Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 07:37:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти  (Прочетена 178598 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: септември 11, 2008, 13:20:21 »

не е нужно да се подписва нов договор прилага се копие на новата лична карта към стария договор.............и до НОИ не се ходи работодателя се занимава с това..........
Благодаря и аз така знам  good
Активен
Alexsa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 30


щастливи!


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: октомври 02, 2008, 16:34:55 »

А аз вадих удостоверение за идентичност за старата и новата фамилия и о6те не са ми привели парите. Направо ще ме побърка тази система!!!Аз имам два болни4ни- на 1-ят сум сус старата, омъжих се посредата му, и 2-ят ми е със старата, защото още си чаках новата карта. И заради кой са ми напражили проблем- идея нямам , и от двата още няма пари.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: октомври 02, 2008, 16:38:54 »

И аз май имам проблем с НОИ и болничните заради  новата фамилия. Една част от болничния ми е преведена когато все още бях със старата, а сега като съм с новата вече втори месец не идва останалата част от болничния.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: октомври 02, 2008, 17:30:49 »

Дала ли си във фирмата копие от новата ти лична карта?
Ако не си няма как да стане,те трябва да го приложат към договора и към документите,които подават към НОИ  good
Активен
siolina
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27



« Отговор #259 -: октомври 03, 2008, 13:00:25 »

оф това с нова и стара фамилия и болничен и лична карта е голяма бъркотия сигурно и аз ще имам проблеми от 1-30.09 съм болнични , а на 21.09 си смених фамилията сега ще пусна документите за лична карта а тя ще е готова най-рано след 2-3 седмици до месец и сигурно ще си получа парите към нова година това с фамилиите и болничните е голяма глупост трябва да гледат ЕГН ТО ама нали трябвало всичко да е изрядно пък хората да чакат какво ги интерсува, че нямаш пари то и без пари се живеело мн ни е глупава системата
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: октомври 04, 2008, 16:54:58 »

Аз си смених личната карта някъде месец след сватбата.Колкото да задграничния паспорт малко по-късно 1 год след това...Остана ми само книжката,която мисля до месец да оправя и така! blum
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: октомври 04, 2008, 17:00:02 »

Аз с малко глупав може би въпрос. След сватбата си смених само личната карта. По-точно на заявлението писах и двете - лична карта и шофьорска книжка. Ама една овца от КАТ ми каза, че не можело да си подновя книжката до края на сегашния ми срок с новата фамилия, ами трябвало нова да си правя. И аз се натварих. Та въпросът ми е има ли глоби заради забавянето и пак ли трябва да пускам заявления и да плащам на сто места?
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: октомври 04, 2008, 18:36:39 »

на мен ми казаха...след като питах в кат следното-.......не се подава пак заявление трябва медицинско и снимка.......,на мен естествено никой не ми беше казал за медицинското и си тръгнах много ядосана....!трябва вече да отида да я сменя че ........времето си минава
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: октомври 04, 2008, 21:56:22 »

hristi, мерси за отговора! Аман от бюрокрации, май мъжът ми е много прав като казва, че КАТ като регистрация на коли и паспортна служба трябва да минат към общините, а не да затормозяват и без това затормозеното МВР. Дано не съм  Offtopic
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: октомври 10, 2008, 15:25:48 »

Моля ви момичета, кажете през какви кабинети минавате за медицинското или личния лекар може да го издаде, че и на мен ми предстои смяна на книжката! Благодаря ви предварително! give_rose
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: октомври 13, 2008, 15:21:05 »

Моля ви момичета, кажете през какви кабинети минавате за медицинското или личния лекар може да го издаде, че и на мен ми предстои смяна на книжката! Благодаря ви предварително! give_rose

На мен ми го издаде изцяло личния лекар, без да се разкарвам по кабинети.
Писа, че и очите са ми прегледани и всичко останало, което е необходимо.
В КАТ нямах проблеми, че навсякъде се беше разписал личния лекар и ми го приеха от раз.

Пламик, не се пуска заявление за нова шофьорска книжка - само си плащаш, ама в буркаския КАТ има банково гише, така че не се разкарваш и после попълваш за 2 минутки една малка бележчица и това е.
Но медицинско си искат.
А относно глобите - аз се забавих с 2 месеца след като ми беше издадена новата лична карта, въпреки че се бях разписала, че съм предупредена, че това трябва да стане до 1 месец, иначе - глоба, ама никакъв проблем нямаше.
То и паспорта като ти изтече трябва да го върнеш, иначе уж те глобяват, а моя беше изтекъл още 2005 г. и чак сега го върнах, като си взимах новата лична карта, ама не ме глобиха.
По закон могат да го направят, ама явно не се заяждат, така че не вярвам да те глобят.
Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #266 -: октомври 13, 2008, 16:02:41 »

И мен не ме глобиха днес , въпреки че с 10 дни закъснях след едномесечния срок за смяна на лична карта, и паспорта си смених. Т.е. попълних формуляр за нов, защото лятото ни обраха апартамента и апашите и паспорта ми бяха взели, идиоти  cray
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: октомври 15, 2008, 10:47:56 »

Kiksi сърдечно  благодаря! give_rose
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: октомври 15, 2008, 13:49:24 »

След сватбата освен фамилията, ще сменям и адреса! Та ми е любопитно освен адресна регистрация, трябва ли ми друга бланка за смяна на фамилията или ми е достатъчен Акта за граждански брак! Искам да си подготвя документите, ама нещо се обърках! crazy
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: октомври 15, 2008, 15:17:49 »

Eli_m отиваш в СГРАУН(не знам дали го написах правилно) и там правиш адресна регистрация и попълваш още един документ за това че си се омъжила, направи си няколко копия на акта ви за брак за всеки случай че ги искат тук там.И вече като отидеш в паспортното даваш адресната, този другия документ че си склщчила брак, акта и заявлението, а и фактура за платена такса.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines