Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 07:15:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ресторанти  (Прочетена 464865 пъти)
 
denitsa23
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: март 17, 2007, 18:23:26 »

Здравейте, аз съм съвсем нов член на този сайт smile.След около 3м. ми предстои и аз да се омъжа,дали тук има някой от Стара Загора,които може да ми препоръча хубавичък ресторант за около 100 души. smile
Активен
viola
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #271 -: март 18, 2007, 18:32:06 »

Гери, на колко човека персонал ви казаха, че ще плащате куверт в "Операта", защото на нас не ни споменаха за такова нещо, но явно ще ни изненадат в последния момент.
Активен
geri84
Сватбар
***
Публикации: 150


« Отговор #272 -: март 18, 2007, 20:01:42 »

Гери, на колко човека персонал ви казаха, че ще плащате куверт в "Операта", защото на нас не ни споменаха за такова нещо, но явно ще ни изненадат в последния момент.

 Да ти кажа,то и на нас не ни казаха,добре че бъдещия ми свекър се сети да попита.Но така и не успяха да ни кажат точно на колко човека,но предполагам че ще трябва за г-н Кирков(управителя),главната готвачка,помощник готвача,сервитьори(не знам колко) и .... не знам още на кой  sad .
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: март 18, 2007, 20:13:36 »

чесно да си призная не знаех че има места на които искат куверт и за персонала shok
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: март 18, 2007, 20:31:59 »

за мен това с кувертите за персонала е доста странно и неприемливо nea
те тия сервитюри нали са на работа и им се плаща заплата,готвачката нали ще готви а управителят пак незнам от каде накъде ще му се плаща куверт.Това си е мое мнение,но е мн неприятно да те изнудват така в някои ресторанти.май по -културния вариянт е с %сервиз,което пък понякога ти го казват чак като ще плащаш сметката.
Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: март 18, 2007, 21:07:29 »

за мен това с кувертите за персонала е доста странно и неприемливо nea
те тия сервитюри нали са на работа и им се плаща заплата,готвачката нали ще готви а управителят пак незнам от каде накъде ще му се плаща куверт.Това си е мое мнение,но е мн неприятно да те изнудват така в някои ресторанти.май по -културния вариянт е с %сервиз,което пък понякога ти го казват чак като ще плащаш сметката.
Абсолютно съм съгласна!Голяма глупост е това с кувертите за персонала!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: март 18, 2007, 22:53:00 »

за мен това с кувертите за персонала е доста странно и неприемливо nea
те тия сервитюри нали са на работа и им се плаща заплата,готвачката нали ще готви а управителят пак незнам от каде накъде ще му се плаща куверт.Това си е мое мнение,но е мн неприятно да те изнудват така в някои ресторанти.май по -културния вариянт е с %сервиз,което пък понякога ти го казват чак като ще плащаш сметката.
Подкрепям те напълно maslinka!Пък и за персонала сигурно би било по-добре да вземат парички,от колкото ядене.Предполагам при толкова много сватби вече им е писнало и от кебапчета и кюфтета.
А за такива мероприятия е малко тъпо да ти кажат за сървиза накрая.Нали все пак има хиляди предварителни обсъждания на всичко.
Активен
geri84
Сватбар
***
Публикации: 150


« Отговор #277 -: март 19, 2007, 09:16:51 »

 Мен лично не ме притеснява това с кувертите на персонала.Все едно е,дали ще е % сервиз или храна(дори може би второто е по-изгодно за нас).В ресторанта си преценяват какво искат,а съответно ние го резервираме,ако ни изнася.Все пак има и много предимства:не искат % или нещо подобно за внесен алкохол и безалкохолни,може да си внесем мезета и т.н.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: март 19, 2007, 09:19:28 »

Aз се учудвам,защото при нас нито имаше сървиз,нито куверти за персонала,нито % за алкохол ,с две думи никакви такси.
Активен
sladuranka2
Любопитен
*
Публикации: 23



« Отговор #279 -: март 19, 2007, 10:07:59 »

Някой знае ли нещо за ресторант Ниагара на ул. Дойран? Интересува ме колко човека побира, на каква цена са кувертите / горе-долу/ и лични впечатления от сватбено тържество там? Благодаря предварително.
Активен
geri84
Сватбар
***
Публикации: 150


« Отговор #280 -: март 19, 2007, 10:38:04 »

Aз се учудвам,защото при нас нито имаше сървиз,нито куверти за персонала,нито % за алкохол ,с две думи никакви такси.

 Ами,може би има и такива места,но ние лично не попаднахме на такова.В единия ресторант,който разгледахме искаха около 10 % сервиз,а в този пък куверти  sad .Но много ми хареса и решихме да прекратим търсенето и направо го капарирахме.
 А вие наистина сте извадили късмет,защото в почти всеки ресторант(сигурно има изключения,разбира се)гледат да те "изклатят",особено ако организираш сватба  nea .
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: март 30, 2007, 10:43:40 »

на нас ни искат 3% е засега поне а като дойде стватбата не се знае колко 6те поискат Mad girl
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: март 30, 2007, 10:50:16 »

Петкова 3% сървиз е перфектно и какво още ви разрешават?Офертата е много добра,а защо не опиташ да сключиш еднио безобидно договорче ,за да не ви прецакат с ценичките накрая?
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: март 30, 2007, 11:17:19 »

На нас ни казаха , че % сервиз няма, тъй като така са били сметнати в кувертите, че сервиза да влиза вътре, но управителя ни намекна МНОГО лекичко, че накрая трябва на всеки сервитьор да се дадат някакви пари!  nea
« Последна редакция: март 30, 2007, 11:20:14 от sabina » Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: март 30, 2007, 11:52:38 »

Ама как така ще давате пари на сервитьорите  Oh my ...
Те нали им плащат от ресторанта?
Много непрофесионално и неетично ми се вижда това да ви го каже управителя  crazy
« Последна редакция: март 30, 2007, 11:54:13 от maria_lakova » Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines