Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 07:57:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти  (Прочетена 178621 пъти)
 
Rou
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 273



« Отговор #225 -: май 18, 2008, 13:08:52 »

Апостил се взима от държавата където е изваден документа, например ако брачния сертификат е от Франция, се носи за апостил там, след това се првежда в БГ и мисля че като част от легализацията от ВМ се иска печат но тук не съм 100% сигурна.

малко  Offtopic но не е вярно че ако не си кръстен в наша църква няма да ви венчаят, зависи от отчето и колко интелект има, нито пък че задължително ти искат кръщелното, ние бяхме без кръщелни, мъжа ми е Church of England християнин. Отчето каза единствените изисквания са да е християнин и децата ни да са отгледани по православното християнство, преди са искали да се подпишем за това, сега вече не. За пре-кръщаването той каза няма по-голямо доказателство че не си вярващ ако решиш ей така за една сватба да се кръщаваш.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #226 -: май 18, 2008, 13:13:28 »

Много добре го е казал. Шапка му свалям. На нас ни казаха твърдо не.
Не сме и настоявали. Фабио е атеист (макар и кръстен католик) и не желае да се подиграва с религията, венчавайки се в черква, защото макар и невярващ има уважение към нея.

За апостила разбрах. Ще попитам в кметството. А за какъв печат говориш ?
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #227 -: май 18, 2008, 13:18:56 »

inaxastra, браво на твоя Фабио, моят годеник е точно същия случай.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #228 -: май 18, 2008, 13:29:48 »

Мерси  give_rose

между другото (за да се върна на апостила), в сайата на Външно пише, че :

Ако документът е издаден в държава, с която Р България няма сключен договор за правна помощ, в който изрично да се предвижда освобождаване от легализация, документът се легализира (снабдява) със заверка "Апостил", съгласно Хагска конвенция №12 или с печат на МВнР на съответната държава, удостоверен впоследствие от българското дипломатическо или консулско представителство в тази държава.

Не е нужно местният акт за граждански брак да се легализира, ако произхожда от държава, с която Р България има сключен договор за правна помощ, в който изрично се предвижда освобождаване от легализация.

 girl_impossible girl_impossible girl_impossible
Активен
cremcaramel
Ентусиаст
**
Публикации: 62


« Отговор #229 -: май 18, 2008, 13:55:44 »

Едно уточнение...след като в БГ се преведе и легализира брачното свидетелство от чужбина,
тогава БГ общината ИЗДАВА БГ СВИДЕТЕЛСТВО за граждански брак

Някой има ли идея колко време отнема тази процедура?
Активен
Martinez
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



« Отговор #230 -: май 18, 2008, 15:01:48 »

Благодаря ти за идеите! Брачното ми свидетелство е легализирано от ВМ на Доминиканската Република отдавна
Може би накрая ще отида до Виена - имам само един оригинал и не ми се пуска по куриери, а за дубликат просто забрави - че аз този единствения оригинал го взех в подкуп за съдиата веднага на следващия ден - точно преди да заминем, иначе отнемало 6 месеца!
Активен
korona
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53



« Отговор #231 -: май 18, 2008, 15:21:30 »

не знаех,че така стоят нещата и имаш само оригинал, защото аз си извадих дубликат,

 ....мисля че дубликата се оставя в БГ, в общината, но ти не си оставяй оригинала...
Активен
korona
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53



« Отговор #232 -: май 18, 2008, 16:13:38 »

Мартинез същата тема страница 15.....не мога да ти пратя съобщение, кутията ти е пълна....
Активен
mishlence
Сватбар
***
Публикации: 165


Госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: юни 04, 2008, 11:40:18 »

имам едион въпрос,сега на 10 шни ще си взема новата лична карта,на кого трябва да се обадя ,че съм със сменена фамилия-на работодателя ли,а на банката трябва ли,че имам адебиотни карти,но със старата фамилия,на личната лекарка?? Girl_hide
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: юни 04, 2008, 11:41:45 »

имам едион въпрос,сега на 10 шни ще си взема новата лична карта,на кого трябва да се обадя ,че съм със сменена фамилия-на работодателя ли,а на банката трябва ли,че имам адебиотни карти,но със старата фамилия,на личната лекарка?? Girl_hide
аз до колкото знам на всички + копие на новата лична карта
на мен ми се наложи само на работодателя
Активен
deni1709
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 334


Сладката Габи


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: юли 02, 2008, 09:54:39 »

имам въпросче, тъй като освен фамилията ще си сменям и адреса, чух че първо в общината се ходи заради адреса, но хич не ми е ясно къде се ходи и какво се прави nea, дали някой може да ми помогне? give_rose
Активен
mishlence
Сватбар
***
Публикации: 165


Госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: юли 02, 2008, 13:36:44 »

Deni,az преди да се омъжа вече живеех с милто,и си сменях адреса,знач1и се отива в общината и оттам ти дават една декларация,попълваш я и я даваш там,плащаш една такса,при мен беше около 3-4лв,и това е.
Активен
deni1709
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 334


Сладката Габи


Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: юли 03, 2008, 10:21:55 »

а като вадя личната карта, нося ли там нещо от общината? да имам основание че съм на този адрес който вписвам? pardon
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: юли 07, 2008, 09:27:11 »

Аз се притеснявам, че 10 дни след като сключим брак ще летим на меден месец и ще съм си със стария задграничен паспорт, а принципно ще си сменям фамилията. Дано нямаме проблеми на летището.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #239 -: юли 08, 2008, 11:34:45 »

И аз съм в почти същото положение. След като подпишем отиваме в България, където си сменям паспорта и личната карта, съответно с нови номера на докумените и с ново име, и адрес.

Носи си с теб брачното свидетелство (или копие от него) и не би трябвало да имаш проблем.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines