от смях...
Съжалявам за отклонението, ама реших да се развеселя самичка, че ще се побъркам вече!
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: април 24, 2008, 13:40:47 »

Могат двамата младоженци да седната отзад, а кумувете да са в друга кола. Но според мен е най-удобно за булката да е отпред, защото има повече място за роклята girl_wink
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: април 24, 2008, 14:24:47 »

Могат двамата младоженци да седната отзад, а кумувете да са в друга кола. Но според мен е най-удобно за булката да е отпред, защото има повече място за роклята girl_wink

Аз нали не планирам обемни рокли и сигурно затова не съм се замисляла, че не е удобно за булката да седи отзад smile
Просто мнението ми, че е тъпо булката да седи отпред, а младоженецът - отзад в колата, явно е повлияно от това, че все едно булката е супер централна фигура на сватбата и трябва да се вижда отвсякъде, а горкият младоженец е там за параван и може да бъде набутан там-отзад.  laugh
Това е просто нюанс от разсъжденията ми, но всъщност кой както си реши - аз едва ли на сватбата ще се сетя дори за това...
Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: април 24, 2008, 14:30:40 »

аз пък винаги съм казвала, че една уважаваща себе си жена трябва да стои отзад, етикетът го изисква. Нима като се качите в лимозина сядате до шофьора??  girl_wink
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: април 24, 2008, 14:34:57 »

ДА , но традицията повелява булката да седи отпред , затова може би тя сяда там в повечето случай , вярно е , че традициите не са това което бяха , и всеки е свободен да седне където си пожелае  Wink
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: април 24, 2008, 14:44:44 »

аз пък винаги съм казвала, че една уважаваща себе си жена трябва да стои отзад, етикетът го изисква. Нима като се качите в лимозина сядате до шофьора??  girl_wink
Е, Мариянка, то етикетът хубаво го изисква, ама от ситуация до ситуация има разлика.
Ти в ежедневието, ако те вози половинката, да не би да сядаш отзад, защото си уважаваща себе си жена?
За тържествените поводи естествено е различно, по въпроса за лимузината мисля, че няма 2 мнения.
Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: април 24, 2008, 15:40:43 »

това ми се струва за редно. Права си за половинката, но май това е единственият случай в който се возя на предна дясна седалка smile и се извинявам за правописната грешка "лимузина" имах в предвид pardon pardon pardon
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: април 25, 2008, 12:00:57 »

Ами аз доколкото съм виждала, освен когато колата не е лимузина, булката се вози отпред, просто защото отзад няма да се събере. Щом толкова държите да сте отзад се возете само с младоженеца в булчинската кола, а кумовете да са в друга. Ние затова си бяхме само двамата във файтон, а кумовете ни бяха в булчинската кола, заедно с кумците ни. Пък и в крайна сметка булката е център на внимание в този ден, и е въпрос на личен избор къде да се вози. Не мисля, че тук трябва да спрягаме дали е "уващаваща" се жена или не. Тове не е ден като всички останали.
« Последна редакция: април 25, 2008, 12:03:43 от goldi » Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: април 25, 2008, 12:03:48 »

въпрос на етикет и възпитиание, а и на личен избор!
Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: април 25, 2008, 12:07:01 »

Относно събира ли се или не булката - събира се както отпред така и отзад на бала си бях с рокля с кренолини доста голяма и нямах никакъв проблем (това от личен опит)!
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: април 25, 2008, 13:49:39 »

Момичета, по етикет когато колата се кара от нает за целта шофьор, тези които се возят, независимо дали са мъже или жени седят отзад.

Когато колата се кара от собственика, т.е. няма специално ангажиран за целта шофьор, е общоприето спътника му да седне до него освен ако не е под позволената за това възраст.

Относно булките: В България е прието булката да седи отпред, така на задната седалка сядат младоженеца и кумувете. Това разбира се не задължава никого да седи отпред или отзад. Въпрос на личен избор е. Така че недейте да спорите. Реално всички сте прави  tease
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: април 25, 2008, 21:22:48 »

аз пък винаги съм казвала, че една уважаваща себе си жена трябва да стои отзад, етикетът го изисква. Нима като се качите в лимузина сядате до шофьора??  girl_wink
това ми хареса good аз съм на същото мнение,никой да не се сърди-различни хора,различни мнения kiss2 даже тези дни когато срещам готини коли се замислям като отминат на моята сватба как ще е  pleasantry то сигурно милото ще е на друго мнение,но аз искам или кола с две места или кола на която да седна отзад с милото,много ми е смешно булката отпред,а отзад трима се бутат и им е тясно :\но ще поживеем и ще видим дали ще стане така както аз искам blush дано няма обидени просто казах моето мнение Wink а от тук насетне всеки сам си преценява как иска да е и как ще му е удобно pleasantry
Активен
fidelia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 171



« Отговор #134 -: април 27, 2008, 23:29:14 »

Момичета, досега не ми се е налагало да наемам кола в БГ, та можете ли да ми помогнете с читави фирми в София? Очаквахме да си намерим някоя достатъчно шик кола от познати pardon, но така и не се получи, поради което сега сме в търсене. huhhuh.gif
Не искаме колата да е голямо перо в бюджета Money и си мислехме просто да наемем някоя от по-висок клас за 24 ч. без да обявяваме в рент-а-кара, че ни трябва за сватба, което автоматично повишава цената. Как ви се струва това като идея? Всякакви контакти на фирми ще са ни от голяма помощ! give_rose
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines