Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 18:29:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 69 70 [71] 72 73 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ресторанти  (Прочетена 489415 пъти)
 
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #1050 -: януари 13, 2008, 22:29:01 »

Помисли за допълнително "дискотечно осветление" - то създава настроението, но в един определен момент от тържеството в ресторанта.

Точно това имам в предвид. След 22h. например
Активен
anito
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



Моят сватбен албум

« Отговор #1051 -: януари 15, 2008, 17:49:13 »

Здравейте smile
Интересувам се дали някой има отзиви за ресторант "Златният телец"?
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #1052 -: януари 15, 2008, 17:52:22 »

Aniiii8 решаваш си проблема отвсякъде срещу 150-300 лева. Зависи и много от ресторанта - кой е той, интериор, параметри и т.н.
Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #1053 -: януари 16, 2008, 18:55:02 »

 cray Толкова съм нещастна...Ресторантът,който резервирахме и капарирахме в събота,днес ни отряза. cray
Имали мероприятие за цялата седмица..Както обикновенно съм свикнала да чувам,когато е ангажиран някой ресторант,отново чух омразното "ако искате си сменете датата"...Но колкото и да съм вбесена все пак признавам заслугите на F&B мениджъра,който се опита да смекчи всичко,като предложи по-ниски куверти за друга дата(нещо което категорично отказах) и дори ни намери няколко други свободни за юни месец ресторанти.Как е възможно обаче...още не мога да разбера?Щом нещо е резервирано,значи е резервирано.. GROAN
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #1054 -: януари 16, 2008, 19:58:57 »

Съжалявам мила,това е доста неприятно! Вие бяхте капарирали х-л Витоша ли? Изобщо не искам да ги оправдавам,но може би ще имат някакъв голям семинар и при положение ,че от тях ще вземат доста повече пари са решили да игнорират вашето капаро! Щом не искате да сменяте датичката,още утре се впускаите на лов за ресторанти,че няма време! Поне вече сте пообиколили вече и няма да губите много време за огледи тепърва! каквото можем да помагаме с идеи-насреща сме!
Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #1055 -: януари 16, 2008, 20:50:41 »

 cray Благодаря ти дивна,но се опасявам,че големите ресторанти (поне за 100 човека) ще са заети,ако не са заети ще са скъпи,а ако не са скъпи-ще са ужасни.... cray cray cray
А и вече нямам доверие,че няма да ми направят същия номер отново 2 седмици преди сватбата... :lacnl8:Знам само,че където и да отида следващия път, ще искам договор.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #1056 -: януари 16, 2008, 20:54:06 »

Задължително подпишете договор и то с неустойки за страните. Проучете въпроса за цената на заверката при нотариус. Мисля, че не е много висока. Тази година просто ще е ад.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #1057 -: януари 16, 2008, 21:12:18 »

Аз и на лични ти писах - и с договор, все тая. Защото неустойката колко може да е? Представи си колко печелят за събитие което е цяла седмица? И от нощувки и от ресотранта.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #1058 -: януари 16, 2008, 21:18:10 »

Ето един повод този ресторант да се постави в черния списък на услуги. И аз понякога губя доста, но все пак договора си е договор. Или поддържаш ресторанта като сватбен или не. Не мога да проумея как се договаряте и давате капаро ей така.
Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #1059 -: януари 16, 2008, 21:22:05 »

Ееех,пачоран,толкова много ми се искаше да стане там,че бях готова и цялата сума на 100 куверта да им заплатя.......Условията и въобще всичко,за което говорихме бяха повече от добри..Не съм си и помисляла,че може да се отметнат,по техните приказки след май месец бил слаб сезона, нямали мероприятия и т.н.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #1060 -: януари 16, 2008, 21:26:01 »

Не съжалявай толкова много - вярно, че мястото е сравнително ново и добро, но... Колко човека е в същност сватбата? Опитай в "Либекс" в "Овча купел" - по-голямо е пространството за танци. Опитай в "Макси" - същото положение. "Скай плаза" в НДК на последния етаж не е за пренебрегване.
« Последна редакция: януари 16, 2008, 21:30:36 от Pachoran » Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #1061 -: януари 16, 2008, 21:29:16 »

Ето един повод този ресторант да се постави в черния списък на услуги. И аз понякога губя доста, но все пак договора си е договор. Или поддържаш ресторанта като сватбен или не. Не мога да проумея как се договаряте и давате капаро ей така.
Понеже аз съм капарирала същият ресторант, след като прочетох какво е станало доста мислих дали да не го сменям от сега. Но всъщност няма смисъл. Питаш как се договаряме ей така. Ами според теб какви би била неустойката ако има сключен договор? И би ли попречила на хотела да отмени сватбата, за да има пълни стаи, ресторанти и други завдения цяла седмица?
И да прав си, ако бях прочела това преди да капарирам ресторанта нямаше изобщо да отида там (аз съм ходила, защото родителите ми празнуваха сребръна сватба там, но принципно). А се спрях на този хотел, освен защото ресторанта ми хареса и заради факта, че вече сме организирали семеен празник там и нямаше никакви проблеми.Само мога де се надявам и сега да е така.
Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #1062 -: януари 16, 2008, 21:29:46 »

100 човека,а може и малко повече..
Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #1063 -: януари 16, 2008, 21:34:50 »

Вижте,не знам относно черните списъци-може би всеки бизнес-хотел с ресторант би постъпил така..Не знам.Определено ще вземат многократно повече пари от гости на хотела+конферентни зали+ресторант,отколкото от някаква си сватба.Щом е слаб сезон лятото,значи за тях е добре дошло такова предложение....Макар,че ако беше така никой нямаше да смее да запазва лятото ресторант за сватба...Не знам,много съм объркана... sad
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #1064 -: януари 16, 2008, 21:39:45 »

Отварям архивите и продължавам - "Царско село" - основен и "конгресен", "Радисън" - основен, "Горублянско ханче" - приятно меню, градина и паркинг, "Лебеда" в Панчарево, "Експо" в х-л "Експо", и т.н. Кажи своите предпочитания и месеца.
Активен
Страници: 1 ... 69 70 [71] 72 73 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines