Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 07:15:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти  (Прочетена 178568 пъти)
 
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: юли 31, 2007, 18:38:36 »

Момичета имам едно въпросче относно ЛК -ако аз си оставам с моята фамилия и добавям неговата процедурата същата ли е.
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: август 01, 2007, 08:45:57 »

 
Момичета имам едно въпросче относно ЛК -ако аз си оставам с моята фамилия и добавям неговата процедурата същата ли е.
процедурата е абсолютно същата  - смяна на всичките документи
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: август 01, 2007, 10:28:00 »

аз чух, че през ноември можело да стане така, че документите да трябва да се сменят отново - щели да навлизат тези с пръстовите отпечатъци  huhhuh.gif huhhuh.gif huhhuh.gif някоя от вас чувала ли е подобно нещо, защото, ако наистина е така, по - добре да изчакаме с документите  smile
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: август 01, 2007, 10:48:38 »

аз чух, че през ноември можело да стане така, че документите да трябва да се сменят отново - щели да навлизат тези с пръстовите отпечатъци  huhhuh.gif huhhuh.gif huhhuh.gif някоя от вас чувала ли е подобно нещо, защото, ако наистина е така, по - добре да изчакаме с документите  smile

оооооооооооо така ли? ще поразпитам и ако е така наистина е по-добре да се изчака !!!! smile
може и наистина да искат да ги сменяме нали се пътува вече в страните от Евр. съюз с лични карти само !!! smile
Активен
cherry
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #64 -: август 01, 2007, 11:36:42 »

аз чух, че през ноември можело да стане така, че документите да трябва да се сменят отново - щели да навлизат тези с пръстовите отпечатъци  huhhuh.gif huhhuh.gif huhhuh.gif някоя от вас чувала ли е подобно нещо, защото, ако наистина е така, по - добре да изчакаме с документите  smile
Момичета и аз така чух, но никой не ми го потвърди със сигурност. Едно е сигурно обаче - 1 месец след сватбата (съответно ако има смяна на фамилията) е срокът за нова лична карта иначе имало глоба. На мен от ритуалната ми казаха, че срокът е 2-месечен и аз естествено  blush  отивам в предпоследния ден от изтичане на 2-та месеца и служителката ми казва: "Оооо, ще се глобяваме" beating . Аз първо много се очудих и после си казвам - е, щом трябва... pleasantry , пратиха ме в полицията да ми пишат първо акт, после трябвало да чакам да ми го връчат, да го плащам и т.н. и едва тогава да подавам молба за нови документи. Много се ядосах и като казах на милото за това, той потвърди, че също е чул "2 месеца" от лелката в ритуалната (нали заедно ходихме). Както и да е, отивам аз в полицията, но полицаят беше много готин и ми се размина глобата хи-хи-хи  girl_wink ами така де, аз си сменям фамилията по собствено желание и малко съм позакъсняла, а те ще ме третират като "закононарушител" hunter 
И за да обобщя: срокът за смяна на лична карта е 1 месец !!!! Връщаш си и задграничния паспорт, з-то също е невалиден вече. Ако искаш подаваш за нов. Шофьорската книжка можело и след това- като излезе новата л.к. Това бяха моите премеждия, дано да съм помогнала на някого с инфо-то  cap
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: август 01, 2007, 12:14:53 »

оооооооооооо cherry благодаря за инфото !! какви са тези глоби , ми аз имам една седмица само и май и мене ще ме глобяват хи хи и !!! smile ами мъжете трябва ли да си сменят личната карта !!! нали според кодовете от задния край се разбира дали си женен или не smile
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: август 01, 2007, 12:20:06 »

Аз съм изтървала срока, така че ще си я сменя в края на август
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: август 01, 2007, 12:25:01 »

И за да обобщя: срокът за смяна на лична карта е 1 месец !!!! Връщаш си и задграничния паспорт, з-то също е невалиден вече. Ако искаш подаваш за нов. Шофьорската книжка можело и след това- като излезе новата л.к. Това бяха моите премеждия, дано да съм помогнала на някого с инфо-то  cap
Ей,ние отиваме на медена седмичка извън граница десетина дни след сватбата.Налага се да използваме и задграничните паспорти,тъй като се минава през Сърбия.Моля ви,кажете ми-може ли да си пътуваме със старите задгранични паспорти или са невалидни,как ще извадим нови ако трябва за този кратък срок?!?
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: август 01, 2007, 12:30:15 »

И за да обобщя: срокът за смяна на лична карта е 1 месец !!!! Връщаш си и задграничния паспорт, з-то също е невалиден вече. Ако искаш подаваш за нов. Шофьорската книжка можело и след това- като излезе новата л.к. Това бяха моите премеждия, дано да съм помогнала на някого с инфо-то  cap
Ей,ние отиваме на медена седмичка извън граница десетина дни след сватбата.Налага се да използваме и задграничните паспорти,тъй като се минава през Сърбия.Моля ви,кажете ми-може ли да си пътуваме със старите задгранични паспорти или са невалидни,как ще извадим нови ако трябва за този кратък срок?!?

предполагам, че няма да има проблеми !! тя администрацията ние толкова бавна !!!! че давам един тъжен пример !! когато почина дядо /лека му пръст/ !!!! половин година след това му пратиха писмо , че последните 6 месеца не е плащал вода ! представяте ли си  Oh my ... Oh my ... Oh my ... !! така че  Роси едва ли някой ще тръгне веднага в данните да ти сменя фамилията !! smile
Активен
mehandjijska
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 564


Вече 2 v 1


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: август 01, 2007, 12:33:33 »

Роси, преди около два месец и аз имах същият проблем, тъй като м. Юни си купих самолетен билет за Испания за м. Декември, но се сетих, че след сватбата ще си сменя документите. Обадих се в паспортно бюро и те ми казаха, че срока е 1 месец, ако го изпусна глобата е 20.00 лв., при което реших, че като се върна от там ще сменя всички документи. Така, че предпочитам да си платя глобата!
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: август 01, 2007, 12:35:05 »

Rosi мила , незнам , май ще трябва да провериш в полицията .
Та нека ви разкажа за мойте перипетии докато сменя документите...и на мен  ми бяха казали че срока е по дълъг , но се оказа че е само 1 месец след промяната на името.
Веднага след сватбата още топла топла отивам аз на 26.07 да си подавам молбичка за нови документи.
Първо ме изпратиха в общината да си подам молбичка за постоянен адрес (нали при промяна на постоянния адрес се издава нова ЛК) та така , попълних всичко там платих си таксите редих се 2 часа по опашки и после ми казаха да отида във второ районно да си подам заявлението .и така не успях да го свърша същият ден  отидох на другия -и ужас - само едно гише работи и опашка колкото си искаш.Чаках , чаках ,чаках и най- накрая успях да си подам документите ... и преди да си тръгна лелката от гишето ми Вика:Момиче , момиче ама ти нямаш още фамилия , направо ми призля, но както и да е рабрахме се  и не се наложи да ме връща за да чакам да ми излезе фамилията в компютъра .
Също така попитах дали може да си задържа задграничния и да пътувам (понеже си пуснах обикновенна поръчка ) и ми казаха че единпът излезе ли ти новата фамилия , всички документи за самоличност със старата фамилия ставали невалидни ...и така сега чакам да се редя по опашки за получаването на новите документи smile
Активен
cherry
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #71 -: август 01, 2007, 13:44:38 »


Ей,ние отиваме на медена седмичка извън граница десетина дни след сватбата.Налага се да използваме и задграничните паспорти,тъй като се минава през Сърбия.Моля ви,кажете ми-може ли да си пътуваме със старите задгранични паспорти или са невалидни,как ще извадим нови ако трябва за този кратък срок?!?
Роси, ако отивате 10 дни след сватбата на медена седмичка, предполагам ще се върнете в рамките на 1 месец от датата на сватбата - в такъв случай мисля, че няма да имаш абсолютно никакъв проблем!!!! Ако връщането ви е по-късно, попитай все пак , за да си спокойна!!! good
Активен
cherry
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #72 -: август 01, 2007, 13:56:45 »

оооооооооооо cherry благодаря за инфото !! какви са тези глоби , ми аз имам една седмица само и май и мене ще ме глобяват хи хи и !!! smile ами мъжете трябва ли да си сменят личната карта !!! нали според кодовете от задния край се разбира дали си женен или не smile
Ели, глобата не е страшна - 20 лв. beating  През какви премеждия трябва да минем, само и само да носим фамилията на любимия. Ама нали си ги обичаме .....  girl_in_love
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: август 01, 2007, 13:59:26 »

амо добре де той не трябва ли да сменя личната карта ???
Активен
Smurfieta
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 210



« Отговор #74 -: август 01, 2007, 14:06:24 »

Ели, мисля, че съпругът не си сменя картата, поне на мен не ми казаха, че трябва и двамата. Аз снощи се опитвах да разбера коя цифра отзад показва дали си "бракуван" или не, но не успях да разгадая.
Аз пък преди 2 дни си взех новите документи вече - лична карта и паспорт  smile. Казаха ми, че имам също така 1 месец от получаването на картата, за да си сменя и шофьорската книжка.
Погледнах кога са издадени картата и паспорта и се оказа, че само седмица след подаване на молбата са били готови, а иначе трябваше да чакам 20 дни преди да ида да си ги поискам  hysteric. Сега трябва да се редя на дъъълга опашка в КАТ и да платя двойна такса, защото книжката ми трябва с "бърза поръчка", ох досадна работа  bad
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines