Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 07:17:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти  (Прочетена 178574 пъти)
 
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: ноември 04, 2008, 15:15:50 »

lilsan, идея нямам какво трябва да е основанието - за това и питам, защото не съм на ясно какво се пише в док. за гражданския брак.
Като някакво решение сега ми хрумна да си сменя адреса тук някъде в София - например в на милото брат му. И после да прехвърля на новия адрес.
Активен
lilsan/Лили
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 439


Любовта е поезията и слънцето на живота!


Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: ноември 04, 2008, 15:24:36 »

Да това е добра идея.  *THUMBS*Само да ти кажа, че ще ти трябва акта за раждане и още нещо което в момента не се сещам. Ще погледна документите ми вкъщи когато се прибера и ще ти пиша на лични.
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: ноември 04, 2008, 15:29:51 »

bubka,  преди гражд. брак казваш дали ще вземеш фамилията или не. Ако отбележеш "не" после ще е много по-сложно да я смениш.
Най- добре е с нов адрес. Моята стара л.карта е от Сливен, но отидох направо в София в съответната община първо за смяна на адреса (може и на квартирата ви ако сте на квартира и собственика е съгласен) и от там в РПУ-то за лична карта и межд. паспорт.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: ноември 04, 2008, 15:30:33 »

бубка питах в служба Гражданско състояние, така че информацията е абсолютно точна - можеш да си смениш фамилията само при попълване на декларацията за сключване на граждански брак. След това - само по съдебен ред.
Ти ако си смениш адреса преди това, ще трябва да сменяш и личната карта отново - постоянния адрес е на гърба на личната карта. Според мен можеш да си смениш адреса след брака и да си направиш новата карта по новия постоянен адрес. Аз не знаех, че имаш на какъв друг софийски адрес да се запишеш. Като влезете във вашия апартамент изобщо няма да е спешно и фатално да си сменяш постоянния адрес, а можеш да го направиш когато решиш.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: ноември 04, 2008, 15:52:17 »

Мерси, лейдис, за инфото  give_rose
lilsan, акта ми за раздане е тук, така че това не е проблем!
Светли, благодаря ти много! Т.е. след сватбата - сменям картата - със софийския адрес и с новата фамилия, а на нашият си адрес - може и по-нататък, поне като е вече софийска, няма да се налага пак да ходя в работни дни до Добрич.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: ноември 04, 2008, 15:56:01 »

Бубка много правилно си разбрала хаотичната ми мисъл  blum Точно това ми беше съвета! Права е лилсан, че ще ти искат акт за раждане (и копие от него) в полицията, а също и листчето от общината за сменения адрес (едно жълто такова) и естествено акта за брак (сигурно и на него му искат копие).
Да ви се похваля, между другото, че поне това си го спестих, понеже и двамата бяхме с еднакви фамилии. Милото обаче седмица след сватбата си загуби документите и аз го майтапих, че взима моята фамилия и се налага да си сменя личната карта.  tease
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: ноември 04, 2008, 16:04:29 »

  Offtopic Това си е голям късмет, че сте с еднакви фамилии.
Иначе не е лоша идея мъжете да вземат на жените си фамилиите  tease
Активен
Leila
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14


Аз искам!


« Отговор #307 -: ноември 06, 2008, 11:43:50 »

Когато си сменяш личната карта и постоянния адрес искат копие от свидетелството за брак,копие от акта за раждане,попълнена адресна карта и заявление за постоянен адрес,също така и ЕГН на родителите ти и на братя и сестри ако имаш. good
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: ноември 06, 2008, 12:02:50 »

Зависи от банката!С едно удостовернеие за индентичност на лице с различни имена издадено от общината се оправят всички недоразумения!
Аз да ви попитам това удостоверение от коя община трябва да си го извадя? Тази към постоянния адрес ли? И изискват ли някакви документи за това удостоверение?
Активен
silvani
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: ноември 06, 2008, 14:59:38 »

Към съответната община по адреса на личната ти карта...Аз съм от Лом, но живея в София и се водя по адрес на лична карта в община Искър, съответно оттам съм си извадих и удостоверение за идентичност на имена
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: ноември 28, 2008, 13:26:21 »

аз да се похваля че от вчера съм с нова лична карта smile
реших че няма да сменям адреса, че не ми се разправяше и това и така отидох и си подадох документите за лична карта и паспорт в П-к. казаха че след 2 седмици ще са готови. взех си личната и от там с медицинско та в кат. и там ми казаха че след 2 седмици ще е готова и шофьорската.
само забравих да попитам дали и талона на колата трябва да сменям. но като ходя да си взимам книжката ще питам.
питах дали мъжа ми трябва да си сменя личната карта и жената много учудено ме попита "защо?" и ми каза че ако аз не съм добавяла неговата фамилия( а съм си запазила моята) нямало да се налага и аз да сменям каквото и да било. ех, защо никой не ми го беше казал по-рано да си спестя толкова ходене насам-натам.
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: ноември 28, 2008, 13:30:28 »

Браво echy,
поне вече си с нова фамилия и нова лична карта! Bravo
Аз смятам другата седмица да ходя да свърша тая работа! Ще сменя адреса и фамилията в общината и след това в районното за нова карта и паспорт! А половинката ще сменя адреса, така че след това и той ще сменя карта и шофьорска книжка! pardon
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: ноември 28, 2008, 16:07:00 »

  Offtopic Това си е голям късмет, че сте с еднакви фамилии.
Иначе не е лоша идея мъжете да вземат на жените си фамилиите  tease

хех  blum, ами то това всъщност е възможно, ама единствено в тая хипотеза:

Като фамилно име може да се вземе или добави името на другия съпруг, с което той е известен в обществото. (чл. 11, изр. 2 Семеен кодекс)
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: ноември 28, 2008, 16:29:43 »

хех  blum, ами то това всъщност е възможно, ама единствено в тая хипотеза:

Като фамилно име може да се вземе или добави името на другия съпруг, с което той е известен в обществото. (чл. 11, изр. 2 Семеен кодекс)

Да де, с 2 думи - ако не си супер известна, да го поблазни фамилията ти, никакъв шанс да го накараме любимото мъжле да вземе нашата!  girl_impossible

Интересно ми е, някоя от вас, предлага ли е на бъдещия си мъж, да й вземе той фамилията и какви са били реакциите.
Аз на моя като му предложих на шега преди сватбата и той -  Oh my ..., каза, ако съм искала да запазя моята, ама да я вземе и той и дума не можело да става. Не, че се учудих, де  blum
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: ноември 28, 2008, 16:37:29 »

а мойто фифи пък се полу-обиди като му казах, че смятам с тиренце да си запазя бащината фамилия... Та затуй сега мисля по въпроса!
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines