Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 07:25:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти  (Прочетена 178579 пъти)
 
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: септември 23, 2009, 08:07:35 »

Добре, извинете ме, ама не ми е ясно вече - какъв е редът?
Значи, смених си фамилията и сега с документите какво следва - това са лична карта, паспорт и шоф.книжка? Снимам се - по 2 снимки за всеки документ, нали? После на мен по адрес ми се пада 6 РПУ - мога ли там направо с едно заявление да си подам и за трите документа или за шоф.книжка трябва да ходя в КАТ? Трябва ли да вадя и медицинско за книжката? Трябва ли да нося копие от акта за раждане, при положение, че не вадя първа лична карта? И как става плащането на таксите? Благодаря предварително, знам, че вече е писано по темата, но тотално се обърках...
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: септември 23, 2009, 09:18:39 »

немога да ти отговоря на всички въпроси, но на това което знам ще ти кажа.
за шоф.книжка на мен ми искаха медицинско.
таксите за л.карта, кника и паспорт си ги платих в най близката банка всичките навседнъж.
акта за раждане не са ми го искали, но може да си го носиш за всеки случай. но ти искат копие от акта за сключен брак.

аз на заявлението си отбелязах че искам да сменя и трите, но те ми взеха платежните само за л.карта и паспорт и като те ми станаха готови тогава с новата лична карта ходих до Кат.
а относно снимките 1 ти трябва при подаването на заявлението, но не съм сигурна в Кат дали ти искат снимка. но не повече от 2 снимки ще ти трябват.

Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: септември 23, 2009, 09:21:45 »

И аз сега ще сменям документите. За личната карта ми искат снимка, удостоверение за раждане и копие от акта за граждански брак. Паспорт нямам. Шофьорската книжка се сменя до 30 дни след датата на издаване на новата лична карта и за нея се ходи в КАТ, като там се иска медицинско. Това знам за сега  pardon За таксите също ми казаха, че се плащат в най-близката банка.
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: септември 23, 2009, 09:31:32 »

И аз сега ще сменям документите. За личната карта ми искат снимка, удостоверение за раждане и копие от акта за граждански брак. Паспорт нямам. Шофьорската книжка се сменя до 30 дни след датата на издаване на новата лична карта и за нея се ходи в КАТ, като там се иска медицинско. Това знам за сега  pardon За таксите също ми казаха, че се плащат в най-близката банка.
Да това е и моята информация, а аз понеже вадих и паспорт и ги отбелязах на една бланка, платих си в паспортното на касата когато си подавах заявлението, не по банка. Искаха ми 2 снимки и Акта за раждане, който забравих blum
Но преди цялата тази бюрокрация трябва да идеш в общината, ако ще сменяш и адреса. Там попълвах едни и същи неща на 100 места angry Издадоха ми 2 жълти бланки, че съм сменила адреса и после отидохме в паспортното. Успех  Wink
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: септември 23, 2009, 09:46:13 »

ееееееее, страхотни сте, много благодаря!!! heart
Активен
roupka
Ентусиаст
**
Публикации: 72


« Отговор #410 -: септември 30, 2009, 15:24:50 »

А ако булката не вземе фамилията на младоженеца и не я добави с тире, трябва ли да си мсеня документите или да се занесе копие от документа за сключен граждански брак. Аз не смятам да взимам или добавям фамилията на бъдещият ми съруг. Дано не трябва да се прави нищо  Wink
Активен
atsuki
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: септември 30, 2009, 15:29:46 »

ако няма да сменяш адресната си регистрация мисля че не е наложително. от полицичта така или иначе получават копие от акта за брак по служебен ред, така че не трябва да го носиш.
но ако сменяш адреса - ще трябва да смениш и личната карта  pardon
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: септември 30, 2009, 20:27:42 »

roupka, ako ако не сменяш адрес няма нужда да сменяш документите.
Активен
LoveAndLove
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188



« Отговор #413 -: септември 30, 2009, 22:25:33 »

с приятеля ми се водим на различни адресни регистрации.след сключването на брака задължително ли  да се сменя поне единия адресната регистрация за да е едната на личните карти на съпрузите. (аз ще вземам фамилията на бъдещия ми съпруг и така и така ще сменям имената си..да се информирам и за това)
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: октомври 01, 2009, 07:33:10 »

ако искаш си сменяш адресната регистрация. не е задължително. аз не си снемих моята адресна регистрация нищо че е в друг град, а неговата е в София. смених само фамилията.
Активен
atsuki
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: октомври 01, 2009, 08:45:45 »

не е задължително да се сменя адреса. аз ще си сменям картата защото фамилията ми става с тире. но милото няма да си сменя картата /докато не му изтече/, макар че той идва на моя адрес.
като питах в полицията ми казаха, че може да си смени адреса когато му изтече срока на картата.
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: октомври 01, 2009, 09:41:37 »

Шофьорската книжка се сменя до 30 дни след датата на издаване на новата лична карта и за нея се ходи в КАТ, като там се иска медицинско.

много добра информация... но при мен вече минаха почти 4 месеца - най-вероятно ще отнеса някоя глобичка smile
Активен
atsuki
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: октомври 01, 2009, 10:01:16 »

ако не те хванат при проверка на документи докато шофираш може и да ти се размине. кумата ми си смени документите 3,5 години след сватбата и нямаше никакъв проблем. малко са и помрънкали на гишето, но без глоба. може би зависи и в кой град...
стискам палци да ти се размине  give_rose
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: октомври 01, 2009, 12:16:41 »

аз подадох вече за лична карта ама хич нямам време и не ми се ходи и за шофьорската книжка и без това не шофирам
само се чудя ако не я сменя в срок дали наистина ще ме глобят и колко е глобата?
Активен
atsuki
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: октомври 01, 2009, 12:31:42 »

чувала съм, че глобата е 20лв., но незнам дали е обвързана е някакъв срок /дали е по-голяма за всеки изминал месец/
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines