Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 00:18:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти  (Прочетена 184314 пъти)
 
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: август 06, 2009, 09:51:03 »

Бубка, копие от новата лична карта даваш на работодателя си и те имат ангажимента да уведомят НОИ. при личната лекарка може да минеш когато имаш време, може и по натам. на мен ми се наложи да си активирам една услуга на Глобул та и там ми искаха новите данни. общо взето на доста места, повечето можеш да ги уведомяваш в течеие на времето когато ти се наложи да ги ползваш.
Активен
atsuki
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: август 07, 2009, 09:46:24 »

здравейте на всички

сватбата ми е на 22.08 и съм пред дилема дали да си сменя фамилията сега. при мен е малко по-сложно, тъй като освен лична карта, шофьорска книжка, документи на кола и къща ще трябва да сменя и оправям 1 куп документи на фирмата, в която съм управител.

въпросът ми е ако сега реша да си остана с моята фамилия, мога ли на по-късен етап, когато ми е по-възможно(да речем след 1-2 години) да взема фамилията на съпруга ми и как става това? някъде четох, че минавало пред съд?

ако някой има инфо по въпроса ще съм много благодарна  good
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: август 07, 2009, 10:04:49 »

Ечи, мерси за инфото  give_rose
Работодателя току що го уведомих - тук и без това сега ще подписваме нови договори. Телефонът ми е на името на милото, така че с него нямам проблем. За личната пък хич не се бях сетила  crazy Кой знае още колко ще изникнат по-нататък.

atsuki, и аз имах такива идеи, поради други причини, но разбрах че става само през съда - каква е самата процедура обаче - идея нямам. Затова се и отказах  nea
Активен
delpierod
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: август 07, 2009, 13:26:57 »

момичета,и аз съм пред дилема,т.е. по-точно за мен е проблем.сега като се омъжа ще приема фамилията на мъжа ми,ама проблема е,че сега съм в майчинство и тази промяна явно трябва да стане достояние и на нои.някоя от вас склучвала ли е брак,след раждането на детето си и ако може да ми кажете какво трябва да аправя,дали трябва и акта за раждане да сменям?и аз вече незнам.то бива бумащина,ама и личчен лекар май трябва да се уведоми за промяната на името,абе ужас.помагайте blush
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: август 07, 2009, 13:44:05 »

Ох като ви чета момичета и ми иде довечера да говоря с милото и да не сменям фамилията, то голяма разправия ще излезе  Oh my ...
Активен
sisonik
Ентусиаст
**
Публикации: 51



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: август 07, 2009, 16:04:30 »

Да споделя и аз  pleasantry Току що се прибирам от паспортното-взех си новата лична карта и попитах как стои въпроса с международния ми паспорт, а от там ми отговориха, че в най-кратък срок трябва да го върна за унищожение иначе следват глоби  angry Надявам се тази информация да е полезна на някои  give_rose
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: август 07, 2009, 19:13:46 »

pebbles, мерси за информацията. Вярвам, че ще ми е много полезна.  good Ще се моля на когото трябва, само да не ме разкарват много, че хич не ми се занимава толкова много. Ще пиша после да кажа какво съм направила с документите.
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: август 07, 2009, 20:07:01 »

Момичета, а колко струва преиздаването на документите? Щото и аз ще трябва да сменям личната карта и шоф.книжка, а все още не съм сигурна дали няма да се наложи да сменя и студ.книжка...някой зане ли?
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: август 07, 2009, 21:13:51 »

Гери, преиздаването на документите е според срока за които ще ти ги преиздадат, дали е за три дни или месец. Цената е такава, каквато си платила и първия път. За студентската книжка не е задължително да я сменяш, така или иначе ти си приета със старата си фамилия. Ако искаш можеш да го направиш. Докато бях студентка една колежка от курса се омъжи и си остана със старата фамилия. Само при издаването на дипломата подаде една молба до ректора, че желае дипломата й да бъде издадена с новата й фамилия и към молбата приложи копие от свидетелството за граждански брас. В университета най-добре ще ти кажат, защото всеки е със своите си изисквания.
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: август 07, 2009, 22:01:10 »

Ренка, много ти благодаря за бързия отговор, голямо си злато! С университета вече говорих, но там освен да се опитат да ме убедят да си запазя фамилията, защото видиш ли те такива ранни бракове бързо се разпадали, нищо друго не научих....И понеже много се ядосах, не отидох да питам пак....но ще настоявам явно....мерси и целувки!
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #400 -: август 08, 2009, 15:03:01 »

Аз прочетох тук,ама пак да си попитам!
Сменям си местожителството,и подадох документите в районото(София)!
Въпроса ми е кога трябва да отида в Кат за смяна на шофьорската книжка?След като ми издадат новата лична карта ли?И има ли срок за КАТ?
Активен
eliss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



« Отговор #401 -: август 08, 2009, 15:11:46 »

След като ти издадат новата лична карта, в едномесечн срок, считано от датата на издаване на личната карта, трявба да се подаде заявление в КАТ за шофьорска книжка. Аз не подадох документи в КАТ, защото така и не намерих време за това, а и не карам кола/не че е оправдание това/, но процедурата ми я обясниха, когато си подавах документите за лична карта.

П.С. има и още нещо- когато се сменя постоянния адрес, в КАТ по новия ти адрес трявба да се подаде молба или заявление, за да ти прехвърлят досието от града, в който си била регистрирана преди това. И едва когато ти прехвърлят досието, ще ти издадат нова шофьорска книжка
« Последна редакция: август 08, 2009, 15:14:53 от eliss » Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #402 -: август 08, 2009, 15:14:22 »

 @}->--Благодаря за бързия отговор миличка!
Аз на 28 юли си подадох документите за лична карта и сега ще поисчакам още малко!
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: септември 02, 2009, 23:44:02 »

Момичета, да ви споделя какво стана до тук с моите документи.
Тъй като сменям и адрес и фамилия, отидох да си подам заявление в районното. Написах си го, обаче се оказа, че системата им не работи. Та ще ходя утре. Както и да е. Не това исках да ви кажа. Тъй като личната ми е изтекла преди 2 месеца, ги предупредих, за да знам каква глоба да плащам. И ме изумиха като ми казаха, че няма никакъв проблем Oh my ... Оказало се, че глобите следват след 3-тия месец. Да знаят тези, които се чудят. За паспорта попитах - жената ми каза, че за мен е по-удобно да го върна сега, тъй като така или иначе си сменям фамилията и той няма да е валиден. Пък после просто ще си изкарам нов, ако не съм искала сега да го подменя. Нямало никакви глоби, ако не се върне в този момент. Така или иначе аз пътувам само в чужбина с него. Тук няма кой да ми направи проблем.
Другото - след като ми проверят документите в районното, отивам в кметството. От там ми сменят адреса в регистъра и ми дават още някакви документи, с които се връщам пак в районното и там си знаят работата.
За сменяне на лична карта трябва : Проверено заявление от Райнното Полицейско Управление, Две снимки - актуални до 3 месеца назад, копие от акта за раждане, копие от акта за граждански брак и платена такса в банката, която е 10 лв. Ако си сменяте и адреса трябва да ви дадат от кметството позволение за преместване на друг адрес.
Е, надявам се да съм била полезна на някой Wink
Сега остава да си подам документите утре и отивам за книжката в КАТ. Там вече ми е пълна Индия, но се надявам че по-горните съвети ще ми помогнат и там да се справя=]
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: септември 03, 2009, 23:17:47 »

нека и аз да споделя...при мен нещата са толкова сложни че няма и на къде...
та...аз си дойдох от испания с моминската ми фамилия...и билетите за обратно са ми пак с моминската фамилия...а сега ще си сменя фамилията и дефакто ставам друг човек...а с това и няма да ми разрешат да пътувам...питах аз от там как мога да пътувам след това и ми казаха превод и легализация на удостоверението за граждански брак и копия на старите ми документи...
лошото е че сватбата е в събота на 19.09 а следващата събота ни е полета и за тази една седмица трябва да си сменя документите и да пратя удостоверението за превод и легализация...но там пък минимум се чакало седмица която аз...нямааааамммм  pardon в съвета ми казаха че могат да ми издадат документ за идентичност на имената...че еди коя си с тези имена след подписване на брак приема фамилията на мъжа си и става с еди кои си имена...и това също трябва да е легализирано и преведено...на всичкото отгоре понеделник и вторник били почивни дни тоест 21 и 22 септември и едва ли някой ще работи...каша голяма и тотална...

отидохме милото да си подменя паспорта че му изтече и трябваше да си плати глоба...до 3 месца ако не си подновиш изтеклите документи няма глоба...след това започва да се начислява на базата на изминаото време...
там попитах и ми казаха че когато си подавам документите за смяна на лична карта паспорт и шофьорска книжка мога да подам писмена молба в която да изискам да ми оставят сегашния паспорт като обещая че в рамките на 3 месеца ще си го върна...трябва да посоча причините...те ми го перфорират и ми го дават...защото мойта не е една и две а като се върна в Испания трябва да си сменя най напред документите за резидент...банкови сметки...трудовия договор и всичко останало което имам на мое име...и става ооооще по голяма каша...но с паспорта и с легализираните документи от съвета не мисля че ще има проблем...

сега умирам от притеснение дали ще мога да се побера във времето за легализация и превод...не знам къде да си дам документите където най бързо ще стане и всичко да е на ред...но ще продължавам да питам и да търся...

надявам се и аз да съм била полезна особено на булките които трябва да пътуват след това за чужбина... give_rose
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines