Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 07:47:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти  (Прочетена 178605 пъти)
 
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: август 01, 2007, 14:21:14 »

Ама че тъпотия с тия документи. На мен сега ми издават едно пълномощно което ми трябва спешно и е със старата лична карта, така че заради него ще си изпусна срока, но щом е 20 лв. глобата бива. Но пък за края на септември ще трябва така или иначе да съм подала и да ми е готова нова лична карта, защото направих резервация за самолета с новота си фамилия.  Oh my .... Аз смятам да не си вадя паспорт, защото в ЕС може да се пътува и с лична карта със самолет. То остава и там да ми направят проблем и не знам hysteric
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: август 02, 2007, 08:42:16 »

аз си мислех да изчакам въпреки глобата ( понеже една позната си смени л.к. чак 6 месеца скед сватбата и не я глобиха). Ако през ноември трябва да се сменят, така ще станат 3 пъти за тази година  girl_impossible аз си я сменях през януари, защото срокът и беше изтекъл, сега пак да я сменя след сватбата и после ноември??????  crazy  трябва да поразпитам  pardon  а това че той не трябвало да си сменя картата какво е?  shok не съм го чувала  End е, моят ще трябва да си я смени, защото преди личната карта ще сменяме и адреса по местоживеене  pardon
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: август 02, 2007, 09:57:03 »

Благодаря ви,момичета!И аз си мисля,че няма да има проблем и ще си използвам паспорта със "старата" фамилия,но все пак да попитам-кой знае коя шуротия може да изскочи като пречка в последния момент!
cherry,ще се върнем до месец,хехе,само седмичка ще "медуваме"  Wink
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: август 02, 2007, 09:59:11 »

И за да обобщя: срокът за смяна на лична карта е 1 месец !!!! Връщаш си и задграничния паспорт, з-то също е невалиден вече. Ако искаш подаваш за нов. Шофьорската книжка можело и след това- като излезе новата л.к. Това бяха моите премеждия, дано да съм помогнала на някого с инфо-то  cap
Ей,ние отиваме на медена седмичка извън граница десетина дни след сватбата.Налага се да използваме и задграничните паспорти,тъй като се минава през Сърбия.Моля ви,кажете ми-може ли да си пътуваме със старите задгранични паспорти или са невалидни,как ще извадим нови ако трябва за този кратък срок?!?
и аз вчера ходих да си вадя задграничен и зачудихме дали ще е валиден след сватбата,но после се сетих че още няма да съм си сменила личната карта Wink
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: август 05, 2007, 09:25:38 »

А сигурно ли е,че през ноември ще се сменят документите???И аз съм от тези със закъснението по ваденето на лична карта blush Ако наистина има такова нещо,защо да ги сменяме 100 пъти???А глобата само 20 лева ли е???
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: август 05, 2007, 10:14:09 »

А сигурно ли е,че през ноември ще се сменят документите???И аз съм от тези със закъснението по ваденето на лична карта blush Ако наистина има такова нещо,защо да ги сменяме 100 пъти???А глобата само 20 лева ли е???
ами не е сигурно, но доста хора ми казват,че така са чули  pardon трябва да ида тези дни до МВР да питам. А аз и в преден пост съм писала - една позната се омъжи декември миналата година и си смениха с мъжа й личните карти през май месец тази година и не са ги глобили все пак  pardon
Активен
muhichka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 385



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: август 05, 2007, 10:43:58 »

Ами то това с глобата зависи от това на какви служители на МВР ще попаднеш!
Аз като ходих да си сменям личната карта бях закъсняла с един ден /от обявения срок 1 месец/
и ми казаха , че само защото е един ден закъснението ми няма да ме глобят!
После като ходих да си я взема върнах старите задгранични паспорти /моя , на мама и на тате и на брат ми/ и въпреки закъснението от 2 години за тях / бяха същите служители/ ми казаха че няма да ме глобят тъй като съм занесла освен моя и на цялото ми семейство и так се отървах и от двете глоби!Така че зависи на какви служители на МВР ще попаднеш!!!
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: август 05, 2007, 20:02:28 »

Миналата година също говореха за смяна на личните карти , но от 01.01.2007 с чипове в тях и аз затова реших, че ще изчакам, въпреки че сватбата беше ноември! Дойде, обаче януари - нищо не се случи, дойде и февруари и ми се наложи вече да имам лична карта със софийски адрес (предишния ми беше в Хасково) и отидох да си я изкарам! Въпреки закъснението от 3 месеца нищо не ми казаха, че съм се забавила и не са ме глобили! Престраших се и да си върна задграничния паспорт (беше изтекъл 2005  Oh my ...), защото видях на една голяяяма бележка, че глобяват, но само ми се поскараха  girl_wink и за това не ме глобиха!  yahoo
Добре че не чаках още, че имаше да чакаааааам  Girl_sing
Активен
Smurfieta
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 210



« Отговор #83 -: август 10, 2007, 22:40:10 »

Моя задграничен паспорт беше изтекъл през 2003 г., срам  blush Аз даже бях забравила, че съм имала, защото не съм го ползвала. Случайно го намерих докато си търсех акта за раждане и добре, че го занесох - да знаете, че не искат да приемат заявлението за нова лична карта ако не носите и стария паспорт, връщаха хора пред мен. Това беше в 5-то РПУ в София де, другаде може и да е различно  pardon
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #84 -: август 10, 2007, 22:46:48 »

Като говорим за изтекли задгранични паспорти...моят беше изтекъл, обаче тъй като не се бях прибирала в БГ за година и половина, нямаше кой да ми го смени...Така че, миналата зима като се върнах последно в БГ трябваше да сменям паспорт, а след това трябваше да сменя и един куп документи в посолството. След един месец, ще съм в БГ след медения месец, и тогава отново трябва да сменям пустия паспорт, за да е с новото ми име. Ужасна лудница! Омръзнало ми е от смяна на документи и бюрокрации!
Активен
cherry
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #85 -: август 11, 2007, 09:46:59 »

Другата седмица като ходя да си вземам л.к. ще попитам дали наистина ще има такова нещо като задължително сменяне на  л.к. с нови и кога евентуално!  good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: август 11, 2007, 10:54:09 »

момичета аз разбрах за срока и за глобите ако се изпусне ама да питам само ако си подам док за задграничен паспорт(заминаваме на медена седмичка веднага след сватбата)то нали трябва известно време да си издаде..та мисълта ми е че като ги подавам док трябва с старата лична карта и там ще ми е стария адрес и моята фамилия та след това като се омъжа трябва да го сменям пак и така са кратко време ще ми издават 2 нали така??изобщо не съм в час и да питам има ли проблем че ще се водя с друга фамилия като пътувам а в паспорта и лк ще пише старата
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: август 11, 2007, 11:57:25 »

момичета аз разбрах за срока и за глобите ако се изпусне ама да питам само ако си подам док за задграничен паспорт(заминаваме на медена седмичка веднага след сватбата)то нали трябва известно време да си издаде..та мисълта ми е че като ги подавам док трябва с старата лична карта и там ще ми е стария адрес и моята фамилия та след това като се омъжа трябва да го сменям пак и така са кратко време ще ми издават 2 нали така??изобщо не съм в час и да питам има ли проблем че ще се водя с друга фамилия като пътувам а в паспорта и лк ще пише старата
Ако сега нямаш задграничен паспорт или е изтекъл, наистина ще трябва да е със старата фамилия и адрес, а след това не е задължително да вадиш нов - в смисъл ако не ти трябва може и да не вадиш, но мисля, че ще трябва да върнеш този щом е с различни данни от новата ти лична карта! А за това, че вече ще се водиш с друга фамилия кой ще знае?  blum Само вие - мисля, че няма да има проблеми, щом всички документи ще са ти с еднакви данни  good Виж, обаче за колко време става задграничния паспорт и не чакай последния момент за подаване на документи, за да ти е по-спокойно  good
А, и още нещо - резервации си правете със сегашните имена (твоето, де), защото все още по документи ще си с моминското си име и да няма проблеми после  pardon
Дано съм ти била полезна и да разбра какво исках да кажа  girl_wink
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: август 11, 2007, 12:11:12 »

много ти благодаря беше много ясна и подробна всичко разбрах еее не съм чак руса деее laugh laugh
Активен
cherry
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #89 -: август 15, 2007, 10:33:21 »

Хайде и аз да хвърля малко светлина по въпроса за новите л.к. с чипове, отпечатъци и т.н. - днес бях в паспортна служба да си взема л.к. с новата фамилия и попитах лелката ще трябва ли да си я сменям наново и тя ми отговори - НЕ nea !  Смяната на л.к. ще стане постепенно с изтичането на срока на старите, все още не било решено какви ще са новите л.к. и от кога ще влязат в сила изобщо. По нейните думи аз трябва да сменя документа си чак след като изтече, т.е. към 2017 г. и тогава новата ми л.к. ще е с чип.
Ами това е pleasantry , но съм убедена, че до 2017г. доста неща ще се променят и ще измислят нещо друго.
 air_kiss
« Последна редакция: август 15, 2007, 10:35:07 от cherry » Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines