Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 07:44:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти  (Прочетена 178604 пъти)
 
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: май 07, 2009, 14:59:40 »

моля ви се някой може ли да ми каже има ли някакъв срок след който мога да си сменя док.Ходих на 27 2 дни след сватбата и знаете ли какво ми казаха"ама какъв е този ентусиазъм женена си от събота и в понеделник вече за смяна на името" а и идвали празници да отида началото на юни.За съжаление трябва да замина за чужбина и ще се върна зимата и малко се притеснявам заради глобите.
В такива случаи този род служителки в паспортна служба се поставят на мястото им. Нямат право да те върнат или да си измислят безпричинни основания да не ти приемат заявлението за нови документи. Да, има едномесечен законов срок, в който трябва да си подновиш документите с нова фамилия, адресна регистрация или едно от двете. Можеш да ги пуснеш бърза поръчка в рамките на три работни дни за сумата около 150-160 лв. /може и да бъркам сумата, но е около това число/. Успех и не им се давай на чиновничките, защото посля ако ти наложат глоба ще си я плащаш ти, а не те!
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: май 07, 2009, 15:17:06 »

Момичета, някой знае ли каква точно е глобата ако закъснееш със смяната на документите? Аз мисля да си направя оглушка и да се заема с това като мине данданията, а и когато се изясни къде ще живеем.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: май 07, 2009, 16:42:32 »

Момичета, някой знае ли каква точно е глобата ако закъснееш със смяната на документите? Аз мисля да си направя оглушка и да се заема с това като мине данданията, а и когато се изясни къде ще живеем.

Аз закъснях със смяната на задграничния паспорт (беше и изтекъл), но нямах никаква глоба good yahoo
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: май 07, 2009, 18:56:31 »

Аз закъснях със смяната на задграничния паспорт (беше и изтекъл), но нямах никаква глоба good yahoo
Защото е изтекъл, затова нямаш глоба! Иначе май много рядко слагат глоби за забавено подаване на нови документи.  pardon
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: май 12, 2009, 16:35:22 »

Прясно инфо отн. личните карти.
Връщам се от 2ро РПУ, където подадох заявление (о,50лв) за смяна на личната карта(сменям само фамилията, адресът ми е същият).Поискаха ми само копие от акта за брак и 2 снимки.Обикновена поръчка - 11лв, издава се за 20 календарни дни.Трябваше да напиша собственоръчно "Уведомена съм, че трябва да сменя шофьорката книжка в едномесечен срок."
Някъде четох, че 10тина дни след сключването на брака вече ЕГНто ми излиза с новата фамилия.Обаче като плащах на банката в паспортната служба служителката ми поиска ЕГН и там излязох със старата си фамилия.Има ли нещо прителнително в това?
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: май 12, 2009, 16:39:15 »

Не мисля, че има.. Аз след като си смених фамилията пратих копие от новата лична карта в банката и те там си оправят всичко  good
Активен
ilina
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39


Be Best Bride


Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: май 14, 2009, 11:24:31 »

Прочетох в темата за срока,в който се сменя картата и имам следнич въпрос,нали това е  един месец, а след сватбата като с езаминава на меден месец, с какви документи пътува жената?
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: май 14, 2009, 11:34:30 »

Прочетох в темата за срока,в който се сменя картата и имам следнич въпрос,нали това е  един месец, а след сватбата като с езаминава на меден месец, с какви документи пътува жената?
Със старите си документи, няма никакъв проблем. good
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: май 14, 2009, 12:02:10 »

ilina , аз пътувах една седмица след сватбата със старите си документи и нямах никакви проблеми никъде. докато не ги смениш те са ти основния и официален документ за самоличност и няма от какво ад се притесняваш.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: май 28, 2009, 10:58:51 »

Аз съм пак тук с въпросче.
Значи - ясно, че след сватбата трябва да си сменя личната карта и книжката. Но! Аз искам направо с името да си сменя и адресната регистрация да си ми е в София постоянна.
Та въпросът ми е, тъй като сега е в Добрич, аз ще трябва ли там да ходя да се "отписвам" така да се каже или направо тук си подавам заявление с новата фамилия и новия адрес?
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: май 28, 2009, 11:40:21 »

Не би трябвало да се отписваш. Като отидеш да си подаваш за новите документи ще си попълниш една бланка в която се попълва новият адрес и кой е бил стария и се слагам към другите документи са смената на лична карта и книжка.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: май 28, 2009, 12:10:38 »

Бубка, няма нужда да ходиш до Добрич да се отписваш. както bergeria е написала попълваш една бланка и от там насетне те трябва да си придвижват нещата по служебен ред. но не е изключено да мине достаааа време докато се задействат. важното е се пак че няма да се разкарваш.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: май 30, 2009, 09:03:50 »

Момичета, счетоводителя ми иска свидетелство за идентичност на имената... имам бегъл спомен, че се вадело от общината по местоживеене - в ЕСТРАОН ли беше, кво беше... crazy и там като отида какво да нося, освен свидетелството за брак?
Личната ми лекарка каза, че няма нужда да се сменя здравната книжка, като си взема новата ЛК само щяла да въведе новите ми данни в нейния комп.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: май 30, 2009, 09:11:15 »

аз ходих да искам такова свидетелство и служителката ме попита за какво ми е. аз нямах причина но исках да го имам ако в банките или някъде ми го поискат. та жената ми каза че по-голямо свидетелсво от видетелството за брак нямало(там пишело и старото и новото ми име) и че тя само трябва да го препише и да ми вземе пари за това. така че се отказах и досега никъде не са ми искали такова свидетелство.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: май 30, 2009, 09:46:03 »

echy_ , изрично питах счетоводителя акта за брак не стига ли, той каза и акта и свидетелството му трябват, иначе осигуровките ми отиват на кино sad
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines