Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 07:59:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти  (Прочетена 178623 пъти)
 
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #180 -: януари 14, 2008, 04:37:54 »

Диди , това ковто знам  е,че трябва да си извадиш дупликат на брачното свидетелство, което да бъде с апостил. Когато си дойдеш в България, дай го на фирма за превод и легализация. След това отиваш в общината, където се водиш , за да ти сменят името, от там ще ти дадат документ за смяна на имената. След това отиваш в РПУ-то и подаваш обикновено заявление за лична карта и паспорт , като правиш копие на легализираното свидетелство за брак + документа от общината за смяна на име. За изгубени документи се попълва една бланка, където се описва как е изгубен , открадната и т.н. Лично са ме обирали 3 пъти  angry и не съм плащала никаква глоба , ами само таксата.
Това е , което знам, но за по-сигурно ще попитам приятелка , която работи в МВнР в консулски отдел и се занимава точно с такива въпроси.

Благодаря ти, Мири, за изчерпателния отговор. Виж за апостила нямаше да се сетя и щях да се домъкна без него. sarcastic
Активен
Azumi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: февруари 03, 2008, 03:11:38 »

Подадох си и аз документите.Закъснях малко със срока ,но никой нищо не ми каза secret
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: април 23, 2008, 00:00:01 »

Сигурно въпросът ми е глупав blush, но..
Колко време след сватбата трябва да сменя ЛК и ш.книжка?
Активен
renka_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 486


Най-чакания месец Април


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: април 23, 2008, 08:22:31 »

10 дни след сватбата (но не по-късно от 30 дни)  можеш да отидеш да си подадеш документите за нова лична карта,защото чак тогава им излиза на компа че си се омъжила

Като ти излезе новата лична карта,тогава си подаваш документите и за шофьорската книжка

За личната карта-ако се забавиш повече от 30 дни ти налагат глоба и ще те мотат по другите гишета,докато не си я платиш pardon
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: април 23, 2008, 21:44:57 »

декември си подадох документи за  новата лична карта а се омъжих октомври!Много е различно това с глобата!Никой не ме пита даже  *THUMBS*Взеха свидетелството за брак и попълнената молба и снимка и квитанция за платена такса и това беше!!Никой не спомена за срокове нищо а и аз с ебях уплашила!!!Явно навсякъде е различно diablo
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: април 29, 2008, 10:49:07 »

Глобата е 20лв. Обаче може и да не ви я наложат,зависи дали ще забележат.
Активен
veselyshko
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1013


красота :)


« Отговор #186 -: април 30, 2008, 17:23:54 »

Личната карта трябва да се смени до 30 дни от датата на сключване на брака  Girl_hide Но наистина ако служителят, който приема документите е разбран може и да не ви глоби ако закъснявате- има доста такива случаи! За книжката- аз днес си подадох документи за нова книжка и не са ме глобявали  good А са минали 8 месеца от гражданския брак  Girl_hide Трябва само да сте си изкарали новата лична карта за да подадете документи за книжка  good Тук във Варна необходими документи за книжка са: попълнено заявление, медицинско,снимка, квитанция за платена такса и на самото гише искат да погледнат личната карта и шофьорската книжка  good
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: април 30, 2008, 17:39:45 »

Ами 30 дни е срока за смяна на документите.По принцип може ако ви спрат и да ви глобят ако сте сменили личната карта а не сте сменили книжката.Само да ви подсетя момичета да отидете и по банките и другите институции като личен лекар когато имате време за да ви направят копие на личната карта и да ви актуализират данните.Трябва да си актуализирате данните и във всички инстанции с които имате работа.Че аз имах проблем и с банките и с личние лекар с направлението.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: май 03, 2008, 02:37:39 »

А как стои въпроса при смяна на документите в Пловдив? Какви документи искат за смяна на лична карта и книжка, и след като международния ми паспорт е валиден, но не мога да го сменя заедно с личната ми карта, тъй като имам билет на старата ми фамилия, ще има ли проблем да си изкарам само личната карта и книжката? Нали не  е необходимо да си връщам стария паспорт като подавам и си получавам новите документи?
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: май 03, 2008, 03:17:45 »

anita81, в Пловдив при всички случаи ти взимат стария паспорт като получаваш новия. Ако ти трябва обаче, ти го дупчат, за да се покаже, че е невалиден и ти дават и двата да си ги вземеш. Аз така съм си взимала стария паспорт и все още си го имам. По тази логика си мисля, че не би трябвало да има проблем да си смениш името и да ти дадат стария надупчен паспорт сас старото име и заедно със свидетелството за граждански брак да се покаже, че ти си един и същ човек пред паспортни/летищни органи. Но моята логика не винаги работи за някои неща, така че трябва със сигурност да провериш. Просто идея.  smile
« Последна редакция: май 03, 2008, 06:04:20 от ellie_bellie » Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #190 -: май 03, 2008, 04:07:51 »

Със сигурност си носете свидетелството за брак, за да покажете смяната на името, дори и да имате стария паспорт в себе си. Аз летях няколко дни след сватбата и понеже личната ми карта беше със старото име, а билетите на новото, ми се наложи доста старателно да обяснявам по американските летища защо съм с различни имена. То не че им се случва на паспортния контрол за първи път, но нали все пак трябва да се направят на интересни. На следващата седмица пак летях с различни имена на билета и картата и тогава никой не ми обърна внимание. Зависи на кой случите, така че най-добре е да носите достатъчно документи.

Относно смяната на имената в документите, майка ми се поинтересувала как стоят нещата, тъй като моят брак е сключен извън страната. Казали са и, че процедурата за смяна на името отнема около месец - подава се молба в общината с необходимите заверени и преведени документи, а след това се чака няколко седмици, докато информацията за смяната на името се изпрати в полицията за нов паспорт. Това е за Стара Загора и ми се струва много ненормална работа. crazy
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: май 03, 2008, 06:12:56 »

Тук има информация за процедурите и какви документи са необходими. Аз бях изпратила моето удостоверение за брак с превод, апостил и пълномощно в България на свекърва ми, защото трябва да се регистрира в общината на мъжа ми и  незнам тя докъде е стигнала с процеса, но ще я притесня да действа. Та didibaby, може би и на тебе би ти се спестило време, щом като се чака 1 месец, ако изпратиш документите на майка ти да ти ги оправя. Направо като си помисля какъв купон ще е по тези гишета и опашкииииии, и направо ми се приплаква.  beating
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #192 -: май 03, 2008, 08:59:41 »

Простете невежеството ми, но какво е апостил ? И аз съм в чужбина и имам притеснения по въпроса за смяната на документите ?
Някой знае ли при смяна дали номерът на паспорта остава същия? Да не вземе да се окаже, че на билета ми за връщане има съвсем друг номер от този на новия ми, току що сменен в България паспорт?? crazy
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #193 -: май 03, 2008, 09:26:35 »

inaxastra, ако стария паспорт си ти трябва, те ти го дупчат и ти го връщат. Така ще ходиш с 2 паспорта, стар и нов и ще показваш стария, където се наложи. Със сигурност номерът на паспорта не остава същия smile Но ти можеш да задържиш стария паспорт и да докажеш, че ти си ти и на двата  good Просто си си сменила името след сватбата и затова имаш нови документи за самоличност. Поне така мисля аз.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #194 -: май 03, 2008, 10:44:57 »

Ааа идеално ! Благодаря за информацията. Зачетох тая темичка сутринта и се стресирах рязко.  angry
А какво е апостил ??  blush
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines