Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 02, 2024, 11:54:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Весела сватба  (Прочетена 314289 пъти)
 
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: април 13, 2010, 08:02:19 »

velvet, чувала съм за тази игра и звучи много забавно!  yahoo
Браво за смелостта, че сте се решили на нея!  Bravo
Аз като се замислях преди време за тази веселбаааа  yahoo ме хвана страх, че ако пък спукам яйцето едва ли е му е добре на младоженеца.  blum
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: април 13, 2010, 08:08:35 »

Аааа не, ние няма да я правим тази игра blum Не сме от смелите двойки. Просто я предлагам  good
Преди малко копнах описанието и го пуснах на половинката в скайп и реакцията беше:  NO

А и аз не съм навита blush

Ето още една:

Познай мелодията/ песента - ДЖ или оркестъра пускат/ засвирват фрагмент от песен, която е сравнително известна, но все пак не е в списъка от желани песни на младоженците. Добре е да има песни, известни на младите, и такива, които са известни на по-възрастните. Победителят от всеки тур танцува с булката/ младоженеца.
« Последна редакция: април 13, 2010, 08:14:12 от velvet » Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: април 13, 2010, 08:16:14 »

Ха, това също е много сладко. smile  dance
Sorry Velvet, аз малкко не съм разбрала  blush
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: април 13, 2010, 10:54:40 »

Присъствала съм на сватба, на която тази игра с яйцето я имаше (само, че яйцето беше едно и уж сурово и трябваше да се прекара от единия крачол на младоженеца през другия и да излезе сурово), но на мен идеята изобщо не ми допадна nea
Не знам защо, но аз изобщо не съм привърженичка на игрите по време на сватбата. Мисля, че ритуалите са напълно достатъчно, а и все пак сме се събрали да се веселим и танцуваме с нашите близки и приятели, а не да правим цирк.
Но това е лично мнение и не ангажирам никой с него.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: април 13, 2010, 10:58:17 »

Мислех си, че не всеки кум може да играе ръченица. И наприемр срещу кумата с тортата да излезе танцьор, а после на кума да му се"сервира", че кумата е играла и за двамата а той ще трябва срещу всички гости да наддава за пилето. Според мен ще стане много весело pardon Особено, ако кумът не успее да го откупи.

Друго, което би ми допаднало, е да има танцов дуел на различна по стил музика и победителите да спечелят танц с младоженците или нещо символично за спомен от сватбата.

Ако DJ пуска песни подходщи за групови танци (влакче или макарена) също ще е много забавно.

И аз не си падам по игрите, които прекъсват забавата.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: април 13, 2010, 11:07:11 »

И аз не съм за игрите, но понякога 1 игра разчупва леда (ако се наложи) Wink Това че предлагам тук идеи няма нищо общо с нашите предпочитания blum

Лъвче, харесва ми това с танцовите дуели Bravo Ще говорим с нашите водеща и ДЖ за това good
А за танцуването на кума срещу гостите, малеее нашият кум после ще ме убие. Той е 2 метра мъж и е много смешен като заподскача да играе ръченица, та единствената му молба беше да не му причиняваме това pleasantry Бая пот ще се излее от него, каквато е грамада blum
Кумата каза, че ще играе, та да видим yahoo
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: април 13, 2010, 11:20:42 »

velvet, нямах предвид да танцува, а нещо като търг с наддавания да стане. Като чета - точно като за твоите кумуве е моето предложение. Кумата да "рипа", а кумът да прави седлки  girl_wink

Но и твоя вариант е много готин  sarcastic
« Последна редакция: април 13, 2010, 11:22:34 от lionelsa » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: април 13, 2010, 11:23:41 »

Ааа, ясно, ама е по-садистично да се надиграва с гостите Eeager Тъкмо един се умори, друг го смени... funnytooth
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: април 13, 2010, 18:18:00 »

На мен също не ми допадат особено игрите на сватба  angry Затова се разбрахме с нашия DJ, че ще предвидим 1-2 игри като резервен вариант, ако по някое време дансингът остане празен, за да се прикове вниманието на хората. Но ако купонът е на 6 и всички се забавляват през цялото време, изобщо няма да ги правим игрите  Wink
Активен
diminioni
Любопитен
*
Публикации: 45


« Отговор #354 -: април 18, 2010, 15:51:35 »

аз също съм съгласна с горния пост...
на нашата сватба имахме няколко игри...с обувките...с балоните...жартиера и букета..игра след рязането на тортата с по едно парче на неомъжените двойки нищо повече...и преди първия танц синволично палене на семеен огън което си беше малък и много симпатяшки ритуал...
получи се много много забавно и гостите много се забавляваха...играта с балоните мина веднага след играта с обувките и нямаше спиранне 1000 пъти за циркаджийници...букета и жартиера минаха заедно а играта с тортата си мина с ритуала за тортата който така или иначе ис го има на всяка сватба...най хубавото беше че повечето от гостите не бяха виждали игра с обувки а имаше и такива които не знаеха за балоните...и стана много забавно...

най хубавото е че преди няма и месец баща ми(понеже е таксиметров шофьор) карал някакви момичета...които започнали да коментират за някаква сватба на която гледали снимки видеото за която се коментирало и били възхитени и много въудошевени че била много хубава сватба и ала бала и като споменали името на булката и на една приятелка баща ми си позволил да попита за сватбата...казали че не са били и дори не познават булката но била нвероятна сватба и била минала вече...като поразпитал малко повече ги закопал като казал че е бащата на булката... laugh
какво повече би могло да ме зарадва  yahoo

Извинявай, но какъв е този ритуал с паленето на семейният огън??? за първи път чувам - ще разкажеш ли blush
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: април 18, 2010, 22:45:17 »

За целта трябват 3 свещи - две малки и една голяма. Малките се държат от младоженците и заедно запалват голямата. Символизира семейното огнище, което започват двамата да градят.

В някои краища, майката на момичето предава купа, с нещо горящо в нея на младото семейство, т.е. предава им семейниш огън на тях.
Активен
diminioni
Любопитен
*
Публикации: 45


« Отговор #356 -: април 18, 2010, 22:58:22 »

За целта трябват 3 свещи - две малки и една голяма. Малките се държат от младоженците и заедно запалват голямата. Символизира семейното огнище, което започват двамата да градят.

В някои краища, майката на момичето предава купа, с нещо горящо в нея на младото семейство, т.е. предава им семейниш огън на тях.

А а а а  ясно - наистина е много мил ритуал, а носи страхотна символика. Сега ако ми обясните и за обувките ???  blush
Активен
pipi_geor
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 30



« Отговор #357 -: април 19, 2010, 00:11:09 »

Момичета и при мен този танц на кума май се превръща в проблем. Той нашият кум не е много по танците, да не говорим за ръченица, но пък майка ми държи да го има и не знам. Аз си мислех да го пропуснем, защото ние като бяхме кумуве нямахме такъв обичай. Предложението на lionelsa ми харесва и може и при нас това да е компромисен вариант
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: април 19, 2010, 06:44:10 »

Pipi_geor, аз и на последната сватба, на която бях беше така - кумът, че и кумата, бяха седнали почти през цялото време на два стола, изкарани на дансинга и се бяха разположили като гъзари. Кой кръстосал крак, кой се подпрял небрежно...А танцьорите подскачат пред и около тях. Кумовете хвърляха пари и само от време на време ставаха ненадейно да крадат тортата/ пилето.
Активен
Dallila
Професор
****
Публикации: 423



Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: април 19, 2010, 07:54:30 »

С половинката сме си харесали три игри-с късметите в балони, с обувките и една игра за бащите ни да сменят памперси на бебе. biggrin Не зная дали изобщо ще стигнем до тях, но си ги имаме като вариант.Отделно много ми допада идеята кума да поставя някакви искания, за да не спре сватбата (това още в началото като идват да ме вземат).Иначе съм съгласна, че не трябва да се прекалява с игрите и ритуали, особено ако се знае, че някои от гостите ще искат да държат речи, което допълнително отнема от времето за забавления ( при нас има поне един такъв оратор biggrin ).
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines