Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 07:37:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти  (Прочетена 178597 пъти)
 
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #135 -: ноември 02, 2007, 09:46:04 »

аз се водя към 6то РПУ и сега какво да направя?взех си декларация за смяна на постоянен адрес ама ми казаха че 30 дни е срока за издаване на новата лична карта crazy оки последно къде да ида и какво да напрасвя за да стане по-бързо а и ми искат 30 лв!!както за задграничния паспорт 32 лв обикновенна услуга 30 работни дни
В 06 РПУ можеш да си извадиш лична карта с обикновена услуга /1 месец, струва 10лв/ или бърза /три работни дни - 20 лв/. По-горе съм изброила с какви документи да отидеш там. И пак подчертавам, че не ме глобиха!
Активен
Tanche
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #136 -: ноември 07, 2007, 14:35:33 »

Аз си я смених веднага. Сватбата беше на 06.05, а на 23.05 вече имах нови документи.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: ноември 07, 2007, 17:38:47 »

аз на 13 ден преди месечето срок да изтече ще ида да си подам документите!!нали не  екъсно тея 30 дни срок за са подаване на декларацията или да имаш вече новата карта щото те ще ми я дадат новата чак декември аз ще пусна обикновенна процедура няма да давам толкова пари за експресна crazy
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: ноември 07, 2007, 18:34:24 »

Аз моята лична карта я сменях 2 пъти  girl_impossible Първият път 1 седмица преди сватбата, защото ми беше изтекла и ми трябваше валидна л.к. за подписването и след сватбата пак я сменях с новата фамилия, и задграничните паспорти и тях сменяхме. Общо взето толкова висях в паспортно, че вече не ми се стъпва там, така те изнервят някакви служителки, на които не им е ясно нищо и само знаят да викат. Както и да е, надявам се скоро да не ми се налага да сменям някакви документи.  huhhuh.gif
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: ноември 20, 2007, 13:02:52 »

Момичета след много дълго чакане  tease едва днес успях да си подам документите за подмяна на шофьорската книжка yahoo yahoo *YAHOO*Не ме глобиха - за което съм много щастлива:)
А относно смяна на документите на автомобил след сключен граждански брак (при промяна на фамилията)
Отивате в КАТ където е регистрирана колата с всичките и там документи ..
1.Л.К
2. Двата талона (голям + малък)
3. Г.О (зеленото талонче + полица)
4. Платен годишен  данък.
5. Попълва се на място писменно заявление  за промяна на данноте на собственика.

Плащате си там таксата на касата и ви изготвят новият талон. След това се ходитам където се плащат местни данъци и такси -  за  Варна с/у Мебелна Палата  бул.Сливница 191- , попълвате една декларация по чл. 54, ал. 1 от ЗМДТ за притежаван лек автомобил - коригираща - за да ви променят данните и засега е това .Аи още нещо искат квитанция за платен 2% данък в/у стойността на която е придобит автомобила .Надявам се да съм била полезна..Ало ви интересува нещо питайте....ще помагам колкото мога blush
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: ноември 20, 2007, 13:06:54 »

Selvet браво на тебе,аз още не съм сменяла никакви документи,накрая ще ми праснат една голаба angry,но аз се замислям че моята фамилия не е сменена напълно само е добавено още едно име и се чудя дали вообще трябва да си сменям талона на колата huhhuh.gif,за личната карта и шофъорската е ясно че да ама за другото....,никак не ми се ходеше в кат за тая кола angry
Активен
estrella
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 590



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: ноември 20, 2007, 13:08:50 »

Selvet искаха ли ти медицинско при смяна на книжката?
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: ноември 20, 2007, 13:13:38 »

Selvet искаха ли ти медицинско при смяна на книжката?

на мен ми искаха от личната лекарка медицинско !!!!! smile
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: ноември 20, 2007, 13:20:29 »

Да,медицинско искат и аз вчера си изкарах и трябва да се мятам по опашките...
А мен за личната карта вече ми написаха акт,защото бях закъсняла с 10 дни!!!егати престъплението,ама още не съм ходила да си получавам наказателното постановление... blush
А maslinka името ти е съвсем ново всъщност!Не се заблуждавай,че като си добавила "само" още едно и ням анужда да коригираш!Действай,че да не стане като при мен!
Винаги последствията са за жените!Дискриминация!Не стига,че си сменяме бащиното име,ами и по опашки чакаме за награда! angry
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: ноември 20, 2007, 13:22:23 »

maslinka -  няма значение дори и с тире да е пак е промяна на данните на водача - понеже в талона си записана по данни от личнара карта , щом смениш нея , ще трябва и талона на колата да си смениш ...

estrella - мила , задължително трябва медицинско иначе ще те върнат - моето медицинско го извадих при личната за 10 мин и  ми струваше -1.80 лв
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: ноември 20, 2007, 13:32:52 »

И моето стана бързо, но ме метнаха с цената! ohmyМоля ви се личната каза,че "не било по касата" и ми взе 5лв.! ohmyНе,че нещо,ама са мнооого смешни как просят тия хора бе!Само за това ми падна в очите, а уж е позната!Грозна работа.... angry
Активен
veselyshko
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1013


красота :)


« Отговор #146 -: ноември 20, 2007, 14:41:25 »

И моето стана бързо, но ме метнаха с цената! ohmyМоля ви се личната каза,че "не било по касата" и ми взе 5лв.! ohmyНе,че нещо,ама са мнооого смешни как просят тия хора бе!Само за това ми падна в очите, а уж е позната!Грозна работа.... angry
Не се ядосвай, моята предния път май ми взе повече пари  Girl_hide В момента не се сещам точно, но или бяха малко повече или колкото на тебе- абе като отида пак и ще кажа със сигурност  Girl_sing
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #147 -: ноември 20, 2007, 14:43:43 »

Като си взех личната карта ми казаха,че трябва до месец да си сменя и шофьорската книжка.
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: ноември 20, 2007, 14:48:32 »

Момичета купете си една бланка за медицинско - за шофцорска книжка попълнете си данните и го занесете на личната за печати smilesmilesmile
аз нали давам акъли nea nea nea , но като отидох при личната - тя ме пита " Къде ти е бланката? "  и аз казвам: " ... ами не съм си купила , аз само да попитам ..." и тя ми даде бланка на която си попълних данните от ЛК. , сложи ми печатите и си платих таксата- 1.80 лв.
mariana  - ако си изкарала книжка в друг град - първо се пуска молба да ти се изтегли досието от едното поделение на КАТ в другото (в едномесечен срок) и едва след това подаваш заявление за нова книжка
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: ноември 20, 2007, 14:51:13 »

mariana това не го знаех! ohmyАз тогава да побързам,че като нищо пак да ми напишат акт blushБлагодаря за информацията!
А моята лична ми попълни сама всичко с нейна си бланка....явно за това ми е взела 5лв. pardon
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines