Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 00:11:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти  (Прочетена 184294 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: май 30, 2009, 09:52:30 »

Валка това е много странно, защото аз направих копие на акта и копие на личната си карта и това дадох на счетоводителката и съм си осигурена.Не са ми искали никакви други документи.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #361 -: май 30, 2009, 10:29:53 »

Ох,момичета!Зачетох се в коментарите ви и малко се претесних!Ние 1 седмица след сватбата  заминаваме за Турция,което означава че чак 2 седмици след сключване на брака ще мога да си подам докумнтите!Ще имам ли проблем?И другото което е-какво е това със осигуровките!Мен от 1 юни ще ме водят на работа,ще се осигурявам!Въпроса ми е как така се заличават осигуровките??????
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: май 30, 2009, 10:48:32 »

Рубин, не се притеснявай че ще пътуваш след сватбата с стария си паспорт. аз пътувах също в турция една седмица след сватбата със старите документи и нямах никакви проблеми. докато не си вземеш новите старите документи са ти валидни и нямаш проблеми никъде.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #363 -: май 30, 2009, 10:50:13 »

Благодаря ти!И аз знам че 1 месец е срока за подаване на молбата за смяна на документи,а не за самата смяна! give_rose
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: май 30, 2009, 12:40:09 »

и аз нямах проблеми при пътуванията си за медения месец...
Имам още малко време до 10 юни - последния срок за смяна на документите... Планирам кога и как да съвместя всичко в един ден, че не мога да си вземам повече отсъствия от работа.
Активен
veselyshko
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1013


красота :)


« Отговор #365 -: юни 14, 2009, 18:35:47 »

Срокът в който може да подадете молба за смяна на личната карта е 1м. от датата на сключване на гражданския брак  good Дотогава си важи старата лична карта, така че си пътувайте спокойно  smile
Активен
Bianka
Сватбар
***
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: юни 15, 2009, 14:46:15 »

А някой случайно да знае колко броя снимки са необходими за нови лична карта, паспорт и шофьорска книжка?
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: юни 15, 2009, 15:34:21 »

ако ги пускаш в едно заявление ти трябва 1 снимка.
личната карта и паспорта (ако не се лъжа ми станаха едновременно) и с новата лична карта след това ходих в кат да попълня някаква бланка за шофьорска книжка.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: юни 15, 2009, 17:23:20 »

Във Варна лична карта и задграничен паспорт се издават в Общината (май зависи от района на живеене), а шофьорска книжка се изкарва в КАТ. За личната карта беше 1 снимката, ама за шофьорската не си спомням - май и там беше една. Абе най-сигурно 3-4 снимки ще стигнат.
Активен
Bianka
Сватбар
***
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: юли 01, 2009, 12:15:36 »

Да, точно така е - за 1 заявление искат 1 снимка и още 1 ще е необходима за КАТ. Само дето не ми приеха документите, защото бракът още не бил "внесен в системата", а мина близо 1 месец...
Активен
jiveto81
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81


Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: юли 02, 2009, 21:29:39 »

Аз подадох документи за новата лична карта 5 дена след сватбата.Става въпрос за Пловдив.Само дето ме връщаха заради снимката-трябвало да е правена през последните 6 месеца.А моята беше от септември месец.Тогава ми беше изтекла шофьорската книжка и се снимах.Сега отидох със същата снимка и като ми въведоха ЕГН-то в компютъра веднага ми излязоха всички документи.Иначе нямаше как да знаят от кога е снимката.А шофьорската книжка сега не съм я сменяла.Нали говорят че догодина ще подменят всички документи.
Активен
Bianka
Сватбар
***
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: юли 02, 2009, 21:55:58 »

А няма ли глоба ако ти е сменено името, а ни си подмениш шофьорската книжка - в смисъл това по желание ли е?
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: юли 03, 2009, 07:55:37 »

Bianka , не е по желание - когато подаваш заявление за новата лична карта,  се подписваш, че си информирана, че си длъжна в 1-месечен срок след получаването на новата лична карта да си смениш и шофьорската книжка.
За нея снимки не ти трябват, но ти трябва медицинско и се ходи директно в КАТ. Глоба със сигурност има, но може и да се размине, ако се мине повечеко време, преди да те усетят.

Не лежете на това, че догодина щели да сменят документите, то отдавна се говори това, не се знае, дали ще стане и догодина, а дори и да ги сменят, този път няма да е задължително всички да ги сменяме като преди, ще се изчаква да им изтече срокът на валидност на старите и тогава си ги сменяш. Такава е моята информация, която има претенции що-годе за достоверност, но то при нас никога нищо не се знае със сигурност  crazy
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: юли 03, 2009, 09:28:59 »

Ами аз да ви кажа, че все още не са ми ударили глоба заради НЕсменената ми шофьорска книжка. И да си призная нямам намерение да я сменям. Тя така или иначе изтича другата година. Когато си подновявах паспорта само ми бяха отбелязали, че трябва да я сменя. Има и друг фактор - аз не съм активен шофьор.  pardon
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: юли 03, 2009, 12:37:36 »

Аз за това казвам, Пламче, че е много вероятно да ти се размине  pardon, особено като караш рядко, няма кой да се усети. smile
Пък ако си я ползваш често, не е лошо да си я смениш. Вярно - медицинско трябва, ама на мен джи пи-то ми го направи жената, без да се разкарвам по кабинети.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines