Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 07:26:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти  (Прочетена 178581 пъти)
 
Bybet0
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 679



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: октомври 15, 2008, 15:28:28 »

Eli_m, и аз да кажа като подавах моите документи какво ми искаха, понежеи аз като теб смених фамилията и адреса.
За София говоря - първо отиваш до съответната община, където ще ти е адресната регистрация, до ЕСГРАОН. За там ти трябват - оригинала на акта за раждане, лична карта, оригинал на акта за брак, две банки - за постоянен и за настоящ адрес, които взимаш от гишето на място и 2 такси от по 2 лв (общо 4лв) които плащаш там на касата. Жената от гишето питаше и за ЕГН на родителите ми и сестра ми, но и с дата за раждане минах  girl_wink Ако жилището е ваше, където подаваш за постоянен адрес разбрах, че искат и Нотариалн акт. След всичко това получаваш адресна регистрация. Взимаш жълтите листчета и беж към РПУ-то. Някъде е само на едно място.
За РПУ-то ти трябват - копие от акта за граждански брак (вземи си и оригинала за всеки случай), една декларация се казва май, която купуваш от там за 50 ст., попълваш я, личната ти карта (и паспорт ако имаш трябва да го смениш, ако няма да го сменяш трябва май да го върнеш поне), 2 снимки (формат за лична карта) и разписа за платена такса преди това на касата. Дано не забравям нещо.
Това е което ми трябваше на мен. Дано да е от полза  good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: октомври 15, 2008, 15:30:47 »

[ Ако жилището е ваше, където подаваш за постоянен адрес разбрах, че искат и Нотариалн акт. След всичко това получаваш адресна регистрация.

Леле и такива неща ли ви искат  Oh my ... на мен не са май във всеки град е различно което няма логика  crazy
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: октомври 15, 2008, 15:33:23 »

Сигурно ли е, че в КАТ искат медицинско, за да ми изкарат нова книжка?
Активен
deni1709
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 334


Сладката Габи


Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: октомври 15, 2008, 15:38:38 »

Сигурно ли е, че в КАТ искат медицинско, за да ми изкарат нова книжка?
със сигурност  good, скоро вадих, задължително е!
Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #274 -: октомври 15, 2008, 15:42:31 »

Предполагам Bybet0 е визирала мен за нотариалния акт. Наистина, върна ме , мамка й гадина beating  гадна, защото ако не бил мой апартамента, трябвало лично разрешение от собственика, че може да се запиша в неговия апартамент на постоянен адрес. Така че на другия ден отивам с нотариалния акт, тя гледа, гледа и ми вика, да ама тук никъде не ви пише точния адрес. Описателно има парцела на земята и УПИ, ще се върнете за актуален адрес. Че на мен като ми прикипя, обясних й как ще ме разкарват по 5 пъти, да ми беше казала предния ден точно кои документи да занеса и че ако те не знаят адреса, кой ще го знае.... diablo      Става въпрос за Община Витоша....
И понеже почти я разревах, не ме остави да си подам документите докато не звъннах на родителите ми в чужбина да ги питам за ЕГН-то.
Така че мили момичета, въоръжете се с огрооомнооо търпение при подаването на документите, явно лелите от общината не ходят на работа с желание. NO
В 6-то РПУ бяха мили и любезни give_rose
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: октомври 15, 2008, 16:29:51 »

Благодаря ви на всички! give_rose
Ще се възползвам от инфото!
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: октомври 30, 2008, 10:23:01 »

Момичет да ви кажа как беше при мен със смяната на документите.Значи срока в който трябва да се сменят документите след като сме сменили или добавили фамилията на мъжа ни е 1 месец.Тъй като аз сменях и адрес процедурата първо беше да отида в общината и да подам заявление за смяна на адреса и името.След това отидох в районното и с документите от общината, 2 снимки, попълнен формуляр за смяна на документи,платена такса за личната карта и  ксерокопие на удостоверението за граждански брак.След 20-тина дни личната карта ми беше готова.С медицинкото издадено от личният лекар, новата лична карта, 2 снимки и попълнен формуляр, платена такса ще отивам в КАТ за да си сменя книжката.Та това е .Дано нещо да несъм пропуснала. girl_wink
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: октомври 30, 2008, 10:46:27 »

Аз в момента чакам да ми станат личната карта и паспорта.
Първо отидох в общината- там се попълва една бланка за смяна на постоянен адрес, която се купува за 1 лв., в която вече се пишете с новото име. Искат да се представи акт за раждане, удостоверение за гр. брак и лична карта, както и имена и ЕГН на родителите. Плаща се 2 лв.
Всяка община действа по различен начин!!! В Надежда искаха присъствие на собственика на жилището, чиито адрес ми става вече постоянен и ще присъства в л.карта. В Люлин НЕ искат присъствие.
След това в РПУ-то. Попълват се бланките за нова л.карта и межд.паспорт, плаща се таксата (40 лева за обикновена поръчка), 1 снимка, бланките от общината за сменен адрес. Не ми искаха уд. за гр. брак. Сигурно им излиза в системата смяната на фамилията.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: октомври 30, 2008, 11:47:48 »

Ама Люлин си е на село все пак  laugh
Ох нали и аз се прреместих тук сега наскоро,та не са ми искали да идва собственика,но може би,защото това е баща ми  pardon нО НЯМА логика де,че нали и мъжа ми тука се премести,абе всеки луд с номера си и както им е кеф на маймуните в общината....А за районното на Люлин  diablo не искам дори и устата да си отварям,че просто ееее една ****** Връщаха ме мен няколко пъти и в общината и в районното....а когато носех всички документи,никой дори не си направи труда да ми ги поиска като Актовете за раждане например  crazy Питат ме къде сте раждани Вие и съпруга ви,ами в София как къде....?Не не трябва документ,после аз нося документ,ама защо носите,като сте и двамата от София  beating
С една дума,тоест две българска работа  angry
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: октомври 30, 2008, 18:16:49 »

Тези служители са под всякаква критика... diablo }:->Винаги става скандал,като отидя на такива места,но в Люлин в районното... diablo Ако не беше служителката зад прозорец,сигурно щях да я обеся-нямам думи просто! nea
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: октомври 31, 2008, 14:17:25 »

аз другата седмица мисля да ходя по мъките със подаването на документите:)
реших че няма да сменям адреса, а ще ми остане постоянен адреса досега в Перник, защото след това трябва и талона на колата и регистрационните номера да сменявам и става една дъъъъълга.
мисля си че няма да има проблем да сме семейство и да се водим с различни адреси?
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: октомври 31, 2008, 14:23:35 »

Няма никакво значение, че ще сте с различни адреси. Адреса май е важен само за гласуването, а освен това можеш само настоящия да си смениш, а постоянния да запазиш, той е важен за талона на колата.
Активен
silvani
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: октомври 31, 2008, 14:32:44 »

Аз искам да ви питам, дали има глоба в КАТ София, затова че съм си сменила фамилията още през май, а не съм стигнала дотам.... sad да си подам за смяна на книжката.?
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: октомври 31, 2008, 17:22:41 »

Аз искам да ви питам, дали има глоба в КАТ София, затова че съм си сменила фамилията още през май, а не съм стигнала дотам.... sad да си подам за смяна на книжката.?


По закон има глоба, ако не го направиш в 1-месечен срок, след като си получиш новата лична карта.
Ама обикновено са добронамерени и не глобяват smile или не им се занимава.  Wink

Ако са минали 2 години от тогава, със сигурност глоба не се налага заради изтичане на давността, но не вярвам и сега да ти наложат. И да го направят - обикновено слагат най-ниската, около 20 лв. Но не ми се вярва да се стигне до там.
И то е възможно да се усетят само, ако отидеш. Ако не отидеш, никой няма да забележи според мен.
Една приятелка вече година и половина си е със старата шофьорска книжка, защото не се е наканила да си извади медицинско за нова.
Активен
silvani
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: октомври 31, 2008, 17:26:51 »

Много благодаря за изчерпателния отговор..... smile
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines