Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 14:41:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Весела сватба  (Прочетена 314063 пъти)
 
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: май 09, 2010, 12:57:32 »

А някой да е правил или присъствал на сватба със някакъв сърдечен - благодарствен жест към родителите - обмислям нещо като кратко стихче даже може да е с чувство за хумор към родителите - аз да благодаря на родителите на мъжът ми, че са отгледали такъв прекрасен мъж и той съответно да благодари на моите , че са отгледали невероятно съкровище с някакви символични награди  - или нещо такова. Може те ли да помогнете ???

аз до последно мислех да направя трогателен жест за родителите като  бях измислила текст подходящ за целта и исках след рязането на тортата вместо игра с несемейните двойки да ги извикаме тях и да ги захраним с идеята че както те са ни хранили както са се грижили за нас и са ни глезили и са ни давали всичката си любов сега е наш ред от тук нататък да върнем жеста...нещо от сорта...но в деня на сватбата е толкова емоционално че като видях баща ми пли влизането в ресторанта после на блуса с мен (има и снимки в албума) просто щеше да е още един повод за сълзи и се отказах и вкарахме в действие играта с неомъжените двойки... то пак зависи и от самата ситуация от родителите и всичко...на моя баща му се беше насъбрало много и просто емоцията му преля...


а сега като знам как замислях да направим не знам си каква игра и каква изненада за да стане сватбата весела искам да споделя след като събитието мина че всяка игра отнема от веселбата и ще кажа защо...защото е много кофти когато всички са на дансинга разгорещени да ги накараш за да си изнесеш програмата която си подготвил...при нас в крайна сметка останаха смо две игри и то водещата ги направи една след друга за да не се спира постоянно...и се получи много по хубаво защото след това докато да се разиграят всички на нова сметка и тъкмо като се разиграят пак да спираш става малко кофти...
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #376 -: май 14, 2010, 12:18:35 »

 Пуска поста си тук, макар да не съм сигурна дали е точното място  pardon Според моите представи хвърлянето на букета и на жартиера спадат към това, което прави една сватба весела.
 Само че аз никак не харесвам момента с влизането на младоженеца под роклята на булката и измъкването на жартиера. Колкото и да съм била в приповдигнато настроение, цялата сцена ми е била глупава и нелепа. Извинявам се, че по този начин ще засегна някого  sad Това си е моя странност. Защо я определям така? Ами, всички хора, с които обсъждах този въпрос, ме гледаха странно и казваха, че това е страшно готино нещо. Явно нямам никакъв усет за купони  cray
 Имам една голяма молба към вас. Някой може ли да предложи нещо, с което да се замени измъкването и хвърлянето на жартиер? Все пак да не остават ощетени неженените мъже на сватбата  Wink
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: май 14, 2010, 12:23:42 »

michelle, на мен също не ми допада особено този момент.
Поговори с ди-джея ви, той вероятно ще има идеи как да подходи. Някъде назад по темите четох примерно, че ди-джеят обявява, че младоженецът не е имал търпение и вече е свалил жартиера на булката. Съответно младоженецът вади жартиера от джоба си и тогава го хвърля. Не знам дали обясних много добре.
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #378 -: май 14, 2010, 13:00:07 »

Друг вариант е на фона на еротична музика (която обикновено пускат докато младоженеца се бори с подплатата на роклята), с плавни женски движения да му свалиш вратовръзката и той да хвърли нея. Пак се получава закачка, пак го има палавия момент, но без завирането под роклята...
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #379 -: май 14, 2010, 13:12:49 »

 Денито, asseto  give_rose Много ви благодаря, момичета  smile Идеята с вратовръзката е много добре обмислена и интересна и май вероятно ще е този вариант.
 На мен явно нещо ми е сбъркано  cray Някак си не мога да свържа палав и еротичен момент да го проявим пред гостите ни. Не ме разбирайте погрешно, не съм крайно затворен и консервативен човек. Но не мога пред очите на родителите и бъдещите ми свекъри да постъпя така. В изцяло приятелска компания, купонджийска обстановка и естествено настроение на висок градус  Wink съм си напълно ОК. Даже може и още по-закачливо да бъде  Wink Благодаря много за идеите, определено много помагат  Flower
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: май 14, 2010, 13:26:12 »

michelle, не се притеснявай, аз имам точно същия проблем. Особено като прибавим и два чифта баби и дядовци и работата ми изглежда още по-нелепа. Горе главата, направете го по начин, по който на вас ще ви е приятно и забавно, а не както някой си е решил, че трябва да бъде.  good
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #381 -: май 14, 2010, 14:23:08 »

michelle, аз също въобще не харесвам хвърлянето на жартиер. За мен винаги е било най-неприятният момент от всяка сватба. Просто хич не ми се връзва с обичта, семейния огън и невинната бяла рокля  sarcastic pardon Плюс това въобще не е българска традиция. Сигурно на много хора им е весел този обичай, на мен ми е неудобно, даже гадноbad Надявам се и аз да не обидя някого, но така се чувствам..  huhhuh.gif

Наскоро бях на една сватба, където всички, не само мъжете наддаваха за жартиера. На мен и това не ми хареса, сигурно съм много капризна, но за вас може да е приемлив вариант.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: май 14, 2010, 14:44:49 »

Според мен хвърлянето на букета/жартиера по-скоро отегчава гостите, отколкото да ги забавлява. Предвид това, че половината насила ги викат за това  crazy Има много други начини за забавление, написани в темата.

Букетът е симовол на моминството и едно време момата го е хвърляла назад, излизайки от бащината къща, а по-късно - излизайки от църквата към всички присъстващи.

Ако искате подобен род игри, може да наддавате за вратовръзката или да хвърляте нея. Съответно за булото на булката.

Ако имате балони, в един от тях да сложите изненада и неомъжените да ги пускат по избран от вас начин и при който е изненадата, той да е следващия, който ще се жени.

По-горе съм описала и весел вариант за пилето/тортата за кумувете.

Едно време всички са се опитвали да си отчупят парче от питката на младоженците(тази за разчупването над галвите)....и тук може да се измисли нещо забавно.

Друга игра е - на излизане булката и младоженеца пишат на дясната подметка имената на неомъжените поканени и към края на вечера публично показват кои са се изтрили - това ще са следващите омъжени.

Щом не ви харесва това с жартиера, защото въобще обмисляте да го включите в сватбата. Това е вашата сватба, а не копие на тази на братовчедка ви или съседката.  pardon

Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #383 -: май 14, 2010, 14:58:40 »

lionelsa, разбирам те за всичко. На мен много ми се иска да вкараме в ход всички идеи, които сме си замислили. Но тъй като не можем да сме сигурни кое е достъчно весело, се допитваме до DJ-я. Относно букета много ми хареса това, което си написала. Много по-истинско и естествено звучи  smile
За жартиера на мен ми е такава "драма" не само поради описаните причини, но и защото като говорехме с DJ-я той подчерта, че ако го махнем, става в кръга на шегата дискриминиране на мъжете. За жените имало букет, а за мъжете-нищо... Идеята с наддаването също е хубава, ама булото не си го давам  blum
Ще ти бъда благодарна, ако ни споделиш източници на ритуали и игри било то български или не, понеже забелязвам, че знаеш най-различни  give_rose
Активен
Lilium
Ентусиаст
**
Публикации: 83



« Отговор #384 -: май 14, 2010, 14:59:12 »

Аз пък мисля да хвърлям друг букет, не булчинският, който да се състои от три малки букета и така момичетата ще очакват да хванат един букет,  а на края бъдещите булки ще бъдат 3  danceg Мисля, че това ще бъде различно и гостите ще се изненадат приятно  smile
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: май 14, 2010, 15:10:13 »

Аз до колкото знам това с булото си е стара традиция и не е само за неомъжените. Правило се е надиграване за него и който го спечели, взема булото, а на 40-тия ден от сватбата младото семейство отива у въпросните хора и си го "откупува" (точно как не знам, за което се извинявам  pardon )
На майка ми булото са го спечелили един братовчед на татко и жена му, до колкото си спомням. И те са ходили да си го откупят от тях, сега си е у нас  good
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #386 -: май 14, 2010, 15:11:42 »

На нашата сватба няма да има жартиер, даже няма да си купувам такъв  tease Но играта с балоните, или пък идеята на Лилиум с 3те букета много ми харесват!  good
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: май 14, 2010, 15:16:31 »

bubka ме е изпреварила с обяснението Girl_hide
michelle, миналата година организирах битова сватба, която в последствие не се състоя. Тогава разучавах българските обичаи от множество източници. А за игрите - повечето сами си ги измислям  blush Въпрос на муза е. pardon

Това с булото - реално булката не знае у кого е булото. Научава на 40-тия ден като й се обадят да ходи да си го откупува funnytooth На мен много ми харесва това и бях решила и на моята сватба да го има.Кумата го сваля и тайно го дава на някой или той си го откупува, но всичко става зад гърба на булката.

Предлагам ти на излизане от църквата да хвърлиш букета към всички и така дискриминирани няма да им. Освен това толкова са свикнали с тези чужди привички по сватбите, та ще има и елемент на изненада.

Като цяло хубавата музика и присъстващите правят веселбата, а не игрите. Съветът ми е да ги сведете до минимум.

На моята неусъщестевна сватба сценарият беше следния: След изнесения ритуал щяха да ни дадат две тъпи ножици и на едно платно с нарисувано сърце да започнем да режем от двата края и заедно да изрежем сърцето. Шаферите щяха да държат платното, а младоженецът да ме пренесе през вече направената дупка сърце. Самото изрязано сърце щеше да бъде закачено някъде и гостите на него щяха да си напишат пожеланията. Оговаряхме ансамбъл, който да подгрее гостите в началото с програма, докато всички се настанят и окопитят. Харесахме си една игра в заведение в Пловдив - танцуващите избират двама от публиката и ги дърпат на сцената. Обличат ги и ги внедряват в танца. Много забавно стана и решихме и това да взаимстваме, след което да поканят и останалите гости да танцуват. По някое време, когато всички седнат по масите, ние с младоженеца щяхме да изиграем сватбения танц (ръченица по хореография), а после и надиграването на кумувете. Като оредеят гостите по дансинга щеше да има и надиграване м-у тях, а кумувете щяха да обявят победителите и да им дадат награда - бутилка вино с наш облик на етикета. Трети вариант за повдигане на настроението случайно, ако всички заседнат по масите, щеше да е разчупването на питката над галвите ни и ние да захраним по наш избор някоя неомъжена двойка и да им предадем щафетата. А при въвеждането ни в залата с гостите, щяха да ни обърнат с гръб към огледало. Според поверието, който пръв се огелда в него, на него ще приличат децата.

Реално сценарий нямаше да има, а да се реагира според гостите и тяхното настроение.Това е моят съвет към всички - обсъдете го  с DJ-я и нека според гостите да бъдат и танците и игрите. Иначе рискувате да им досадите с игрите си като на театър или да им прекъсвате забавата като отклонявате вниманието им към нещо си.
« Последна редакция: май 14, 2010, 15:37:14 от lionelsa » Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: май 14, 2010, 16:23:36 »

Момичета, пускам ви текста на една Конституция на младото семейство, която беше предвидена да ни я прочете и връчи кумата, но тъй като в суматохата я забравихме - пускам я сега тук - дано да свърши работа на някой друг.
К о н с т и т у ц и я     н а   м л а д о т о
  с е м е й с т в о

1 .............................(пишат се имената) имат право да създадат здраво и сплотено семейство,задължени са да го съхранят и запазят до края на дните си.

2.Жената се явява висш законодателен орган.
Мъжът е неин заместник и орган на изпълнителната власт .

3.Жената е министър на финансите, на културата, търговията, хранителната промишленост и здравеопазването.
Мъжът се явява министър на енергетиката,газовата промишленост,месната и млечната промишлености,селското стопанство и министър на вътрешните работи.

4.Жената има право на почивка,мъжът-на работа.

5.Жената е задължена всеки ден да приготвя лека вечеря.
Мъжът е задължен всяка сутрин да приготвя горещо кафе.

6.Съпрузите имат право да се целуват не по-малко от пет пъти на ден.

7.Съпрузите имат право да имат от 1 да 15 деца.
Децата трябва да знаят кой се явява баща и кой майка.

8.При спазване на всички точки от конституцията,съпрузите имат право да празнуват след 25г сребърна сватба и след 50г-златна.
 

Е, май малко е в полза на жената, но...това не е лошо... Wink
 
 
 
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: май 14, 2010, 16:31:11 »

Лионелса е много права.На нашата сватба имаше посрещане, първи танц, хоро водено от кума, кумска ръченица и една игра, а да и букет и жартиер, но това беше към 12 вечерта вече  blum .Всичко беше много весело, не накъсвайте сватбата с безброй игри, изберете си една две и това да е.Действайте според настроението на гостите.Ние бяхме със сватбоводеща и тя като видя, че хората танцуват въобще и не ги прекъсна за букета и жартиера.Също така бяхме на една сватба на която една от игрите се състоя след 12 по същата причина, чак тогава хората бяха седнали.След това пак имаше танци манци smile
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines