Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 07:38:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти  (Прочетена 178599 пъти)
 
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: май 18, 2007, 18:16:12 »

Леле, момичета аз тази темичка чак сега я виждам и направо ми се вгорчи деня като се замислих през каква бюрокрация трябва да премина. Особено заради чуждестранния ми паспорт. Почнах даже да се чудя дали да не отида тук в бюрото за чужденци и да питам как ще стане номера, че да не вземат да ме взрнат на границата.

BEBO_SN, това удостоверение за идентичност на имената дали важи и зад граница?

Picolina мисля довечера да ти пиша на лични ако можеш да ми дадеш повече информация по въпроса.
« Последна редакция: май 18, 2007, 18:18:28 от prin4ipessa » Активен
foxy_ladykristi
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209


Mrs. Caterino


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: май 20, 2007, 15:19:07 »

Ще ходя утре да си взема документите - обаче тези "разбирачки " от общината  beating hunter bomb .... За пълни глупости ме изнервиха тотално, а после като отидох в полицията се оказа,че половената от нещата ,за които ми дадоха изрични инструкции, че "така трябва"-ло , са напълно ненужни и неверни!!!!  crazy Та така - за постояннен и настоящ адрес писах в заявлението - моят досегашен в България, а там си има графа адрес в чужбина - там писах адреса в САЩ (въпреки,че служителката ми каза,че никой не го било интересувало къде живея в чужбина и никои толкова нямало да го гледа  Oh my ... ) , ще си сменя само ЛК и паспорта, шофьорската книжка няма смисъл да я сменявам - за какво ми е....Плюс това жената в полицията каза,че не трябва да я сменявам,само да съм си била платила таксата...  *crazy*Абе, луда работа!
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: май 21, 2007, 13:03:10 »

Е как така на какво основание ще платиш такса за нещо което няма да ти дадт аз май не разбирам????? shok
Активен
foxy_ladykristi
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209


Mrs. Caterino


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: май 24, 2007, 16:42:33 »

И аз не разбрах  crazy pardon обаче не си направих труда да питам - толкова ми писна в един момент - и даже няма да се занимавам и да си сменям шофьорската книжка, и без това не шофирам тук ,даже въобще...
Активен
foxy_ladykristi
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209


Mrs. Caterino


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: юни 10, 2007, 22:32:01 »

Един съвет от мен - когато си взимате документите,хубаво си ги огледайте, защото аз пропуснах да го направя,само  отгоре,отгоре ги погледнах и въобще не съм забелязала,че са ми написали фамилията грешно!!!!!!!  Oh my ... beating hysteric Направо ми писна вече-какви некадърни хора,божеееее  hunter  boxing aggressive Утре отивам и не им завиждам какво ще им се случи....
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: юни 10, 2007, 22:36:23 »

Един съвет от мен - когато си взимате документите,хубаво си ги огледайте, защото аз пропуснах да го направя,само  отгоре,отгоре ги погледнах и въобще не съм забелязала,че са ми написали фамилията грешно!!!!!!!  Oh my ... beating hysteric Направо ми писна вече-какви некадърни хора,божеееее  hunter  boxing aggressive Утре отивам и не им завиждам какво ще им се случи....
Много неприятно се е получило  crazy
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: юни 10, 2007, 22:38:23 »

Един съвет от мен - когато си взимате документите,хубаво си ги огледайте, защото аз пропуснах да го направя,само  отгоре,отгоре ги погледнах и въобще не съм забелязала,че са ми написали фамилията грешно!!!!!!!  Oh my ... beating hysteric Направо ми писна вече-какви некадърни хора,божеееее  hunter  boxing aggressive Утре отивам и не им завиждам какво ще им се случи....

Дано ти оправят нещата безпроблемно!!! good

А относно съвета ти, аз го спазвам, понеже ми е малкосложна едната фамилия и винаги гледамкак е написана, за сега поне не са я бъркали на личните ми документи (лична карта, задграничен паспорт) и слава Богу!!! good
Активен
raly
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #52 -: юни 11, 2007, 08:35:42 »

искам да ви питам - още не съм успяла да си извадя личната карта и задграничния паспорт. Оженихме се на 21 април. Вече отидох в общината и съм си сменила адреса. Дали ще ме глобят. По-скоро искам да ви питам има ли някой глобен за това, защото мисля утре да отида най-накрая да го сменя smile
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: юни 11, 2007, 09:43:03 »

искам да ви питам - още не съм успяла да си извадя личната карта и задграничния паспорт. Оженихме се на 21 април. Вече отидох в общината и съм си сменила адреса. Дали ще ме глобят. По-скоро искам да ви питам има ли някой глобен за това, защото мисля утре да отида най-накрая да го сменя smile
Ами аз се ожених на 11.11.2006 и си смених личната карта на 09.02.2007, т.е. след 3 месеца и не са ми казали нищо  pardon Дори задграничния ми паспорт беше с изтекъл срок на годност и не бях го върнала, а пише, че има глоби, ако не се върне след изтичане на срока  crazy Е, занесох им го и не ме глобиха  Girl_hide, но не съм си изкарвала нов, защото засега не ми трябва.
Активен
mehandjijska
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 564


Вече 2 v 1


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: юни 11, 2007, 12:53:26 »

Аз миналата седмица се обаждах в паспортно бюро да ги питам има ли срок за смяна на лична карта и международен паспорт след сключване на брак, те ми казаха, че до един месец трябва да се подадат документите, но ако се закъснее глобата била около 20 лв.  smile
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: юни 11, 2007, 13:08:47 »

искам да ви питам - още не съм успяла да си извадя личната карта и задграничния паспорт. Оженихме се на 21 април. Вече отидох в общината и съм си сменила адреса. Дали ще ме глобят. По-скоро искам да ви питам има ли някой глобен за това, защото мисля утре да отида най-накрая да го сменя smile

На мен паспорта ми беше изтекъл няколко месеца преди да се омъжа и като отидох на 28.09.06г. да си сменям документите (след като вече си бях сменила адресната регистрация), нямах никакви проблеми, нито глоба, след като върнах паспорта!!! yahoo За много кратко време ми издадоха и личната карта и задграничния паспорт без никакви проблеми!!! good
Активен
raly
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #56 -: юни 13, 2007, 15:28:18 »

много ви благодаря момичета. Утре сутрин отивам - пък ако е 20 лв. тая глоба ще я платя. Дано и бързо излязат документите, че организираме лятната почивка вече smile

още веднъж мерси за информацията danceg
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: юли 11, 2007, 16:09:08 »

Момичета, чак сега виждам темичката. Можете ли да ми обясните каква е точно процедурата...Къде трябва да отида първо за да си сменя фамилията. На всичкот оотгоре на милото са му объркали датата на раждане в удостоверението за брак. Вместо 21 януари са му писали 25 януари...
Активен
Smurfieta
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 210



« Отговор #58 -: юли 11, 2007, 16:29:37 »

Miri, аз точно ходих вчера и ми е прясна информацията. Предполагам, първо ще трябва да оправите брачното свидетелство, защото то се гледа и на двете места, където трябва да отидеш.
За фамилията - ходи се в общината по местоживеене с акта за брак и акта за раждане. Там попълваш едно заявление (0,30 лв.), което е в 3 копия. Правят му заверка и ти дават жълтата му част. Удоволствието струва 2 лв.
След това с жълтото нещо, акта за брак, личната карта, стар паспорт ако имаш и снимки (ако ще си вадиш и паспорт ти трябват общо 2) отиваш в РПУ по местоживеене.
Там си купуваш бланка за 50 ст. и плащаш такса за документите в зависимост от вида на поръчката. За 30 дни е 10 лв + 1 лв. превод за Л.К. и 30 лв. + 2 лв. превод за паспорт.
Ще ти искат и копие от акта за брак, така че може да си го снимаш предварително. С този сноп документи  се подреждаш и ако всичко е ок, докъм 20 дни са готови.
При мен разбира се не беше ок всичко вчера  diablo Оказа се, че за МВР двамата още сме неженени, не им се било обновило в системата и едва ли не на доверие ми приеха молбата. Не мога да повярвам, че почти 3 седмици минаха и още не са го обновили  Mad girl. Искаше да ме върне лелката, ама май изглеждах зла и ги прие. beating
« Последна редакция: юли 11, 2007, 16:32:06 от Smurfieta » Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: юли 11, 2007, 16:35:23 »

Smurfieta, много и благодаря за информацията. Радвам си ,че си успяла все пак да убедиш лелката, как е възможно в тази компютризирана епоха да не са опреснили информацията за три седмици.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines