Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 07:26:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти  (Прочетена 178582 пъти)
 
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: юли 08, 2008, 12:16:00 »

Аз се притеснявам, че 10 дни след като сключим брак ще летим на меден месец и ще съм си със стария задграничен паспорт, а принципно ще си сменям фамилията. Дано нямаме проблеми на летището.

няма да имаш проблеми, по принцип има гратисен период до 3 месеца и после вече ти слагат глоба, само ако ползваш вече болничен трябва да си с новата фамилия, щото в първия раб. ден сменят фамилията в НОИ.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: юли 08, 2008, 13:42:05 »

deni1709, както sladurana ти е обяснила, първо отиваш в общината и попълваш декларация за смяна на адрес и се пишеш с новата фамилия и носиш задължително копие от брачното свидетелство, след което с тази декларация отиваш в РПУ-то да подадеш документи за лична карта и ти трябват 2 снимки, а ако имаш задграничен паспорт трябва или да смениш и него, или да го върнеш! Ако имаш шофьорска книжка, тя се сменя чак след като ти е готова новата лична карта!  good
а като вадя личната карта, нося ли там нещо от общината? да имам основание че съм на този адрес който вписвам? pardon
Няма нужда от някакъв документ за основание за смяна на адреса! Може и да дадеш несъществуващ адрес или съвсем друг и няма как да се провери кой действително живее там (преди време от "Господари на ефира" бяха извадили лична карта с адреса на президента ако не се лъжа, за да покажат слабото място на системата, но това е положението!  pardon ) Аз пък си направих лична карта с постоянен адрес квартирата ни в момента без да знаят хазаите дори!  blush pardon
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: август 01, 2008, 15:24:29 »

няма да имаш проблеми, по принцип има гратисен период до 3 месеца и после вече ти слагат глоба, само ако ползваш вече болничен трябва да си с новата фамилия, щото в първия раб. ден сменят фамилията в НОИ.
Ели го е обяснила няколко поста по-нагоре  Wink
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: август 04, 2008, 22:06:40 »

искам да питам .....аз след брака си сменям само фамилията адреса ми остава същия........трябва ли да ходя до общината или направо в районното-и за книжката в кат ли трябва да подам документите или може и  в рпу-то
Активен
Val_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #244 -: август 04, 2008, 22:22:05 »

Аз бях по същия начин...пратиха ме и в общината..с документа от там и платената такса за подмяна на ЛК се върнах в паспортна служба за да си подам уведомлението за ЛК...смених личната карта , като я получих после в КАТ за книжката...казахи ме че срока за подмяна бил 14 дни след като си взема ЛК.
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: август 04, 2008, 22:39:17 »

благодаря ти мила спести ми страшно разкарване give_rose
Активен
Val_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #246 -: август 04, 2008, 22:44:55 »

ох надявам се наистина да не те разкарват...мен ме направиха на маймуна...а ако имаш международен паспорт и няма да си вадиш нов трябва да го занесеш в паспортна служба да го унищожат и мисля че се оставя при получаване на личната карта, но не съм сигурна дали не трябва още при подаване на заявлението за смяната й... просто зависи в кво настроение са ... funnytooth
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: септември 10, 2008, 12:36:50 »

Искам да ви попитам дали съпруга ако не си сменя адреса трябва да си сменя личната карта, международния паспорт и шофьорската книжка? И ако си сменя адреса трябва ли да сменя международния и книжката ?
Благодаря
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: септември 10, 2008, 15:32:25 »

Значи трябва да си получа новата лична карта за да подам документи в КАТ за шофьорска книжка така ли? Защото аз си пуснах обикновена поръчка за личната карта и международния паспорт и ще ги получа едва в началото на идния месец. На опашката на която се редих имаше и други като мен само, че бяха пропуснали да минат през съответната община да си сменят адресната регистрация и ги върнаха. Значи като получа новата личната карта трябва да мина през следните институции:
КАТ,НОИ, работодател, банки, университет,поликлиника...нещо да пропускам?
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: септември 10, 2008, 15:37:11 »

Значи трябва да си получа новата лична карта за да подам документи в КАТ за шофьорска книжка така ли? Защото аз си пуснах обикновена поръчка за личната карта и международния паспорт и ще ги получа едва в началото на идния месец. На опашката на която се редих имаше и други като мен само, че бяха пропуснали да минат през съответната община да си сменят адресната регистрация и ги върнаха. Значи като получа новата личната карта трябва да мина през следните институции:
КАТ,НОИ, работодател, банки, университет,поликлиника...нещо да пропускам?
И в НОИ ли трябва да се ходи,не върши ли това работодателя?
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: септември 10, 2008, 15:46:25 »

Захира , а в университета просто като отидеш да се запишеш казваш че си си сменила фамилията и да ти я сменят в системата им , не е задължително да показваш личната карта , ако става въпрос за УНСС де  good
В банките също не е задължително веднага да отидеш , ако ти изтичат картите отиваш месец преди срока на изтичане и тогава заявяваш че искаш новите да са с новата ти фамилия.
Аз никъде не бях ходила да си сменям фамилията , просто когато се случеше да отида за друго , използвах и това да кажа да ми сменят фамилията  girl_wink
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: септември 10, 2008, 17:02:39 »

Аз да споделя моят горчив опит с НОИ  diablo

Специално не съм ходила да ги уведомявам, защото както се оказа, те си имат достъп до базата данни на ГРАО и сами си виждат по ЕГН-то, че си с нова фамилия.

Това звучи чудесно, но не им пречи да те вкарат в поредната БГ ситуация на абсурда.  diablo

Ползвах болничен в началото на юли - около 3 седмици преди да сключа брак и съответно да си сменя фамилията, съответно и съвсем логично - на болничния лист пишеше старата ми фамилия, защото просто тогава си бях с нея!

Да, ама не, има няма 2 седмици от сватбата ми се обаждат нашите счетоводителки и ми викат от НОИ ти върнаха болничния, ела да си го вземеш и да си го оправиш и аз  Oh my ...

Отивам, чудейки се какво толкова има за оправяне и виждам на него лепната бележка от НОИ, че в ГРАО съм фигурирала вече с нова фамилия (доказателство, че те чудесно могат да разберат и сами, без да ни занимават с глупости и да ни разкарват).

И аз викам - еми, добре, те като сами са разбрали, че съм снова фамилия, какво искат от мен повече. Искали да съм си вземела болничния, да съм го занесяла на Джи Пи-то и тя да ми задраскала старата фамилия, да ми напишела новата и да се подпишела, че поправките са нейни.

И аз -  crazy, викам, ама къде е логиката, след като към момента на издаването на болничния, аз наистина съм била със старата фамилия, а това, че те ги обработват от НОИ с такова закъснение и вече съм с нова - те сами са го разбрали, нали за това са тези ЕГН  crazy

Питах счетоводителките не мога ли просто да им оставя копие от акта за граждански брак, където така или иначе фигурират и старата, и новата фамилия - не били съгласни от НОИ на този вариант.

Та взех си болничния, разкарвах се до Джи Пи -то, върнах се при счетоводителките, те пак са го изпратили в НОИ и заради тази бъркотия вече 3 месец си чакам парите от болничния.  diablo diablo diablo

Хем са си направили сами справката, че съм с нова фамилия, хем искат корекция на болничен, който към момента на издаването е бил издаден със старата ми фамилия, защото наистина не съм била с новата... diablo diablo }:->Абе, думи нямам просто. diablo 
« Последна редакция: септември 10, 2008, 17:12:13 от Kiksi » Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: септември 11, 2008, 12:26:25 »

Аз си смених личната карта само *crazy*да ме пита човек защо и все още се каня да си сменя книжката и международния паспорт, но явно не е проблем, тъй като след сватбата заминахме  и аз си се водех със старата фамилия по паспорт и от туристическата агенция казаха, че няма проблем pardon сега пак заминаваме извън България с паспорти, че Турция още не е към ЕС и казват пак , че не е проблем pardon
Ама трябва да взема да ги сменя все пак, срамота две години не се наканих blush blum
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: септември 11, 2008, 12:28:17 »

То и аз само личната карта съм сменила, а и отидох в здраната каса и от там при личния лекар и тои да ме въведе с новото име, но работодателя ми още не се е наканил да ми направи нов договор , уж не било проблем.
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: септември 11, 2008, 13:05:31 »

не е нужно да се подписва нов договор прилага се копие на новата лична карта към стария договор.............и до НОИ не се ходи работодателя се занимава с това..........
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines