Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 22:30:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ресторанти  (Прочетена 489515 пъти)
 
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #585 -: юни 25, 2007, 13:21:17 »

от 25 до 35 лева това са минимума и максимума е разбира се ако иска6 може и по скъп да ти дойде както прецениш включва салата предястие основно ястие гарнитура хляб мин вода малка ракия безалкохолно+1 лв отгоре на куверт за внесените от теб алкохол и безалкохолно ако имаш още въпроси питай пиши на лични ако искаш blum
Активен
diki
Любопитен
*
Публикации: 24



« Отговор #586 -: юни 27, 2007, 11:15:37 »

Ние сме си избрали р-т "Александрия" на летището.Някой има ли мнение за този ресторант и бил ли е там на сватби?
Активен
diki
Любопитен
*
Публикации: 24



« Отговор #587 -: юни 27, 2007, 11:47:05 »

Ето това е ресторанта:
http://www.alexandria96.com/
« Последна редакция: юни 27, 2007, 13:27:11 от maria_lakova » Активен
koteto_7
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #588 -: юни 27, 2007, 12:06:48 »

Здравейте smile
Вашата сватба за кога е? Ресторанта в хотел Сити на Стара планина 6 ли е?
Питам ви, защото моята сватба ще бъде там на 29.07 и ако имате някакви впечатления, моля да ги споделите smile за самия ресторант, за dj, за обслужване и за цените.
На мен ми редложиха меню от 32лв (това, което ми допадна). Ще ви бъда благодарна, ако споделите  girl_wink

Пишете само на кирилица!
« Последна редакция: юни 27, 2007, 13:31:24 от maria_lakova » Активен
tery
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #589 -: юни 29, 2007, 08:17:57 »

Аз избрах ресторант "Чевермето", х-л Хемус!

Пишете само на кирилица!
« Последна редакция: юни 29, 2007, 11:02:22 от maria_lakova » Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #590 -: юни 30, 2007, 11:25:23 »

Здравейте на всички!Предстои ни сватба във Варна, но така както помагах на много приятелки да се омъжат и да организират сватбата си, така сега съм поставена в много странна ситуация-не знам какво да правя за моята! За година и половина бяхме на 7! сватби и всичко ми омръзна, а и Варна не е толкова голям град за да направиш нещо различно.За това ви моля най-горещо,ако имате някаква идея за хубав ресторант,сватбена агенция или каквото и да било да го споделите с мен, че времето тече-мислим да е в началото на септември...Не искам да е нещо кой знае какво,по-скоро да е веселяшко и красиво.Дори не желая да има гайди,купуване на булката,ритуална зала и т.н.Навита съм и на агенция,но не искам да се разочаровам както с всичко в БГ.
Така че ще бъда много щастлива да ми дадете вашите мнения и съвети!Благодаря предварително  girl_wink
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #591 -: юли 01, 2007, 11:11:27 »

За ресторан в Варна може да пробваш в хотел Корал на дружба - там е много хубаво. Другата ми идея е в ресторанта на хотел Одесос- много е красиво вътре. А за сватбена агенция трябва да с потърсиш може би Никол .
Активен
Smurfieta
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 210



« Отговор #592 -: юли 03, 2007, 11:58:19 »

kleo_20, mandarinka, с известно забавяне ще ви споделя впечатления за Форум-Централ, а може да е полезно и за други булки, които са му хвърлили око  smile
В общи линии оценката ни за него е положителна. Обстановката е приятна, климатиците осигуряват необходимата свежест, въпреки че от много танци на мен постоянно ми беше топло  DANCE Някои гости споделиха, че даже им е било хладно, но като се разтанцуваха им мина  laugh
Храната според всичките ни гости е била много вкусна. Както се сещате, аз не успях да опитам почти нищо, само тортата  Torte с която ме захрани Владо, но предполагам, че можем да вярваме на 80 човека. Гледам на снимките доста празни чинии, което ме радва  yahoo
Ако сте решили да включвате и следястие, искам да ви кажа, че храната остава накрая, направо ми беше мъчно като гледах колко много мезета останаха и си ги прибраха към кухнята, а аз на сутринта се събудих зверски гладна  werewolf, но това е друга тема  pardon
Обслужването обаче не беше чак прекрасно. Имам предвид, че сервитьорите не винаги следяха какво липсва на масите, за да заредят отново, а трябваше ние да ги ръчкаме - тук вино, тук безалкохолно и т.н.
Много е важно да се разберете предварително какво да правят с празния амбалаж. Ние май пропуснахме и те са изхвърлили стъклените бутилки от вино, които пък ги бяхме взели назаем, та сега ще търсим нови. Така че, ако искате да ви ги пазят - кажете им изрично.
Останалия алкохол след сватбата ни накараха да си го натоварим и вземем още през нощта  diablo Тук е другата ни забележка. Вместо да се оттеглим в стаята, трябваше да товарим бутилки известно време. Причината е, че станало проблем след някаква сватба и ги обвинили че са им откраднали алкохол, затова не искат да го съхраняват при тях до другия ден.
При доставянето на алкохола можете да си направите приемо-предавателен протокол. Не знам дали е помогнал, за да не ни приберат някоя бутилка, ама поне си внушихме някаква сигурност. Направихме и схема за първоначално зареждане на масите с алкохол и безалкохолни, както и колко остава за резерва. Не съм сигурна, че я бяха спазили точно, дочух после, че взимали от една маса и носели на друга като свърши, но това не е доказано, така че не мога да потвърдя.
Украсата беше сполучлива, но бяха пропуснали да сложат свещички на масите, както искахме и както бяха обещали. Те нямаше да се виждат от посудата де  laugh, но все пак..
Накрая не знам дали са ни върнали всичко, което беше останало от тортата и алкохола, но все пак ни върнаха някакви количества, така че смятам че по тази точка са ОК. И последно - управителят бил намекнал на мъжа ми, когато е плащал сметката, че им оставил малко бакшиш  girl_impossible Сметката е била мисля под 1900 лв., а той им е оставил 2000 лв. Както и да е, аз не съм свикнала някой така да си иска и малко се подразних.
Много дълго стана вече, но обобщено да кажа - доволни сме, гостите са останали доволни, така че с тези дребни забележки само, мисля че Форум-Централ е добър избор за сватбено тържество. Ето тук можете да видите как изглеждаше на сватбата ни преди да влезем, балонната украса я поръчахме допълнително:


* 003255657.jpg (52.5 KB, 640x480 - видяно 392 пъти.)
Активен
Smurfieta
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 210



« Отговор #593 -: юли 03, 2007, 11:59:12 »

А така изглежда официалната маса:


* 003255602.jpg (41.54 KB, 640x480 - видяно 368 пъти.)
Активен
mandarinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #594 -: юли 03, 2007, 12:13:10 »

Smurfieta, мерси мила за инфото достатъчно изчерпателно и изключително полезно!  Bravo Bravo  girl_in_love
а капарото включвали ли са го в тая цена която са спонемали на съпруга ти, според мен е супер грозно да си просиш бакшиш, ще я видим тая работа  beating, за обслужването ми беше интересно дали гледат постоянно за това къде какво има, ама и тва ще им го кажем и то после ще се и отрази на башкиша им  beating, а дали знаеш случайно дали само такъв цвят украса предлагат, мерси пак ако има нещо друго ще питам  kiss2 (дано не е нахално от моя страна  blush )
Активен
Smurfieta
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 210



« Отговор #595 -: юли 03, 2007, 12:22:36 »

mandarinka, 1900 лв. е било с приспаднатото капаро от 300 лв. Т.е. всичко сме им оставили 2300 лв., като поемахме поръчките за кафета и храната на децата, които бяха без съставен куверт. Платихме и за гостите, които не дойдоха, мисля че около 5 човека. А да, бяха сервирали едно меню повече на масата на моите роднини, които по всички схеми бяха 6 души, а те сервирали за 7 и продължиха да носят всичко - от салатата до тортата.  diablo
За украсата не знам - мисля, че им е само тази в екрю за столовете. А ако арката не ви харесва, можете да не я слагате, а да я замените примерно с балонна, както ни предложиха от фирмата за балони  good
За обслужването - най-добре да си назначите отговорници да следят за липси по масите. Ние нямахме и сами си бяхме отговорници, но по-добре така, отколкото на гостите да им липсва нещо  pardon
P.S. В тази сума се е влючвал и овъртайма за след 5-тия час. Ние имахме 2 ч. отгоре = 100 лв.
« Последна редакция: юли 03, 2007, 12:28:48 от Smurfieta » Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #596 -: юли 03, 2007, 12:24:40 »

Аз вчера ходих да плащам ресторанта. Единствената ми забележка е, че имаше вино, което бяхме занесли, но не го бяха изкарали веднага и някой хора си бяха поръчали бутилки вино, а сервитьорите не им казали, че ние сме донесли и го плащах допълнително. Те хората като разбраха, че има наше вино и веднага почнаха да пият от него. Другото с което ме натовариха беше да платя 100 лв. затова че персонала стоял до 4 часа през нощта. Както и да е. Но най-много ме подразни, че ми взеха 80 лв. за плодове, а преди това ми беше казала не се притеснявай плодовете ще са около 20 лв. Ами това е гласете около 200-300 лв допълнително за някой спестени и неказани в началото неща
Активен
mandarinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #597 -: юли 03, 2007, 12:57:31 »

mandarinka, 1900 лв. е било с приспаднатото капаро от 300 лв. Т.е. всичко сме ....

Мерси, Смърфиета, ние си мислихме да сложим и червени цветя в окрасата, иначе арката е О.К. .. определно си мисля че трябва да се следи дали на гостите им липсва нещо  Wink и вече разпределяме задълженията за в ресторанта на хората ако тия не си гледат работата както трябва. Иначе всичко което казваш е според очакванията ни, а и най-важното е че сте си тръгнали с добри чувства от там и със спомени за прекрасно изкарване, ама то това и от Dj-a си зависи ;-)
Активен
Yana_Bah
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 141



« Отговор #598 -: юли 03, 2007, 13:42:46 »

И моята сватба беше в същата верига ресторанти - Централ. Те са Централ, а другия е Централ Форум.
След изчерпателната информация за Централ Форум аз само мога да добавя че в Централ е същото. Водят го за 120 гости, но според мен е за максимум 90. Като интериор е същото но в синьо.
Намира се срещу Син Сити. Подаряват апартамент на младойенците, а гостите които ще спят ж хотела ползват отстъпка. Единствената ми забележка е че няма паркинг.
Активен
mandarinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #599 -: юли 03, 2007, 13:44:53 »

И моята сватба беше в същата верига ресторанти - Централ. Те са Централ, а другия е Централ Форум.
След изчерпателната информация за Централ Форум аз само мога да добавя че в Централ е същото. Водят го за 120 гости, но според мен е за максимум 90. Като интериор е същото но в синьо.
Намира се срещу Син Сити. Подаряват апартамент на младойенците, а гостите които ще спят ж хотела ползват отстъпка. Единствената ми забележка е че няма паркинг.

Мерси Yana_Bah, което автоматично означава че и нашите гости които ще спят в Централ Форум ще ползват отстъпка!
Активен
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines