Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 07:42:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти  (Прочетена 178601 пъти)
 
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: септември 11, 2007, 15:30:41 »

Роси мила аз вчера си подадох документите за нова лична карта-направо в раионното ти трябва а не в общината,там ми взеха и задграничния паспорт но за него нищо не ми казаха ,така че отиваи направо където ти е раионното.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: септември 11, 2007, 15:34:29 »

Значи аз да обобщя - ако се сменя адресната регистрация се ходи първо в общината, а ако си остава същата - направо в районното управление  good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: септември 11, 2007, 15:51:41 »

оох и мен ме чака едно голямо обикаляне crazy тази наша бюрокращина ще ходя като смахната на горе надолу и ще бързам да не изпусна срокове вместо да си се гушкам с мъжлето ще ходя да сменям карти че да няма глоба тц тц тц
Активен
pepsinka
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #123 -: септември 13, 2007, 08:59:21 »

Момичета,на мен нещо не ми е ясно.При смяна на адресна регистрация,в коя община се ходи-на стария ми адрес или на новия?Същото питам и за районното управление?
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: септември 13, 2007, 09:07:57 »

Момичета,на мен нещо не ми е ясно.При смяна на адресна регистрация,в коя община се ходи-на стария ми адрес или на новия?Същото питам и за районното управление?

мила отиваш в общината където ще ти бъде новият постоянен адрес   - попълват ти адресна карта и т.н и после в районното
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: септември 15, 2007, 03:52:30 »

Аз слава Богу с личната карта и новия задграничен паспорт нямах никакви проблеми. Подаването стана съвсем бързо за няколко часа и след 3 дни ми бяха готови. А аз така се притеснявах. И на влизане в Германия нямах никакви проблеми, само обясних, че съм вече женена и затова съм с два паспорта (стария заради визата, новия заради новото име). Така че не се притеснявайте момичета, фасулска работа е!
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: септември 15, 2007, 09:12:48 »

смяната на моята лична карта излезе 11.50лв
попълних бланка за постоянен адрес и бланка за смяна на името, копие от гражданския брак и една снимка и това беше
на 13.10 ще ми е готова картата с новата фамилия
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: септември 17, 2007, 09:40:02 »

аз два дни се занимавах с документи направо ужас !!! първо чаках 3 часа за лична карта и ме върнаха тъй като нещо ми било грешно оказа се грешка на една патка в съвета, пак се върнах пак 1 ч. чакане и подадох на 10.10 ще си я взема, на другия ден отидох в кат=хасково за книжка и там чакане и то на едно гише ужас пак 3 часа направо се побърках, то човек ако не е в отпуска не може да се оправи с тези документи ! после за взимането пак ще трябва да си взимам отпуска  diablo diablo diablo diablo
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: септември 17, 2007, 10:27:13 »

за съжаление мила нещата в нашата родна мила страна са такива  angry редене по опашки чакане връщат те за какво ли не!!права си че човек трябва да си вземе отпуска за да си оправи документацията и то защото някой го мързи да си върши работата за която му плащат! hysteric аз за подаването на задграничен паспорт като ходих им задавах най-елементарни въпроси за това кога да ида как да стане какво точно ми е нужно защото след сватбата веднага ще заминем с милото и няма да имам много време като се върнем да ходя да питам и после пак да се връщам да подавам да нося после за какво ли не да се бавя и връщам и исках да знам предварително но няма кой най-елементарни отговори да ти даде а те все пак го работят това ohmyне с еядосвай мила така е за съжаление
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: септември 17, 2007, 10:32:33 »

просто нямам думи, имаше една студентка преди мене която току е изкарала изпита и подава документи за книжка и излезнал някакъв закон да се предоставят оригинала и копието на дипломата на последно завършеното ти образование при впървоначално изкарване на книжка или промяна в категорията и момичето си носи копие от дипломата след 12 клас за средно образование и обяснява че е студентка и че дипломата и е в университета - няма как да я вземе, носише си и студентската книжка и пак я върнаха да отидела в училището което е завършила и да си вземе удостоверение !! направо ужас, а тя чакаше 3 часа !! и ттова никъде не е обяснено да ги набие човек diablo
« Последна редакция: септември 17, 2007, 10:35:29 от Ели . » Активен
veselyshko
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1013


красота :)


« Отговор #130 -: септември 24, 2007, 18:30:34 »

Ох тези са направо кошмарни  Mad girl За книжка нямам думи- аз като си я изкарах преди 4 месеца чаках около 3 часа да си подам документите и после 2 часа като трябваше да я взимам- направо се побърках та не ми се мисли сега- живот и здраве като трябва да я сменям  Girl_hide А за личната карта ме разходиха хубаво между две районни, защото бързата поръчка трябвало да се подаде на друго място, но поне там стана бързичко и си я взех в сряда good
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #131 -: септември 24, 2007, 21:02:20 »

за съжаление мила нещата в нашата родна мила страна са такива  angry редене по опашки чакане връщат те за какво ли не!!права си че човек трябва да си вземе отпуска за да си оправи документацията и то защото някой го мързи да си върши работата за която му плащат! hysteric аз за подаването на задграничен паспорт като ходих им задавах най-елементарни въпроси за това кога да ида как да стане какво точно ми е нужно защото след сватбата веднага ще заминем с милото и няма да имам много време като се върнем да ходя да питам и после пак да се връщам да подавам да нося после за какво ли не да се бавя и връщам и исках да знам предварително но няма кой най-елементарни отговори да ти даде а те все пак го работят това ohmyне с еядосвай мила така е за съжаление

kleo_20, не се ядосвай - не само в БГ е така. Бюрокрацията е навсякъде от ужасна по-ужасна. Цяла вечност им отнема да свършат нещо. Мен колко пъти ме разиграваха за смяната на името на шофьорската ми книжка...и колко проблеми си имах по летищата докато пътувах по командировки това лято заради различните имена на билетите и на шофьорската ми книжка.
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #132 -: ноември 01, 2007, 16:16:02 »

Да разкажа и аз.Първо сватбата беше на 08,09 аз отидох чак днес и не ме глобиха!И така първо отидох в общината и попълних заявление за постоянен адрес /понеже сменям и адреса/.След това отидох в районното със следните документи:
1 лична карта
2 снимки 2бр
3 акт за сключен граждански брак
4 заявлението за постоянен адрес от общината /ако го сменяте/
5 международния паспорт, защото се анулира
Моята поръчка беше бърза /за 3дни/ и струва 20лв.В Понеделник следобяд ще си я взема.
Сега малко инфо къде да отидете точно според вида услуга - обикновена,бърза ,експресна:
- за обикновена услуга (издаване на документа в срок до 30 дни) - в звената "Български документи за самоличност" към Районните полицейски управления по постоянен адрес;
  - за бърза услуга (издаване на документа в срок 3 работни дни)  - в звената "Български документи за самоличност" към Столичната или Областната дирекция "Полиция" и в съответните звена в следните Районни полицейски управления /РПУ/:
     • 01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08 и 09 РПУ при Столична дирекция “Полиция”;
     • 01 РПУ при Областна дирекция “Полиция”-гр.Бургас;
     • 01 и 02 РПУ при Областна дирекция “Полиция”-гр.Плевен;
     • 01 и 02 РПУ при Областна дирекция “Полиция”-гр.Русе;
     • РПУ-гр.Дупница при 01 и 02 РПУ при Областна дирекция “Полиция”-гр.Кюстендил.
за експресна услуга (издаване на документа в срок 8 работни часа)  - в звената "Български документи за самоличност"към Столичната или Областната дирекция "Полиция" и в  съответното звено в 01 РПУ при Областна дирекция “Полиция”-гр.Бургас
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: ноември 01, 2007, 17:57:39 »

аз се водя към 6то РПУ и сега какво да направя?взех си декларация за смяна на постоянен адрес ама ми казаха че 30 дни е срока за издаване на новата лична карта crazy оки последно къде да ида и какво да напрасвя за да стане по-бързо а и ми искат 30 лв!!както за задграничния паспорт 32 лв обикновенна услуга 30 работни дни
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: ноември 01, 2007, 19:16:00 »

аз се водя към 6то РПУ и сега какво да направя?взех си декларация за смяна на постоянен адрес ама ми казаха че 30 дни е срока за издаване на новата лична карта crazy оки последно къде да ида и какво да напрасвя за да стане по-бързо а и ми искат 30 лв!!както за задграничния паспорт 32 лв обикновенна услуга 30 работни дни

Хей, и аз съм към това РПУ!! Wink Но миналата година ми взеха 11 лв. за ЛК и 32 за паспорта, и станаха доста бързо!!!
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines