Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 08:02:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти  (Прочетена 178626 пъти)
 
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: октомври 21, 2009, 13:11:40 »

На мен сега не ми искаха разрешение като сменях адреса - в жилището на брат му на мъжо се водя в момента, а на неговата приятелка искаха преди 2 години когато се нанасяха.
Незнам дали са сменили изискването, или защото реално вече сме с една фамилия с него не са ми искали crazy
Аз говоря за София.

Като видях Валка, че е писала, да кажа и аз - аз говоря за София, район Лозенец.
« Последна редакция: октомври 21, 2009, 13:55:40 от bubka » Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: октомври 21, 2009, 13:32:06 »

Аз смених адреса още миналата година преди да "се бракуваме".Тогава искаха да носим копие от нотариалния акт+собственика( ако собственика няма възможност тогава негов представител със заверено пълномощно от нотариус Oh my ...
Това ми го съобщиха като изисквания, защото аз като примерен гражданин отидох първо на място да попитам.
И така въоръжени с нотариалния акт с милото,в лицето на собственика, отиваме там.И се почна... попълни тук, попълни там, на 100 места едно и също ...и в крайна сметка никой не поиска нотариалния акт.
Става въпрос за СФ -р-н Надежда
Активен
LoveAndLove
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188



« Отговор #437 -: октомври 21, 2009, 14:35:49 »

за такива неща е по добре да се отиде на място да се пита според мен
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: октомври 21, 2009, 14:54:49 »

Днес си получих новата лична карта, но незная защо март месец пак трябва всички да ги сменяме sad
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: октомври 22, 2009, 09:29:10 »

Днес си получих новата лична карта, но незная защо март месец пак трябва всички да ги сменяме sad

от гишето където си взе новата лична карта ли ти казаха че март пак ще трябва да я сменяш? или от инфото което тече по медиите си мислиш така?
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: октомври 22, 2009, 09:32:52 »

Не, от гишето нищо не ми казаха, но като слушам останалите мисля така
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: октомври 22, 2009, 09:35:21 »

Момичета, стига вече. Щом от гишето не са ти казали нищо, значи няма да те принуждават да сменяш лична карта март месец. Нека първо заработи системата им и тогава. Не си вкарвайте излишни филми в главите.  Wink
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #442 -: октомври 22, 2009, 09:45:26 »

Някоя от вас има ли информация колко време след като си е сменила личната карта, се променя фамилията й в НОИ? Трябва ли да се прави нещо там или това си става по служебен път?
Активен
vaniana
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 37



Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: октомври 22, 2009, 09:47:54 »

По служебен път се сменя в НОИ информацията.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: октомври 22, 2009, 09:49:11 »

cherry_tea, копие от новата лична карта даваш на работодателя( на счетоводството) и то има задачата да уведоми НОИ, но за колко време става незнам.

Момичета, стига вече. Щом от гишето не са ти казали нищо, значи няма да те принуждават да сменяш лична карта март месец. Нека първо заработи системата им и тогава. Не си вкарвайте излишни филми в главите.  Wink

 good Плами е права, когато заработи системата тогава ще му мислим, няма защо да го мислим от сега.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: октомври 22, 2009, 10:40:48 »

За НОИ да кажа /в Бургас/ хич не е по служебен път. Явно там са много разсеяни, защото сега всичките ми направления са на старата ми фамилия. В НОИ е по ЕГН и може и да забравят да сменят фамилията. За по-сигурно лично там пред вас да я сменят.  Wink
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #446 -: октомври 22, 2009, 11:19:24 »

 smile Благодаря ви за отговорите!
Рlamik, и моите направления са със старата фамилия още, за това и попитах тук. Но от друга страна до скоро в сайта на НОИ беше старата, а днес е новата фамилия, може и да са го променили вече. crazy
Също знам, че се носи и копие от ЛК на личния лекар, който има задължението да уведоми Здравната каса. Това разминаване с направленията ни може и от там да идва, тъй като аз още не съм оправила това.
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: октомври 22, 2009, 11:28:22 »

Аз не съм носила копие от ЛК на доки, данните ми се бяха променили по служебен път pardon
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: октомври 23, 2009, 09:12:04 »

Верно момичета, сега си проверих здравното осигуряване и там съм с новата фамилия. Еее значи можело. good А за направленията - незнам и аз не съм носила копие от ЛК на личния лекар. Но здраве да е!
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: октомври 23, 2009, 09:29:58 »

на личнич лекар не му трябва копие от личната карта. просто след като си я вземеш, когато имаш път към него минаваш и му казваш и той да си поправи данните в неговия компютър. и след това каквото той ти издаде излиза с новата фамилия.
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines