Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:53:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ваксина срещу рак на маточната шийка  (Прочетена 93586 пъти)
 
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: октомври 09, 2008, 10:55:42 »

Сладурки, да ви кажа и аз какво научих за сега..
Първо, тази ваксина е в период на тестване и лекарите буквално тормозят пациентките си да я слагат - тя обаче няма действие, ако вече си носител на вируса или водиш активен полов живот, защото пак би могло да си се заразила, а все още да нямаш симптоми.
Второ, тя е добра идея за девствени момичета, обаче никой не дава 100% гаранция, че действа и няма странични ефекти - между другото, в чужбина се прилага отдавна, а за съжаление не знам броят на заболелите от рак на шийката на матката да е намалял, нещо повече - моята лекарка ми каза, че в момента имало бум на заразените с папилома вирус. Мен ме бяха наплашили ужасно по този повод, още повече, че съм носител, но от тази ваксина за сега не виждам нито ползата, нито смисъла да я слагам, колкото и да ме притискат за това в лекарския кабинет.
И последно - това, което казват, че папилома вирус се предава само по полов път, изобщо не е вярно..поне не вече...
Един от най-ранните случаи на разболял се човек е едно момиченце на 2,5 години, на която родителите и не са и никога не са били носители на вируса.
Заразяването е възможно да стане при използване на общи кърпи, бельо или в басейн - необходимо е да има един болен или носител, който да изпусне секрет и някой друг да го приеме, така да се каже.
Това е за сега от мен..
Активен
mama2006
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #91 -: октомври 10, 2008, 13:50:53 »

До beb4eto na me40

Как откриха, че си носител на вируса?
Kакво е рационалното поведение в случая?
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #92 -: октомври 13, 2008, 10:04:49 »

Момичета, от известно време следя този въпрос като мнения и коментраи в цялото интернет пространство и от лекари колкото искаш и с един не се покриват.

Това, което мога да ви кажа е, че докато не ви дойде на главата, няма да го повярвате. За съжаление, този проблем дойде и в нашето семейство и го изживяхме много тежко, но успешно  good Пише се много, че при редовна профилактика - прегледи, както и добра хигиена, всичко може да се контролира. Да, ама не. Един по-силен стрес и неговото изживяване може да ви довете до това състояние. За да не пиша празни приказки ... сестричката ми си ходи най-редовно на прегледи, има си само едни мъж, спазва си добрата хигиена и т.н. и хоп - 4-5 група /предракова и ракова/ и това за по-малко от 6 месеца. Началото на този ад тръгва от папиломния вирус при никакви оплаквания и симптоми. Откриха го при поредния шестмесечен профилактичен преглед. Слава Богу, след няколко терапии се изчисти и сложи ваксините. Това е най-добрата предпазна мярка!!! Всеки сам си решава разбира се, но и сестричката ми преди да й се случи това, мислеше както мисли масата. Ваксини има най-различни, не търсете само Церварикс и Силгард и се консултирайте с хората, които лекуват от тези предракови и ракови състояния. Момичета, това е личен пример от семейството и не искам да ви плаша или да настоявам някой да се ваксинира ако не го вярва и желае. Лошото е, че никой не е застрахован и може да се случи на всеки. Около мен и други хора го преживяха ... много е тежко. 
« Последна редакция: октомври 13, 2008, 10:07:40 от Katitka » Активен
borovinka85
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 1



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: октомври 16, 2008, 19:32:32 »

Здравейте момичета, прочетох внимателно цялата тема и искам да ви споделя моя случай.
Преди 5 месеца отидох на профилактичен преглед при гинеколог, който ми препоръчаха. Той ме прегледа и нищо не каза, но ми назначи специално изследване за HPV, като ми взе и цитонамазка.Направих аз изследването /което не беше много евтино/ и се оказа че имам HPV вирус 16/ един от високорисковите/. След което той ми казва че трябва да ми гори раничка /а дори не бе споменавал че имам такава/ и се оказа че не може да ми намери резултата от цитонамазката. След това ми измъква един резултат 3 Б или Д група не се виждаше, защото беше драскано многократно върху него. и тъй като се усъмних отидох при друг лекар. Той ми направи пълен преглед и цитонамазка и ми каза, че нямам раничка, а нещо като "мозайка" което се среща много рядко, но не е нещо страшно. Резултата от цитонамазката ми беше 2 гр. и тя ми предписа лекарство което пиех на специален режим за повдигане на имунната система. След три месеца пак бях при нея и ме гледа на колпоскоп и каза че мозайката е изчезнала засега и трябва да ходя редовно за да следим положението . Другия месец съм на цитонамазка , за да видим дали имунната ми система се бори с вируса. Надявам се всичко да е наред и призовавам всички жени и млади момичета да си правят редовно прегледи. Само така ще се предпазим най-сигурно.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #94 -: октомври 17, 2008, 10:05:12 »

Браво borovinka85  good Второ мнение (second opinion) е най-доброто нещо, което можеш да направиш за себе си, особено когато имаш съмнения в резултата! Лекарите го признават и сами, че много често се сменят резултати било то в лаборяториите, било то от лекари и мед.персонал. Дано да нямаш повече никакви проблеми  good Стискам ти палци Wink   
Активен
mama2006
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #95 -: октомври 27, 2008, 14:08:22 »

Здравейте,
попаднах на подобен форум в бг-мама. Впечатлена съм от синтезираната информация там (цитонамзка, HPV-TEST na DIGENE, ваксини и още много, много полезни неща):

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=340170.0
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: октомври 27, 2008, 14:27:02 »

Аз се замислих дали да не си бия,казаха ми сега че ще вкарат някаква по-добра за по-малко пари и по-ефикасна и съм в замисъл дали да не си я бия nea Ще следя темата.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #97 -: ноември 28, 2008, 12:18:37 »

Нещо "ново" в България и по този въпрос:
/статия от вестник/
"Пускат безплатна ваксина срещу рак. В специален регистър описват профилактичните ни прегледи.

Безплатна ваксина ще пази девойки от рак. От догодина държавата ще я осигури за всички момичета между 9 и 15 години. Безплатните инжекции срещу рак на шийката на матката ще бъдат препоръчителни, а не задължителни. Това е залегнало в Националната програма за борба с онкоболестите 2009-2013, обясни за "Стандарт" проф. Иван Черноземски, ръководител на работната група, която е изготвила документа.
В момента в аптеките се продават две ваксини срещу рак на шийката. Цената на една доза е 120 лв. А защита се получава с 3 инжекции по специална схема.
Ще бъдат открити консултативни кабинети в страната, в които ще работят специалисти, обясни проф. Черноземски. Пациентите ще идват в тях с картонче от личния лекар. Идеята е джипито да бъде информиран за резултата от изследванията. До февруари 2009 г. трябва да е готова и Национална харта за защита на раково болните. Програмата си поставя общо 67 задачи, сред които законодателни промени, осигуряване на съвременни медикаменти и лъчелечение, изграждане на хосписи за тежкоболните, уточни д-р Черноземски. Ще бъде изградена и комплексна информационна мрежа за онкозаболяванията. Всяка година експертите ще следят развитието на 20 показателя - колко профилактични изследвания са направени, колко души са се разболели, в какъв стадий е открита болестта и др. Ще се отбелязва и колко са преживели 5 години след лечението, което означава, че са практически излекувани, допълни д-р Черноземски."
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: ноември 28, 2008, 12:26:44 »

еееее дано само наистина да осигорят такава ваксина за младите момичета
а да не е само на приказки и обещания понеже знам че е доста скъпа и не всеки може да си я позволи за детето все пак здравето е най важно
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #99 -: ноември 28, 2008, 12:36:24 »

dideto, така е, дано наистина се случи и в България. Преди известно врече четох много по този въпрос, предимно в чужди сайтове, като навсякъде пишеше, че тази ваксина е безплатна и се слага на момичетата в училище във всички развити страни. Това означава едно ново поколение да бъде избавено от проблемите, с които се сблъскваме сега ние по въпросите с рака на шийката на матката.
Активен
stranger
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: януари 19, 2009, 00:23:22 »

Не съм прочела мнението на всички, но съпругът ми като лекар е против. Първо не се знае в дългосрочен план, какви ще са страничните ефекти, ако има такива. Какво е действието и, а и освен това предпазва само от няколко щама! Отделно от това няма как да знаеш дали вече не си заразен с вируса вече, т.е. може да се каже, че е подходяща за момичета, които все още не са водили полов живот. Когато си носител на вируса, вече няма особен смисъл от ваксината...
Активен
DesignBulgaria
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #101 -: февруари 12, 2009, 11:28:21 »

Скъпи дами, бързам да ви съобщя за възможността да си направите напълно безплатни гинекологични изследвания в едно от едва 6-те здравни заведения в България, които предлагат HPV тест и криотерапия за лечение на HPV инфекцията!

По повод седмица за предпазване от рак на маточната шийка (която беше през Януари), във гр. Варна ще се проведат безплатни профилактични гинекологични прегледи във връзка с превенцията на рака на маточната шийка за жени на възраст от 16 до 55 години.

Безплатните прегледи ще се проведат на:
• 4-ти и 11-ти март от 8:30 до 13:00 часа
• 5-ти, 10-ти и 12-ти март от 14:00 до 18:30 часа
в гр. Варна, ул. Кирил Шиваров 1 /до Здравна Каса/
АГ Кабинет, д-р Радева


Полезна информация за HPV има в този сайт
Активен
milenaangelova
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #102 -: декември 10, 2011, 20:11:51 »

Искам да попитам далии ракът на маточната шийка се предажа от майка на дъщеря lol или е през поколение ? lol Благодаря преджарително ! smile
Активен
ekaterina_kokushkina
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #103 -: септември 18, 2012, 13:23:37 »

Здравейте, попаднах на една статия, според която, България е на първо място в Европа по болни от рак на шийката на матката. За целта има идея да се прави безплатна ваксинация на деца на 12 години. Вие какво мислите по въпроса? Бихте ли ваксинирали себе си и детето? Ако някой се е подлагал на такава процедура, би ли споделил, моля
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: септември 18, 2012, 13:28:30 »

Имам две приятелки,които се ваксинираха. Но не мога нищо да кажа засега, беша наскоро.
Аз лично не бих ваксинирала детето си (нямам такова все още) на този етап. Струва ми се недостатъчно изучена.
Тайната е в профилактиката и това да си обръщаме внимание!
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines