Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 06, 2024, 00:46:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Весела сватба  (Прочетена 321219 пъти)
 
zora
Любопитен
*
Публикации: 35


« Отговор #270 -: април 26, 2009, 22:26:24 »

Амелия,измислих-ако младоженика не рови за жартиера,може да го извади от джоба си и да обяви че с него е мерил крачетата на мадамите и сега го хвърля та който го хване да си намери с него булка.Как ти се струва?
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #271 -: април 26, 2009, 22:31:09 »

може, да. ще го измислим дотогава.
Активен
Aiya
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: април 29, 2009, 22:54:56 »

Здравейте, Много ще се радвам ако някой може да ми помогне!
Живеем в чужбина и организираме сватбата благодарение на моята златна приятелка, която не щади сили да бяга по всички задачи, които и възлагам!
Работата е там, че мислехме да правим изнесен ритуал и да се бракосъчетаем в ресторанта... Обаче се оказа, че това удоволствие ще ни струва 600 лв!!! А де факто това си е чиста проба тарапана, тъй като реално се подписва много по-рано.
Та решихме да си импровизираме и да ни бракосъчетае наш човек... На мен обаче много ми се ще това да се случи според българските обичаи и сега имам голям проблем - имам нужда от 2 момичета и 2 момчета танцьори, които да направят сватбения танц за посрешането, заедно с ритуалното бръснене на кума и т.н.
Някой има ли контакт или идея къде да намеря танцьори и колко ще ми струва?!
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: април 30, 2009, 20:05:43 »

Здравейте, Много ще се радвам ако някой може да ми помогне!
Живеем в чужбина и организираме сватбата благодарение на моята златна приятелка, която не щади сили да бяга по всички задачи, които и възлагам!
Работата е там, че мислехме да правим изнесен ритуал и да се бракосъчетаем в ресторанта... Обаче се оказа, че това удоволствие ще ни струва 600 лв!!! А де факто това си е чиста проба тарапана, тъй като реално се подписва много по-рано.
Та решихме да си импровизираме и да ни бракосъчетае наш човек... На мен обаче много ми се ще това да се случи според българските обичаи и сега имам голям проблем - имам нужда от 2 момичета и 2 момчета танцьори, които да направят сватбения танц за посрешането, заедно с ритуалното бръснене на кума и т.н.
Някой има ли контакт или идея къде да намеря танцьори и колко ще ми струва?!
Незнам за кой град те интересува но в Пловдив само Етноритъм го правят това забулване и бръснене . Ходят по всички градове но е задължително с водеща . Защото през цялото време тя си има сценарии и думи които се говорят по време на тези ритуали / посрещане и после забулване и бръснене / За друг град оскъпяват пътните . Водещата прави и изнесени ритуали .
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #274 -: май 02, 2009, 11:58:26 »

Аз реших да има един весел момент и много се радвам, че така се вързаха нещата  yahoo  yahoo  yahoo Ще стане много весело! Аз бях решила да поздравя сестра ми, която ще е шаферка и кумата, която пък е най-добрата ни приятелка  с две песнички от филама "Булката беглец". Имаме си спомени от тези песнички и са много тематични, та бях решила твърдо с те да бъдат поздрава. В темата за обувките беше качена една снимчица на украсени маратонки и ми дойде идеята на тези песнички да си обуя такива и да ги изтанцувам с тях  yahoo Мисля, че ще е сладко.
Активен
Suei
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 42



« Отговор #275 -: май 03, 2009, 23:15:14 »

Аз реших да има един весел момент и много се радвам, че така се вързаха нещата  yahoo  yahoo  yahoo Ще стане много весело! Аз бях решила да поздравя сестра ми, която ще е шаферка и кумата, която пък е най-добрата ни приятелка  с две песнички от филама "Булката беглец". Имаме си спомени от тези песнички и са много тематични, та бях решила твърдо с те да бъдат поздрава. В темата за обувките беше качена една снимчица на украсени маратонки и ми дойде идеята на тези песнички да си обуя такива и да ги изтанцувам с тях  yahoo Мисля, че ще е сладко.

На мен лично идеята ми допада- булка с маратонки  girl_haha
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: юни 10, 2009, 23:49:59 »

като споменахте маратонки нека ви кажа с милото какво решихме...
когато идва да ме забира и нали едната обувка ще бъде скрита...ще си направим шегичка с кума да си носят чифт маратонки и като му кажа че ми я няма обувката да ми каже че той носи резервна и да изкара маратонките  laugh ...после разбира се ще си потърси и моята обувка то ще е само за шега и се надявмаме да се получи забавно...  tease
« Последна редакция: юни 10, 2009, 23:51:51 от BeRa » Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: юни 12, 2009, 12:56:36 »

Аз видях младоженец с маратонки
Активен
melina_may
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #278 -: юли 27, 2009, 14:14:49 »

Привет на всички!
Наскоро чух за този ритуал - вратовръзката на младоженеца се нарязва на парченца и те се продават на търг на гостите - идеята е хората да си тръгнат от сватбата с нещо уникално и лично  smile Единствено, което знам е, че било бразилска традиция  danceg
Някой правил ли е подобно ритуалче или присъствал ли е на сватба, където да е разигравано подобно нещо!?!?
Нуждая се от повечко подробности - как се "провежда" търга,наистина ли се нарязва вратовръзката, срещу пари ли са продава или за някакви оригинални предметчета и т.н. .... сега се сещам, че у нас май се прави наддаване за цялата вратовръзка  crazy
Благодаря от сега на всички, които споделят някакви впечатления или имат идейки по тази странна темичка  give_rose

Хубав ден в тези летни жеги  girl_wink
« Последна редакция: юли 27, 2009, 14:18:02 от melina_may » Активен
vesince
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 247


г-жа Русинова


Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: юли 28, 2009, 10:05:08 »

Милички, аз и тук да попитам. Някой имал ли е видеостена или ще има, да ми обясни как се процедира. Това което главно ме интересува е, кой се занимава с пускането на клипчето или клипчетата в ресторанта.
Понеже мислим сами да си го направим, само трябва да знам на кого да го връча - Дж ли, Видео ли ????  pardon
Благодаря предварително  give_rose
Активен
ivibg
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #280 -: юли 28, 2009, 10:44:46 »

Сватбата задължително трябва да е весела!

Преди месец ходих на 2 сватби, уникални по своему.
Първата беше по народному!
С жива музика и типични български обичаи!
Втората беше много стилна!
Всичко беше изпипано до най-малкия детаил!

Веселбата и уникалност на всяка сватба идва от младоженците и гостите!
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: юли 28, 2009, 10:52:21 »

Абсолютно съм съгласна  danceg Ако на младоженците им е криво и нямат желание да танцуват  каквито и игри и забавления да има приготвени .... няма как да стане весело
Активен
hedonia
Новак
*
Публикации: 7



« Отговор #282 -: юли 29, 2009, 13:33:23 »

Здравейте момичета ,
на нас ни предстои сватба и бъдещият ми съпруг не е българин .Искаме нашата сватба да е оргинална и съчетана с типични  български обичаи и традиции , защото ще имаме гости от чужбина и искам да им покажем богатият ни фолклор както и свежи игри и забавления повреме на сватбеното тържество. Вече сме си ангажирали нестинарки . Помагайте!!!!!
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: юли 29, 2009, 13:39:38 »

Първо добре дошла  Welcome
Ами ако искате да покажете традиционно българско нещо на чужденците мисля, че изпълнение от народни танци или перица и родопска гайда са изключително подходящи, а и и съм виждала как чужденците гледат с отворени усти такива изпълнения smile
Друго което е много интересно са обичайте за забулване на булката и бръснене на младоженеца, аз бях на една сватба в Плевен, на която ги правиха и беше много интересно smile
Другите сигурно ще дадът и други идейки smile
Активен
hedonia
Новак
*
Публикации: 7



« Отговор #284 -: юли 29, 2009, 13:45:18 »

Да , супер  :danceg:аз разпитах има и булско хоро след разбулването .Всеки, който се хване да играе хоро до булката трябва да даде парички .
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines