Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 07:16:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти  (Прочетена 178571 пъти)
 
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: октомври 31, 2008, 19:32:49 »

Ох,и аз още не мога да стигна до КАТ да си извадя нова книжка-вече година и два месеца... pleasantry
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: октомври 31, 2008, 20:37:46 »

Една приятелка вече година и половина си е със старата шофьорска книжка, защото не се е наканила да си извади медицинско за нова.
А кара ли си със старата шоф. книжка? И ако са я спирали дали са и правили проблем заради разликата в  последните имена?
Според мен не би трябвало, защото ЕГН-то си е едно и също, но.......на тебе като се видим ще ти обяснявам моята ситуация, че е малко сложна.  Wink
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: ноември 01, 2008, 17:15:59 »

Ако забележат че си със различни фамилии правят проблем.само да ви кажа момичета че трябва да отидете и до Здравната каса и до Нои и до личната лекарка и до всяка банка в която имате сметка и да си актуализирате данните.
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: ноември 01, 2008, 18:13:44 »

Здравната каса и НОИ???? Стига бе, сериозно ли? За какво, по дяволите, е тъпото ГРАО тогава?
Активен
silvani
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: ноември 01, 2008, 20:27:24 »

След сватбата аз отидах в общината в служба есграон, отразиха промяната в името ми и ми издадоха удостоверение за индентичност на имена. След това си подадох документи за нова лична карта. Оттам само в банките, в които имам сметки попълних формуляри с новите данни и оставих копие на новата си лична карта В НОИ автоматично стана промяната. Не съм ходила лично да обявявам промени и т.н.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: ноември 02, 2008, 10:00:21 »

plamik , не й се е налагало за щастие да "комуникира" с полицаи на пътя, не знам ако забележат различните фамилии, може и да направят проблем, знам ли  crazy  :offtopic:Ако е нещо спешно по твоя въпрос, питай, може и на лични, че като гледам пак не можах да стигна до форумската срещичка sad, а следващата кой знае кога ще е да се видим и да ме питаш лично.  Wink

А за ЕГН-то, принципно по пътя на логиката, както казваш, не би трябвало да има проблем, защото е едно и също, ама в действителност има проблем. Справка - моят проблем с върнатия от НОИ болничен заради старата фамилия, описан малко по-назад в тази тема. Уж, ЕГН-то е едно и също, ама нали....нямало значение.
Тогава си казах, за какво са тези ЕГН-та тогава, след като ме разкараха 5 пъти за глупости!  diablo

Та накратко ще го разкажа пак случаят:

3 седмици преди да си сменя фамилията, излизам в болнични. Той съответно е със старата фамилия, защото още не съм се омъжила, логично  blum.
Няколко седмици след сватбата - болничният ми е върнат в нашето счетоводство, заради това, че в ГРАО фигурирам с нова фамилия!!!  diablo

Значи именно по ЕГН НОИ виждат, че съм с нова фамилия!!! Аз специално не съм ходила да ги уведомявам, затова съм сигурна, че не е нужо да се разкарвате!  good

И въпреки че ЕГН е едно и също, те сякаш не могат да осъзнаят, че именно заради това става въпрос за един и същи човек!!!
И връщат болничния, за да го коригира джи пи-то с новата фамилия, даже лепнали тези от НОИ една бележка върху болничния: "В ГРАО - Русенова". Е, значи, те сами са разбрали, че съм с нова фамилия, ама се оказа, че е проблем, че на болничния съм с друга!  diablo

И аз питам, ами като към момента на издаването на болничния, наистина съм била с друго име, как така изведнъж ще се правят корекции на факт, който към съответния времеви момент е отговарял на реалното ми гражданско състояние.  girl_impossible Нямало значение това...

Та затова съм сигурна, че до НОИ не се ходи!
Но за здравната каса не знам.
Аз още не съм отишла до банките, реших, че не би трябвало да има проблем и си трая засега, че не ми се занимава... sad
Ама като се замисля, да не стане и там някой проблем.  crazy
Активен
silvani
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: ноември 02, 2008, 10:54:01 »

Аз работя като счетоводител и не един и два пъти са ме връщали заради сменени имена, когато съм носила болнични в НОИ...Значи системата им така е направена, че нещата се гледат към момента на подаване на болничния при тях. Те от своя страна сверяват данните, които излизат при тях по ЕГН и сверяват с тези на болничните и една запетайка да има разминаване ги връщат....никой не се интересува кога е издаден болничният и при какви обстоятелства...За съжаление така стоят нещата в нашата страна - ако на едно място няма проблем, то на други 10 ще ти скъсат нервите...
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: ноември 03, 2008, 10:12:11 »

А дали е проблем че аз още не съм отишла до банката да си сменя данните
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: ноември 03, 2008, 10:45:01 »

Зависи от банката!С едно удостовернеие за индентичност на лице с различни имена издадено от общината се оправят всички недоразумения!
Активен
a_iordanova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: ноември 04, 2008, 14:35:21 »

Ами на мен не ми беше нужен такъв документ за идентичност на имената, отидах в банката и им казах че съм се омъжила и ги уведомявам за промяната в името ми. Направиха ми копие на личната карта, подписах едно заявление за промяна и ме промениха в системата с новата фамилия.
Но може би Катя е права, че зависи от банката....
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: ноември 04, 2008, 14:40:00 »

Аз процедирах както a_iordanova  и не съм имала проблем веднага ми коригираха нещата.Става въпрос за ПИБ,Сибанк и Пощенска
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: ноември 04, 2008, 14:47:54 »

Момичета, аз имам един малко странен въпрос за личните карти. Да видим дали някой ще успее да ми помогне с инфо.
Та питам: Мога ли да си сменя фамилията, но не веднага след сватбата - а след около 7-8 месеца?
Сега ще ви кажа и какво имам е предвид с това странно питане:
Сватбата е юни 2009. Аз съм от Добрич, живеем в София, ще се женим в Казанлък - това май го знаете вече smile . Но тъй като нашия апартамент тук в София ще стане към ноември 2009 на акт 16, на мен ми се иска направо тук да си преиздам комплекта документи и да си спестя ходенията до Добрич специално за тази процедура и то в работни дни.
Дали е възможно това и как точно мога да го реализирам ако е възможно?
« Последна редакция: ноември 04, 2008, 14:51:14 от bubka » Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: ноември 04, 2008, 14:53:56 »

Бубка според мен е възможно дотолкова, доколкото искаш да те глобят за закъснялата смяна на документите.
Макар че, като се замисля... на какво име и с каква лична  карта ще си изкараш нотариален акт? Малко невъзможно ми се вижда, ама някой ако знае нещо друго да казва. Мисля, че със старата лична карта няма да можеш да си извадиш нотариален акт.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: ноември 04, 2008, 15:00:07 »

Светли, за това с апартамента не се бях замислила  crazy
Но моята идея беше, ако когато се женим кажа, че не искам да си сменям фамилията - ще трябва ли нещо да променям по документите.
И после, като стане апартамента - който ми трябва по-скоро като адрес тук - тогава сменям документи и фамилия.
Активен
lilsan/Лили
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 439


Любовта е поезията и слънцето на живота!


Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: ноември 04, 2008, 15:09:17 »

bubka, след като прочетох какъв ти е въпроса се позамислих и честно да ти кажа мисля, че няма как да стане. Когато попълвате документите за граждански брак ти ще трябва да запишеш, или че искаш да запазиш старата си фамилия или да приемеш фамилията на съпруга ти. Ти искаш да запазиш фамилията си и вероятно това и ще попълниш във формуляра. Та питането ми е после на базата на какво основание ще искаш да си смениш фамилията? Не съм запозната с тази материя, но просто се замислих.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines