Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 07:55:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти  (Прочетена 178617 пъти)
 
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #330 -: декември 16, 2008, 15:04:49 »

Относно банките- вчера в Пощенска искаха да попълня една декларация за тиренцето, нищо повече.
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: януари 05, 2009, 15:00:56 »

Да се изфукам, че вече си имам нова лична карта и нов паспорт с новата фамилия! yahoo

Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: януари 07, 2009, 14:35:43 »

eli_m ха честито! Wink
Относно банките на мен ми искаха удостоверение за идентичност на лице с две различни имена.Ок занесох го но разписките и извлеченията пак си ми пише старата фамилия girl_impossible
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: март 26, 2009, 10:05:17 »

 Искам да попутам ако си запазя моята фамилия дали трябва да си сменям документите.
Втори въпрос ако си сменя фамилията без тире, какви документи да занеса в факултетната ми канцелария, за да ен стане някакво объркване с документите ми и бъдешето ми дипломиране. трябва ли да нося и документ за едентичност в данъчното, защото имам собственост, на която плащам данъци.
Ако са ми тъпи випросите се извинявам. Просто искам да знам къде трябва да отида и да си подам документи за единтичност на имената, в кои институции?
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: март 26, 2009, 10:15:11 »

Искам да попутам ако си запазя моята фамилия дали трябва да си сменям документите.
Втори въпрос ако си сменя фамилията без тире, какви документи да занеса в факултетната ми канцелария, за да ен стане някакво объркване с документите ми и бъдешето ми дипломиране. трябва ли да нося и документ за едентичност в данъчното, защото имам собственост, на която плащам данъци.
Ако са ми тъпи випросите се извинявам. Просто искам да знам къде трябва да отида и да си подам документи за единтичност на имената, в кои институции?
Ако си запазиш твоята фамилия и не добавяш тази на съпруга ти с тире, не е задължително да си сменяш документите. Когато им изтече срока, тогава с новия постоянен адрес.
Ако си смениш фамилията и скоро ти предстои дипломиране, моят съвет е не си сменяй фамилията в университета, защото е голяма хамалогия. Молба до ректор, копие от акта за брака и куп други формуляри. После има чакане за разрешение на ректора, сменя ти се цялото досие в университета. Ти си решаваш.. :-)
Документ за идентичност в данъчното не ти трябва. Поне на мен не ми го искаха. Също имам наследствена собственост, просто след време когато придобихме двамата с половинката ми обща собственост и подавахме декларация автоматично ми излезе и другата собственост и ми смениха само фамилията. Дано съм ти била полезна.  good
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: март 26, 2009, 10:56:38 »

Благодаря ти много за бързия отговор give_rose
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #336 -: април 01, 2009, 23:44:50 »

ако си запазя фамилията трябва ли д аси сменям документите?
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: април 02, 2009, 08:30:57 »

Аз още не съм отишла да си сменя шофьорската книжка, но все се надявам да не ми тръснат някоя солена глоба. Все пак личната карта и паспорта са ми с новото име,а книжката беше почти нова и не ми се разправя, защото трябва и нов талон за колата да си вадя.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: април 02, 2009, 08:48:15 »

Благодаря ти много за бързия отговор give_rose
За нищо.  smile

ако си запазя фамилията трябва ли д аси сменям документите?
Не, обаче след като им изтече срока - да.   blum
Аз още не съм отишла да си сменя шофьорската книжка, но все се надявам да не ми тръснат някоя солена глоба. Все пак личната карта и паспорта са ми с новото име,а книжката беше почти нова и не ми се разправя, защото трябва и нов талон за колата да си вадя.
Мисля, че няма глоба. Вчера се разправях в районното за паспорта и не ми тръснаха глоба. Но аз си го върнах когато подменях документи. Ако ти е изтекъл срока тогава има глоба. Ако пък започнат да ти се правят на луди...прави се и ти! Те и без това там са абсолютни шматки....  Wink
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: април 02, 2009, 09:36:44 »

Zahira, не е задължително да си сменяш талона на колата.
аз си смених лична карта, паспорт и шофьорска книжка(добавих фамилията на съпруга ми към моята) и ми казаха че това са задължителните документи които трябва да сменя, а всичко останало е ако искам. реших че нямам време и нерви да се занимавам и с това и след като и от КАТ ми казаха че мога да си карам така.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: май 03, 2009, 15:55:44 »

Момичета, тъй като вече не съм г-ца Петрова, а г-жа Василева ще трябва да сменям и аз документи.Адрес няма да сменям, само фамилията.
В този случай трябва ли да ходя в общината или направо в районното?Там доколкото разбрах трябва да попълня заявление, да нося:
 * свидетелството за брак( само не разбрах оригинал или копие)
 * акт за раждане ( не съм сигурна, че е нужен)
 * снимка ( 1 или 2 бр)
 * и да си платя таксата...
И там в заявлението нали имаше опция за едновременна смяна на шофьорката книжка... А някъде прочетох, че за нея трябва да представя медицинско, което ми се струва тъпо, при положение, че съвсем наскоро съм представила на еди-кои си органи медицинско за брак crazy
 crazy  crazy
Ето това ужким разбрах, ама дали е така girl_impossible
Моля ви, поправете ме ако нещо съм пропуснала pardon

Току що прочетох, че от есента (септември-октомври) ще се издават нови лични карти с е-носител(чип).Ами сега... дали ще задължат всички граждани да си сменят л.к, щото ако е така... сега да вадя и наесен пак.... crazy
Това е пълен кошмар angry
« Последна редакция: май 03, 2009, 16:42:50 от valka27 » Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: май 03, 2009, 16:46:23 »

valka27 , освен оригинала имай и няколко копия в теб на удостоверението за брак и акта ти за раждане. Щом няма да сменяш адрес това са нещата, които ти трябват. За медицинското за шофьорска книжка - искат си го тъпо и упорито!
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: май 03, 2009, 17:13:27 »

А нещо за новите карти с чипове?
аз съм по-склонна да си платя глоба за закъснение, отколкото да ходя 2 пъти да вадя girl_impossible
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: май 03, 2009, 22:50:49 »

Валка, аз също не сменях адрес и не ми искаха адресна регистрация от общината. Само на моя мъж, който си сменя адреса от личната карта си взема адресна регистрация от общината. Носих копие от акта за граждански брак и акта за раждане и да ти кажа честно си подадох документите месец и половина след сватбата. Дори си спомням, че бяха местните избори след сватбата ни заради това не си сменях личната карта, а се оказа че в списъците съм с новата фамилия. Като си подадох документите нито глоба платих, нито нищо.

Аз не съм шофьор, но моята колежка като прави сватба и си сменя книжката й го искаха независимо, че предишната седмица бяха правили медицински заради сватбата. Затова най-добре си го приготви, за да не те връщат 200 пъти за глупости.
Активен
Didi85
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: май 05, 2009, 17:59:04 »

моля ви се някой може ли да ми каже има ли някакъв срок след който мога да си сменя док.Ходих на 27 2 дни след сватбата и знаете ли какво ми казаха"ама какъв е този ентусиазъм женена си от събота и в понеделник вече за смяна на името" а и идвали празници да отида началото на юни.За съжаление трябва да замина за чужбина и ще се върна зимата и малко се притеснявам заради глобите.
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines