Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 07:52:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти  (Прочетена 178614 пъти)
 
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #210 -: май 07, 2008, 17:21:55 »

Regina един документ да ти бъде признат в чужда държава тоест в държава в която не е изваден документа, трябва да мине през апостил, апостила е печат на Министерството на Външните работи.
Мерси, Ру! Ясен ми е смисъла на апостила.
От поста ти разбирам, че е необходим допалнителен печат върху официалното копие на брачния сертификат.
С други думи в БГ не е достатъчно да представя оригиналния брачен сертификат
Правилно ли съм те разбрала?
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: май 07, 2008, 17:47:36 »

Мерси, Ру! Ясен ми е смисъла на апостила.
От поста ти разбирам, че е необходим допалнителен печат върху официалното копие на брачния сертификат.
С други думи в БГ не е достатъчно да представя оригиналния брачен сертификат
Правилно ли съм те разбрала?
Regina94, апостилът е отделна бланка и върви заедно с документа ти. В САЩ изглежда като нещо такова:


* apostille.jpg (40.79 KB, 486x652 - видяно 281 пъти.)
Активен
Rou
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 273



« Отговор #212 -: май 07, 2008, 17:52:58 »

С други думи в БГ не е достатъчно да представя оригиналния брачен сертификат
Правилно ли съм те разбрала?

Брака ти не е в БГ така ли? Ако съм разбрала и аз правилно, не е достатъчно само брачния сертификат за да признаят брак от чужбина трябва апостил от страната в която е изваден. Пак можеш да провериш в бг посолството, защото менят правилата, но няма гаранция че и те ще знаят, бг посолството в Англия не знаеха  crazy
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #213 -: май 07, 2008, 18:02:30 »

Брака ти не е в БГ така ли? Ако съм разбрала и аз правилно, не е достатъчно само брачния сертификат за да признаят брак от чужбина трябва апостил от страната в която е изваден. Пак можеш да провериш в бг посолството, защото менят правилата, но няма гаранция че и те ще знаят, бг посолството в Англия не знаеха  crazy
Ру, ellie_bellie - благодаря ви! Бракът ми е склучен в чужбина. Питах в посолството преди поне 3 месеца, но те само ми измърмориха нещо за апостил без да ми обяснят какво е и от къде да го изискам.
Направо ще се обърна към местните власти, те са доста по-осведомени и услужливи.
Активен
Martinez
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



« Отговор #214 -: май 17, 2008, 10:03:25 »

Момичета, направо ми е грамнала главата от от усилия да си регистрирам брака в БГ! Аз се омажих на плажа в Доминиканската Република; всичко беше красиво и романтично, докато не се стигна до момента на регистиране на брака в БГ! Първо от консулството ни в района където съм ме предупредиха, че трябва да регистирам брака в БГ 1 месец след като се е състоял в чужбина! Слава богу не е така, после от ВМ ме пратиха да легализирам брачното си свидетелство в посолството на Доминиканската република във Виена! при положение, че аз живея в Катар и тук има тяхно посолство! Реших че няма как да стигна до Виена само за един подпис и отидох в тукашното им посолство, после в ВМ на катар и после го пратих в Българското ни посолство в Кувейт, което отговаря за Катар да легализира документа, след това за превод и легализация в БГ, където от ВМ са отказали да го легализират по незнайни причини! Доминиканската Република не е приела споразумението за апостил, и затова трябва да се легализира с всичките му печати, но сега не знам какво искат даже! А през лятото се връщам за малко в БГ и от сега организирам църковна сватба, надявам се че поне попа ще ме ожени само с така легализиран и преведен брачен сертификат, дори и да не е заверен от нашия консулски отдел в София!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #215 -: май 17, 2008, 10:56:54 »

Майко, мила, какви работи ни се случват в милата родина !! Тя не ни е майка, а мащеха и сме нежелани деца в собствения си дом ! Как няма да бягаме в чужбина !! Извинете ме за лирическото отклонение.
Пожелавам ти кураж и търпение, рано или късно нещата ще си дойдат на мястото. Няма смисъл да се нервираш - в България винаги е било така. Просто много, много чакане и тичане по администрации ще ти реши проблема, но разбирам напълно, че си бясна.
А за църковният ти брак, надявам се, че мъжът ти е православен християнин иначе го забрави. На нас ни отказаха категорично (Фабио е католик по кръщение).
Кураж !!!
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #216 -: май 17, 2008, 12:30:17 »

Наистина е тъжно как някои хора си придават важност и си измислят правила или просто не искат да прилагат съществуващите.  diablo Търпение и кураж!  Offtopic Една моя позната, омъжена в чужбина от 10 години, неуспешно се опитва да се бори с българската бюрокрация, за да си осиновят българче от дом за сираци. То детето порасна, докато си го вземат, ама ... какво да се прави.
Активен
Martinez
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



« Отговор #217 -: май 17, 2008, 13:18:19 »

 smile Мъжът ми не е православен кръщаван е в католическа църква но е загубил кръщелното си - иначе може ако си го покаже в наша църква
Но аз му съобщих че ще го кръстим набързо и му показах филма - моята голяма дебела гръцка сватба да го подготвя! danceg
голям смях падна
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #218 -: май 17, 2008, 13:33:07 »

Съвсем сериозно трябва да се кръсти. Без кръщелно не може да има църковен брак. На мен заради католицизма ми отказаха категорично. Дано в друга църква да е по друг начин за теб. Църквата ни е като държавата-законите всеки си ги твори на място, както му се струва добре.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: май 18, 2008, 03:04:42 »

надявам се че поне попа ще ме ожени само с така легализиран и преведен брачен сертификат, дори и да не е заверен от нашия консулски отдел в София!


Martinez, това, което ти се случва с тези документи е просто ужасно!
Не искам да ти сривам настроението допълнително, обаче поп няма да те ожени с брачен сертификат, защото в църквата искат граждански брак от съвета. А в съвета трябва да си регистрираш сертификата, които имаш, с който проблем се опитваш да се пребориш.
Мой съвет е, след като имаш толкова много проблеми с брака си от Доминиканската Република, защо не сключите брак в София (отново) просто и от там отивате в църквата? Само трябва да си запазите час и да си направите изследвания предварително.
Според мен това е най-лесния вариант за тебе. Успех!
Активен
Martinez
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



« Отговор #220 -: май 18, 2008, 06:17:28 »

Това със сключването на граждански брак отново съм го проверила - няма да стане!
Мъжът ми е американец, а българските власти изискват той да отиде в американскоко консулство и да подпише декларация , че е ерген, а той дефакто не е! Освен това ние вече сме използвали Доминиканското свидетелство в америка - за зелената ми карта
Активен
korona
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53



« Отговор #221 -: май 18, 2008, 08:01:06 »

Martinez,

имах проблем като твоя...кофти, но може да се реши...извади дубликат на брачното свидетелсво и с DHL го прати до ВМ на Доминиканска република за апостил, заверка ,или печат за легализация ( в моя случай беше печат, защото тука апостил не слагат),после го прати за превод и легализация в посоченото БГ посолство , което отговаря за тази част на света, и след това вече можеш да го занесеш в общината в БГ.

Успех

ако са ти казали да го пратиш до Виена, трябва да го пратиш до там, иначе БГ посолството няма да то го завери....и при мен имаше по-близко посолство, но трябваше да го пращам на м****та си...
« Последна редакция: май 18, 2008, 14:01:29 от korona » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #222 -: май 18, 2008, 11:55:50 »

Четейки тук съвсем се обърках  crazy

Може ли някой точно и ясно (ако може като за идиот) да ми обясни : при брак сключен във Франция, който трябва да бъде признат в България, въпросният апостил от коя държава трябва да бъде ??

Благодаря  blush
Активен
korona
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53



« Отговор #223 -: май 18, 2008, 12:24:40 »

метода , който съм описала в предния си пост, важи за документи извадени в държави, които НЕ са страни по Конвенцията за признаване на документи, и затова става по- трудно...Франция е страна по тази конвенция...
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #224 -: май 18, 2008, 12:33:14 »

Не заради това питам. Бях останала с впечатление, че апостилът се взима от външно в България. Но като прочетох горе, ча за брак сключен в Доминика трябва апостил от Доминика, заключих, че апостилът ми трябва от Франция.
Така ли е ?
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines