Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 08:01:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти  (Прочетена 178625 пъти)
 
Тулумба
Любопитен
*
Публикации: 46


Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: юли 07, 2009, 14:07:14 »

Някой има ли представа до колко време ще трябва да се сменя задграничния паспорт? И дали е валиден със старите ми имена?
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: юли 08, 2009, 16:25:40 »

аз като отидох да си сменя личната карта и международния паспорт, никъде в заявлението ми нямаше отбелязване и за шофьорската книжка.
Нещо повече, отидох в КАТ на същия ден за смяна, откъдето ме върнаха обаче, защото трябвало с вече новата лична карта да ида + необходимите документи - та тогаз да подам за смяна.
Така и така нямам време през работни дни да ходя до Пловдив, още по-малко да изкарвам медицинско - та сега си карам със старата книжка.
Попитах изрично за глоба - от КАТ казаха, че няма. А и да има - ще се разправяме. Защото денят, в който отидох за смяна беше 2 дни преди изтичане на едномесечния законов срок след брака. Разбира се, личната ми карта нямаше да е готова толкова бързо и при всички случаи следващото ми подаване на документи би било извън срока от 30 дни... Но..., според КАТ, нямало проблем! Новата лична карта трябвала и толкоз!

Някой ден като тръгна да я сменям - ще видим.
smile
Активен
Bianka
Сватбар
***
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: юли 08, 2009, 16:28:37 »

Всъщност срокът за книжата е 1 месец след получаването на новата лична карта мисля. Ама сега пък и медицинско (ново де) трябвало, а от банката и нова кредитна карта искат да ми правят...
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: юли 08, 2009, 20:53:21 »

аз точно за банката щях да питам - трябва ли да ходя там да ми сменят данни по сметки и карти, ми ти ако не теглиш пари на гише то няма начин да разберат, че си с друг документ за самоличност или си си сменил името  pardon
но ако трябва да ходя там - какви документи искат банките?
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: юли 08, 2009, 22:41:45 »

Аз щях да ви питам за тея неща, момичета че съм напълно непозната. Ама изчетох доста неща и дано съм разбрала правилно:
Личната и задграничния си ги сменяш до един месец след сватбата. Шофьорската - до един месец след издаване на личната карта. И ако имам кредитни и други карти в банката също.
Ами исках да питам - ако задграничния ми е с изтекъл срок на госност какво става - глоба ли и след това подновяване или...?
И аз като искам да си сменя и адресната регистрация направо тук ли да си подменям всичко или трябва да си ходя до родния град?
Много ми е омотано с тея документи и почти всеки път забравям по нещо, за това предпочитам да питам. pleasantry
Активен
Bianka
Сватбар
***
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: юли 08, 2009, 22:53:22 »

аз точно за банката щях да питам - трябва ли да ходя там да ми сменят данни по сметки и карти, ми ти ако не теглиш пари на гише то няма начин да разберат, че си с друг документ за самоличност или си си сменил името  pardon
но ако трябва да ходя там - какви документи искат банките?

Е как, нали в счетоводството на фирмата ще ти променят фамилията и като ти превеждат заплатата ще има разминаване между името на титуляра на сметката и получателя на превода. Искат копие от личната ти карта в банката. А що се отнася до кредитната карта, ако плащаш с нея могат да поискат документ за самоличност (само в извън България ми се е случвало де) и тогава как ще докажеш, че си едно и също лице? Ако я ползваш само за плащане в нет-а няма какво да я сменяш.
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: юли 09, 2009, 08:41:56 »

да кажа и аз тъй като в момента ми е това на главата и на мен: първо си смених адресната регистрация (принцесата, до колкото знам се сменя направо от мястото на което си отишла да живееш). след това подадох документи само за лична карта, понеже в момента международен не ми трябва, но стария трябваше да им го върна и нов да си издам когато реша. а след като ми стане готова картата ще подам и за книжка..
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: юли 09, 2009, 22:21:36 »

Е как, нали в счетоводството на фирмата ще ти променят фамилията и като ти превеждат заплатата ще има разминаване между името на титуляра на сметката и получателя на превода. Искат копие от личната ти карта в банката. А що се отнася до кредитната карта, ако плащаш с нея могат да поискат документ за самоличност (само в извън България ми се е случвало де) и тогава как ще докажеш, че си едно и също лице? Ако я ползваш само за плащане в нет-а няма какво да я сменяш.
в българия все още не на всякъде превеждат работната заплата по сметка
аз си я внасям сама  pardon
виж за личната карта и кредитната карта и тук ми я искат примерно в Дика винаги ми я искат като пазарувам защото на кредитната няма пин
абе то се е видяло ще се сменя  pardon
да си бях останала със старата фамилия, че и един куп с пълномощни трябва да се сменят сега ужас
Активен
Bianka
Сватбар
***
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: юли 09, 2009, 23:36:47 »

Мдам, права си, че може и да не е банков превод естествено. И аз не знам за какво точно съм си мислила вчера като съм го писала това  pardon
А за кредитната днес така ме ядосаха в банката - щели да я преиздадат, но с новите им, естествено с далеч по-високи лихви, условия...
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: юли 20, 2009, 08:45:15 »

А за кредитната днес така ме ядосаха в банката - щели да я преиздадат, но с новите им, естествено с далеч по-високи лихви, условия...
Това не може да е истина?! shok
Откъде накъде промяната във фамилията ще е предпоставка за промяна на договорените условия. Според мен ситуацията е следната: 1. Да наистина трябва по някакъв начин да се регистрира промяната, чрез анекс или нов договор и т.н.
2. Тези обстоятелства се използват, за да се прокарат новите условия, НО как ще задължат някой да се подпише, че е съгласен с тези условия и защо трябва да се съгласява?! (освен ако не е притиснат от обстоятелствата разбира се и също поради това, че ако не се съгласиш на "новите условия", ще трябва да погасиш сумата и ако са ти необходими тези пари да преговаряш с други банки, където естествено ще ти предложат същите "нови условия")
Извинявам се за гневния пост, обаче направо побеснявам като гледам как ни изнудват diablo
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: юли 20, 2009, 10:23:42 »

аз бих ви посъветвала да проверите дали вече не са ви променени условията и лихвите по картите, момичета
в договорите винаги пише, че банките могат едностранно да правят промени, които засягат лихвения процент
всички лихви се вдигнаха няколко пъти тази година, така че най-вероятно и лихвите по кредитните карти са променени, но никой не ви е уведомил за това
а ако някой ви е казал, че лихвата ще се промени с новата карта с новот име - явно е бил крайно некомпетентен банков служител - за съжаление в България болшинството са такави
Активен
Bianka
Сватбар
***
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: юли 20, 2009, 10:42:36 »

Аз си следя лихвите (финансист съм и общо взето това ми влиза в работата). Картата е преференциална и с добри условия, за това и не искам да я сменям. Проблемът е, че ако я преиздадат ще е по нормалната им тарифа и съответно ще е валидна за нови 2 г т.е. няма просто да я продължат за оставащия срок. Струва ми се обаче, че това просто им е по-лесният вариант. Като взема новата лична карта ще говоря с някой от супервайзорите да видим как мога да си запазя условията.
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: юли 20, 2009, 11:40:31 »

Момичета, искам да ви кажа, че тея дни като попълвах документите за съвета и там нали се пишат номерата на личните ни карти. И като погледнах да видя номера и кога е издадена, изтръпнах. Личната ми карта изтекла май месец, в началото. И аз до сега си креткам с изтекла лична карта. Направо Oh my ... Oh my ... Oh my ... Хубаво, че се сетихме с милото, че и шофьорската е валидна като документ за самоличност. В тази връзка искам да попитам, въпреки че знам отговора - ще ме глобят в КАТ нали?
И другото, което е - искам да се водя вече по домашен адрес в Пловдив, щото аз се водя в Плевен. Трябва тук да си я сменям след брака, въпреки че е изтекла?! Няма проблем с това, нали?! Ох, ужас. Направо ще се побъркам. shok
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: юли 24, 2009, 14:18:25 »

Принцесата, и аз сменях заедно с името и адреса и ти трябват копия (около 100) от брачното свидетелство, акт за раждане - това никъде не го пише, ама за тези, които не били от Варна трябвал, като че ли ми няма тъпата държава личната карта, която да ме идентифицира - с копия, трябва нещо в общината да подадеш за смяната на адреса, преди в районното за нова лична карта, така че, първо през общината с двата акта.
 А за шофьорската книжка - след като си вземеш новата лична карта отиваш да се помолиш на КАТ Пловдив да се помолят на КАТ Плевен да им пратят по водосточната тръба досието ти на шофьор, което я стане, я не, до един месец (на мен ми казаха да мина да проверя след месец дали е дошло insane ) и след това отново им се помолваш да ти издадат нова книжка, което и то е един месец. И навсякъде си разнасяй двете свидетелства, защото то никъде не пише, ама на мен като си пререгистрирах колата с новата фамилия и с Варненски номер пак ми ги искаха. За какво са им да им се чудиш, ама на...
 Успех с бюрокрацията. На мен ми остава само шофьорската книжка.
 А за банките - аз отидох и на касата си казах новите данни и служителката там ги въведе за 2 минути. Това не е проблем. Ама пак си носете свидетелствата.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: август 06, 2009, 08:36:09 »

Искам да попитам, след като съм си взела новите документи, които освен със ново име са и с нов адрес кои институции трябва да уведомявам за това? Банката е ясно, но примерно сега се сещам за ДЗПО-то например, които ми пращат всяка година писмо с вноските - тях трябва ли? Или някой друг, за който не се сещам сега?
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines