Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 07:17:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти  (Прочетена 178574 пъти)
 
foxy_ladykristi
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209


Mrs. Caterino


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: април 06, 2007, 17:15:45 »

Я, да попитам аз - ситуацията е такава - ние имаме сключен брак в Щатите,но сватбата държах да е в България - предстои-на 3 юни  DANCE girl_in_love Дадох си удостоверението за сключен граждански брак от Щатите да ме я преведат и легализират,оттам го пращат в някое от Министерствата pardon ,връщат ми го и аз го нося в гражданското и оттам да ме заведат "омъжена" - аз искам още от сега да си сменя личните документи, за да си спестя разправиите като трагна да заминавам след това...Е, да ама как да напиша "настоящ адрес" - в България или?То и няма как да е в БГ,нали  заминавам ?! Има ли някой минал по този път,да каже какво,как и защо...Благодаря предварително сладури!
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #31 -: април 06, 2007, 20:04:53 »

На мен ми предстои подобна процедура и ми е интересен този въпрос. Ако сте сключили брак в Щатите, необходима ли е наистина тази легализация в министерството? В червения паспорт не мисля, че се вписва семейно положение, така че няма нужда той да се сменя. За българската лична карта ли става дума? Или се притесняваш, че за църковния брак ще искат легализирани документи (не ми се вярва)? Възможно е наистина този въпрос да е по-сериозен, отколкото мисля аз, така че споделете, ако някой знае как се процедира!
Активен
foxy_ladykristi
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209


Mrs. Caterino


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: април 10, 2007, 22:37:22 »

За паспорта притеснението ми беше следното - аз като си сменя фамилията-това май трябва да се отрази и там,пък и като ми излязат документите за визата,те няма ли да са с новата ми фамилия и да настане един хаос....Много ви моля ,момичета-споделете,ако имате опит  Cray
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #33 -: април 10, 2007, 22:40:07 »

Разбира се, извинявай за глупавия въпрос... заради смяната на фамилията, естествено.  crazy Аз моята ще си я оставя и затова съм решила, че проблеми с този процес няма... успех, дано някой има опит с това!!
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #34 -: април 10, 2007, 23:08:01 »

За паспорта притеснението ми беше следното - аз като си сменя фамилията-това май трябва да се отрази и там,пък и като ми излязат документите за визата,те няма ли да са с новата ми фамилия и да настане един хаос....Много ви моля ,момичета-споделете,ако имате опит  Cray

При мен се получава точно това--паспортът ми ще е със старата фамилия, а всичко останало с новата, така че трябва да нося копие от брачното свиделство с мен, за да удостоверявам че това са документи на един и същ човек. Писнало ми е от визи, разрешителни, посолства, паспорти и други подобни.  hysteric Така че напълно те разбирам, foxy_ladykristi. А ти не си ли в БГ в момента? Не можеш ли да подадеш документите след като извадиш новия паспорт с нова фамилия?
« Последна редакция: април 10, 2007, 23:16:11 от didibaby » Активен
foxy_ladykristi
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209


Mrs. Caterino


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: април 14, 2007, 17:37:42 »

Момичета,благодаря за отзивите по въпроса smile
didibaby, в БГ съм(и се радвам,че можах да се върна,за да контролирам всичко на място  girl_wink, имаше и други причини, но това беше главното...)А документите за виза вече ги подадохме В Щатите,тъй като там вече имаме брак -в същност искахме в България да се движат нещата,защото е много по лесно, но не извадихме късмет,защото те пък 3 дни преди мъжлето да дойде на гости(февруари) извадиха едно смешно съобщение,че нямало повече да се занимават с разглеждането на документи, свързани с имиграционни въпроси  beating ,БЕЗ КАКВОТО И ДА Е ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ!! nea и след много врътки сега документите ми са pending в момента,стискам палци вече поне за това да не се налага да се притеснявам...
Та така-извинявай,малко се отплеснах,документите са подадени-трябва да задействам смяната на ЛК,шофьорска книжка и паспорт,и понеже все още съм студентка тук(дипломирам се тази година)-и там трябва да се прати май известие,в понеделник ще ходя до общината с вече преведените и легализирани документи,та и там да ме заведат под номер - пълна побърквация  shok Mad girl girl_impossible
Marina,няма нищо - случва се, завиждам ти благородно,че си си улеснила нещата...Защо и аз не помислих по-рано по въпроса... Плачещо момиче
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #36 -: април 14, 2007, 20:57:40 »

Да, много се объркаха нещата след като промениха изискванията за имигрантски визи. Късмет с всички начинания foxy_ladykristi.
Активен
foxy_ladykristi
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209


Mrs. Caterino


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: април 15, 2007, 19:39:36 »

didibaby, благодаря give_rose Наистина ще ми е нужен късмет
Активен
foxy_ladykristi
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209


Mrs. Caterino


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: април 17, 2007, 20:08:10 »

Последни новини good  - Днес отидох да си взема удостоверението за сключен граждански брак от Общината...Попълних адресна карта crazy(не мисля,че беше нужно въобще), служителката,която ме обслужваше изглежда имаше намерение да си вземе  обедната почивка половин час по-рано от определеното време! beating и очевидно и беше много досадно да ми обяснява процедурата...Та за документите -в графа "настоящ адрес" трябва да е записано адреса, вписан на старата лична карта, а там където пише "постоянен адрес"- адреса ми в САЩ...Много безсмислено,но така казаха,че трябвало да бъде...Дано по-бързо отметна и това неприятно задължение-пак ще разказвам Wink
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #39 -: април 17, 2007, 20:54:20 »

Та за документите -в графа "настоящ адрес" трябва да е записано адреса, вписан на старата лична карта, а там където пише "постоянен адрес"- адреса ми в САЩ...Много безсмислено,но така казаха,че трябвало да бъде...Дано по-бързо отметна и това неприятно задължение-пак ще разказвам Wink

Ха, голяма глупост! Но какво да ги правим- бюрокрация! Burokracia
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: април 18, 2007, 08:45:11 »

моми4ета заете ли колко време след подписването трябва да си сменим ли4ните карти и книжката и какви ли не о6те документации?!
Активен
foxy_ladykristi
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209


Mrs. Caterino


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: април 19, 2007, 18:29:11 »

До колкото съм наясно - 60 дни е срокът, но не знам за всичките документи ли е един и същ,или...  huhhuh.gif Аз моите наведнъж ще ги оправям, че то няма начин...
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: май 02, 2007, 15:46:34 »

Проблемът при мен е че работя счетоводство и имам един куп пълномощни на мое име и мисля да си взема едно удостоверение за едентичност на имената от общината а личната карта и шоф. книжка ще ги сменям догодина
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: май 02, 2007, 22:30:11 »

Проблемът при мен е че работя счетоводство и имам един куп пълномощни на мое име и мисля да си взема едно удостоверение за едентичност на имената от общината а личната карта и шоф. книжка ще ги сменям догодина
Това удостоверение ще трябва да го прилагаш абсолютно навсякъде.Към всеки договор и документ.Направо е ужас.Аз имам същият проблем!
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: май 08, 2007, 23:52:57 »

Да така е Фийби,но нямам избор и направо незнам какво ще прав.Засега ще е така днес си взех шофьорската книжка а и като сменя фамилията ще прехвърлим колата на мое име и май тогава ще се наложи смяна на всички документи
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines