Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 07:21:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти  (Прочетена 178576 пъти)
 
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: ноември 21, 2007, 21:13:02 »

Паспорта наистина го предавате след като си получите новият (нямат основание да ви говземат преди това, защото не могат да ви оставят без този документ), но ако имате валидна  виза го носите само да ви го перфорират пак си го вземате. След изтичане на срока на визата, го предавате в паспортно.
Активен
Nitsa
Новак
*
Публикации: 7



« Отговор #166 -: ноември 27, 2007, 12:16:02 »

Здравейте, момичета!
Имам един въпрос, свързан с темата.
Смених си документите без всякакви проблеми.
Остана обаче въпросът кого трябва да уведомя за това.
Банките, работодателят - ОК, направих го.
Но дали някоя от вас знае трябва ли да уведомявам НОИ, Данъчните, личен лекар ... някакви други подобни?
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: ноември 27, 2007, 12:23:00 »

За личния съм сигурна-аз вече го направих.Само отиваш с л.к. при него и той си променя данните в компютъра...За другите неща май имат грижата работодателите и личния лекар,но нека кажат по-запознатите girl_wink
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: ноември 27, 2007, 14:42:35 »

В НОИ със сигурност на другият ден вече се е променило името ти !!!!! личния лекар трябва да си уведомиш, а за Данъчните би трябвало и там автоматична да е смяната в базата данни !!!!! smile
Активен
Nitsa
Новак
*
Публикации: 7



« Отговор #169 -: ноември 27, 2007, 14:48:43 »

Благодаря много и на двете!
И аз се надявах да става по служебен път за НОИ и Данъчните, но при цялата ни организация знае ли човек.
Наскоро ще ми се наложи да ходя към НОИ, та ако има някакви проблеми обещавам да пиша  smile
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: ноември 27, 2007, 15:39:12 »

и аз мога да се похваля вече с подадени документи - чакам да стане 20,12, за да отида да си ги взема  yahoo yahoo- доста ходене по мъките видях с тези документи - това не е нормално  diablo beating- първо трябваше да си сменя в общината местоживеенето, отивам подавам си документите и ми дадоха по един екземпляр с новия ми адрес и оттам за снимки, взех ги и тях, попълних си образец за новите документи, оттам в районното си подавам всички екземпляри, молби, образци и т.н. за новите ми документи и най-накрая всичко беше наред /поне нищо не бях забравила/, платих си таксата и така сега чакам, но най-важното е че не ме глобиха, че не съм си ги подала с два месеца и половина закъснение!!! danceg
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: ноември 27, 2007, 18:33:09 »

аз още не съм си подала молба за смяна на лк ohmyимам декларация з асмяна на адреса (лелее похвално нема що)ама я ми кажете в пустата му декларация коя фамилия д аси напиша новата ли???и за адреса новия ли???много съм зле три пъти я обърках и я зарязах и още не съм я подала! O_Oмале ако ме глобяват ще имат да взимат аз на тая държава копче неее старите си терлици няма да дам!!! tease
Активен
Nitsa
Новак
*
Публикации: 7



« Отговор #172 -: ноември 27, 2007, 20:01:37 »

Ооо, да споделя нещо интерсно, с което се сблъсках.
Беше минал месец и половина след сватбата, а аз навсякъде се пиша със старата фамилия. Дори нов трудов договор сключих с нея. Чак по-късно при смяната на документите ми казаха, че всъщност новата ми "влиза в сила" от момента на подписването на брака.
Явно аз съм си невежа, но все пак да го споделя за други блондинки като мен, в случай, че мислите, че фамилията идва с новите документи.
А за сроковете - пуснах си обикновена (30-дневна) поръчка за лична карта и паспорт, а служителката на гишето заговорнически ми каза да проверя след 3 дни. Аз проверих и бяха готови.
Предполагам зависи колко са натоварени (лично аз бях в 4-то районно София).
Ако имате телефон в районното и нямате търпение - проверявайте смело.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: ноември 28, 2007, 10:18:20 »

аз две седмици след сватбата се бях разболяла и като ми написаха болничния, личната ми каза същото, че вече всичко е автоматизирано и още 10 мин след подписа се сменя фамилията в базата данни !!!! и наистина си е така !!!! smile явно поне с това са успяли да се справят администрациите !!! smile
Активен
Velislava
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: ноември 28, 2007, 11:04:44 »

Сменяйте на време,че мен така ме глобиха,че не съм познавала закона huhhuh.gif.Имах и проблем в НОИ и бременна в 9-я месец ходих да си ги оправям всички документи,та и не успях да си ги взема,че на следващият ден родих. Momy
Активен
rosario
Любопитен
*
Публикации: 40



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: декември 29, 2007, 21:33:13 »

здравейте, аз не съм сигурна дали пиша на правилното място, но ако не е така моля да преместите въпроса ми където трябва. Искам да попитам, след като си сменихте фамилията и съответно личната карта необходимо ли е да се смени и трудовата книжка? този въпрос живо ме интересува, тъй като счетоводителката на фирмата в която работа изобщо си няма понятие, а аз не знам къде най-точно мога да проверя?
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: декември 29, 2007, 21:36:32 »

здравейте, аз не съм сигурна дали пиша на правилното място, но ако не е така моля да преместите въпроса ми където трябва. Искам да попитам, след като си сменихте фамилията и съответно личната карта необходимо ли е да се смени и трудовата книжка? този въпрос живо ме интересува, тъй като счетоводителката на фирмата в която работа изобщо си няма понятие, а аз не знам къде най-точно мога да проверя?
След сватбата аз си поднових личната карта,както и шофьорската книжка,но трудовата книжка-НЕ good Нашата счетоводителка е много в час и щеше веднага да ми каже ако трябваше да я подменям.От сватбата ни минаха 8 месеца,а никой не ми е казал такова нещо.Само нов договор -с новата фамилия направихме good
Активен
rosario
Любопитен
*
Публикации: 40



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: януари 01, 2008, 20:09:13 »

сиска, благодаря за отговора. на мен ме казаха, че в трудовата книжка са предвидени страници за смяна на имена и може да се попълни новото име. При теб поне договора са ти сменили, но при нас договорите са доста смешни и нереални и съвсем няма да ми сменят там данните.
благодаря все пак smile
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #178 -: януари 13, 2008, 08:31:35 »

Момичета (и момчета тук-там), имам един въпрос... През лятото, когато се върна в БГ, ще трябва да си сменям паспорта, а на всичкото отгоре и шофьорската ми книжка и личната карта (тъй като са потънали в дън земя). Какви документи трябва да представя??? Предполагам преведено свидетелство за брак заради новото име... но за всичко останало си нямам и понятие. Има ли глоби за загубени лични карти и шофьорски книжки? Май за първи и последен път съм си вадила лична карта преди 10-тина години, което сигурно означава, че картата най-вероятно е изтекла. girl_wink
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: януари 13, 2008, 09:30:07 »

Диди , това ковто знам  е,че трябва да си извадиш дупликат на брачното свидетелство, което да бъде с апостил. Когато си дойдеш в България, дай го на фирма за превод и легализация. След това отиваш в общината, където се водиш , за да ти сменят името, от там ще ти дадат документ за смяна на имената. След това отиваш в РПУ-то и подаваш обикновено заявление за лична карта и паспорт , като правиш копие на легализираното свидетелство за брак + документа от общината за смяна на име. За изгубени документи се попълва една бланка, където се описва как е изгубен , открадната и т.н. Лично са ме обирали 3 пъти  angry и не съм плащала никаква глоба , ами само таксата.
Това е , което знам, но за по-сигурно ще попитам приятелка , която работи в МВнР в консулски отдел и се занимава точно с такива въпроси.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines