Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 07:36:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти  (Прочетена 178594 пъти)
 
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: ноември 28, 2008, 17:00:45 »

А, не се притеснявай, колко различни акъла ще ти дойдат, докто решиш  окончателно smile

 Offtopic Аз голямо чудене му дръпнах и тъкмо реших да му взимам фамилията и като отидохме да си попълваме декларациите в Ритуалната зала и ме ядоса много, скарахме се пред служителките и си викам: "Сега ще видиш ти!  diablo" и се писах с тиренце.
ама след няколко дни последва много романтично сдобряване и аз като се разчуваствах и реших, че съм сгрешила...
И срам, не срам отидох в Ритуалната зала да ги питам не може ли да си променя решението и те  Oh my ..., ама ми позволиха да си поправя декларацията  blush
А и от практична гледна точка не съжалявам, защото много трудно се събират 2 фамилии на разните му там бланки, когато трябва да си попълваш 3-те имена  crazy
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: ноември 28, 2008, 18:57:45 »

кiksi,представям си само как са те гледали.. shok
Много интересно,наистина! blum
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: декември 04, 2008, 12:33:28 »

Е момичета не с лошото..... Напълно е нормално когато си под напрежение от сватбата да има подобни сцени, но въздържайте се поне да не е пред хората. В такива моменти бройте до 10 и не забравяйте, че този човек е същият онзи мил, добър, любящ , романтичен.... човек който ви помоли да станете негова жена и майка на децата му!
Обичайте се..........   
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: декември 09, 2008, 10:55:48 »

Вчера ходих до Общината, за да си сменя фамилията и адреса! От там до РПУ-то за смяна на карта и паспорт... е няма такова ходене по мъките.  angry  Постоянно имаше някоя от служителките обедна почивка,  beating т.е работеше само по едно гише, а опашка колкото си искаш... Поне не ме връщаха, защото не си носих копие от гражданския брак!

Е подадох ги и вече се разписвам с новата фамилия blush
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: декември 09, 2008, 11:17:31 »

... Поне не ме връщаха, защото не си носих копие от гражданския брак!


А, мен пък ме върнаха заради това, че нямах копие  diablo
А ако няма и банково гише в съответното РПУ - разкарването става още по-голямо sad

Аз днес отивам да си взема шофьорската книжка, че сигурно е готова вече повече от месец, а все не ми остава време да се замъкна до този КАТ sad Не че много редовно я ползвам, ама скоро карах със старата, не са ме спирали...

 Offtopic Аз да ви се оплача, уж, свикнах с новата фамилия, ама вчера по телефона ме попитаха: "За кого да предам" и аз по инерция си казах старата фамилия   shok, не че беше проблем за ситуацията конкретно, ама все още страдам от раздвоение на личността  huhhuh.gif

А най-голям смях беше, когато милото видял в пощенската кутия писмо, на което пишело моето име с новата ми фамилия, загледал се в името и се зачудил: "Коя пък е тази, сигурно са объркали пощите.  shok "
и чак след малко се усетил, че това съм аз lol. Майка и татко ми бяха пратили картичка от САЩ за рождения ден и съвсем логично ми написали новата фамилия на плика, ама се оказа, че и милото не е свикнал с новата ми фамилия, какво остава аз да свикна lol
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: декември 09, 2008, 11:26:18 »

А най-голям смях беше, когато милото видял в пощенската кутия писмо, на което пишело моето име с новата ми фамилия, загледал се в името и се зачудил: "Коя пък е тази, сигурно са объркали пощите.  shok "
и чак след малко се усетил, че това съм аз lol. Майка и татко ми бяха пратили картичка от САЩ за рождения ден и съвсем логично ми написали новата фамилия на плика, ама се оказа, че и милото не е свикнал с новата ми фамилия, какво остава аз да свикна lol
laugh laugh laugh
Кикси, пък мойто мило се обръща към мен само с новата фамилия! Толкова му е кеф! yahoo
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: декември 09, 2008, 13:20:54 »

Аз не мога да свикна. Даже почнах да съжалявам, че не се писах с тиренце. Това нормално ли е?
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: декември 09, 2008, 13:46:25 »

Сигурно е нормално snezhito, но едва ли има защо да съжаляваш. Взела си решение навремето и сега ще си търпиш последствията  blum blum blum
Аз пък много лесно свикнах и сега вече спокойно си се разписвам с новите имена навсякъде...smilesmilesmile
Мисля си, че е въпрос на нагласа, но все някога се свиква, било то след година-две... Wink
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: декември 11, 2008, 16:22:40 »

Не помня дали ви се похвалих, но ние бяхме и преди брака с еднакви фамилии - голям кеф. Нищо не трябваше да сменям.
Мъж ми обаче си загуби портфейла седмица след сватбата и съответно и личната карта, та си прави нова и го майтапя, че понеже е взел моята фамилия, се налага да си сменя личната карта  tease
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: декември 12, 2008, 09:01:49 »

ха-ха-ха  funnytooth svetli много интересно!
Аз пък да ви кажа още немога да свикна да си пиша новата фамилия. По енерция все с моминското име тръгвам. Но поне с обръщението в разговор горе долу свикнах.В началото се получаваше доста комична ситуация като се обръщат към мен с г-жа Михайлова, а аз все едно не се отнася за мен. laugh
Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #325 -: декември 12, 2008, 10:06:43 »

katya_79 аз затова се писах с тиренце. Някакси не можех да се представя, че след 27 години ще свикна да се възприемам с ново име. Така хем ще сме с една фамилия с децата, а в професията ще съм си както съм по диплома със старата си фамилия.
svetli вашата ситуация е перфектната  Bravo
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: декември 12, 2008, 10:18:09 »

katya_79 аз затова се писах с тиренце. Някакси не можех да се представя, че след 27 години ще свикна да се възприемам с ново име. Така хем ще сме с една фамилия с децата, а в професията ще съм си както съм по диплома със старата си фамилия.
svetli вашата ситуация е перфектната  Bravo

И аз така мислех за тиренцето, ама ако си с кратки имена - ок, аз моите 3-те едва ги събирам на разните му там бланки, представям си, ако бях с 4 имена - последният да затвори вратата lol Така че и от практична гледна точка трябва да се мисли.  good

Аз вече си взех и шофьорската книжка, близо 2 месеца, след като беше готова, все не можех да се замъкна до КАТ  blush , мислех, че ще ми направят забележка, че толкова време не съм я потърсила, ама нямаше проблем smile

Сега май разните му банки останаха, ама нещо ме мързи да се занимавам и с тях  nea

Здравната каса не съм я уведомявала, ама не мисля, че е необходимо, след като в НОИ автоматично разбират за промяната, те нали имат връзка с НЗОК заради здравните осигуровки, така че май не се налага.  crazy
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: декември 12, 2008, 15:47:54 »

аз също се писах с тиренце защото немога да свикна с новата фамилия и както казва katya_79  като се обърнат с новата фамилия все едно не ме търсят мен smile но пък моите имена са късички и без проблем се събират в бланките.
и мойта шофьорска трябва да е готова и дано преди празниците намеря врема да си я взема.

сега остана личната лекарка, там какви документи трябват? и банките, уф ...

НОИ не го ли уведомява работодателя. аз с копие от новата лична карта дадох в канцеларията и те казаха че ще я прикрепят към договора и съответно за осигуровките ще се обадят и там да ми променят фамилията.

а относно смяната на талона на колата не е задължителна. а е по желание, което желание аз няма да имам, не ми се дават пари на вятъра.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: декември 12, 2008, 23:55:53 »

echy_ , за личната лекарка нищо не трябва - аз просто устно я уведомих и готово!

НОИ автоматично си получават информацията от служба "ГРАО" (има някаква връзка между базите данни явно), затова не е нужно и работодателят да се занимава с това, т.е. те си разбират и без някой да им казва. good

Вече за банките не знам - не съм стигнала още до там sad Ама с 3 банки как да ми се разправя, поне една да беше sad
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: декември 15, 2008, 19:51:05 »

При банките просто трябва да отидете и да си покажите личната карта. Не трябват никакви други документи. Поне в Сосиете Женерал е така.
Аз отидох, показах им новата лична карта и те влязоха в база данни, смениха ми името и хоп - готово. smilesmilesmile
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines