Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 20:25:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ресторанти  (Прочетена 489462 пъти)
 
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #1035 -: януари 13, 2008, 15:24:21 »

Някой да има пряки впечатления  от Egg Lake City  в Бизнес парк София? Условията ми се виждат приемливи smile Вижте какви снимки открих:

http://www.jimmys.bg/elc/wedding/index.htm
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #1036 -: януари 13, 2008, 15:28:31 »

Аз искам само да добавя нещо относно договорите,които се сключват с ресторантите (отново не навсякъде има договори).Добре е да имате въпросния документ,защото цените скачат главоломно всеки ден,а това е вид подсигуряване,че нито куверта,нито някое друго предварително уговорено условие ще се промени!!!
Аз силно се съмнявам,че има ресторант,който да гарантира на 100% за цените си за половин година напред! Според мен договора трябва да включва общите условия(внасяне,невнасяне на алкохол,безалкохолни,ядки и т.н.,таксата за внасяне;времетраене на събитието; over time;начин и време на разплащане;начин на сервиране и още някакви подробности) Така или иначе менюто се уточнява една,две седмици преди сватбата,а ето че много от момичетата с летни сватби са капарирали януари,че и декември! Няма как управителите да знаят как и с колко ще се променят цените (може пък и да паднат драстично  funnytooth ) Може да се отбележи на какъв куверт е сключен договора и съответно да има санкции ако се докаже в последствие,че ресторанта неправомерно е завишил цените! Естествено трябва да има и клауза за неустойка за неспазени договорки и за двете страни! Поне така аз го виждам и не мога да разбера каво точно пречи да се предлага нещо подобно!  crazy
Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #1037 -: януари 13, 2008, 15:44:37 »

Някой да има пряки впечатления  от Egg Lake City  в Бизнес парк София? Условията ми се виждат приемливи smile Вижте какви снимки открих:

http://www.jimmys.bg/elc/wedding/index.htm
Zahira,ресторантът изглежда приказно,но моя съвет е ако все още не си отишла да го видиш на живо,да побързаш:1.за да не си губиш времето,ако не ти хареса;2.за да не се окаже,че е зает за твоя ден.  Good luck
Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #1038 -: януари 13, 2008, 15:48:40 »

divna,като цяло си права,но на едни приятели,които бяха дали капаро доста по-рано,се опитаха да им вдигнат в последния момент цените.Все пак именно благодарение на договора,в който беше описано подробно менюто и всичко останало,кувертът си остана непроменен. smile
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #1039 -: януари 13, 2008, 15:56:41 »

Към Zahira : Снима ли сме сватби там в края на 2007 г. Станаха наистина добри от гледна точка на филмирането и фотографията. Все пак общото настроение е за луксозен стол-ресторант. Ако се пипнат нещата с украсата се получава. Все пак, ако се търси нещо от този сорт е добре. Предимствата са паркокоместата и чистата обстановка. Впечатление ми направи достатъчния на брой персонал. Кухнята е малко по-различна от стандартен ресторант, но си струва. За съжаление бе дъждовно време и някои от нещата не можаха да се осъществят. Пространството за танци бе недостатъчно, но задоволително като очаквания. "Сватбената агенция" бе причина това да се случи.
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #1040 -: януари 13, 2008, 16:48:38 »

май трябва да се купят големи количества, защото лятото как ще се прецени кой ще пие бира, кой вино (бяло или червено), кой водка... направо не знам. Има вариант да се ограничи избора - примерно според менюто да се избере или бяло или червено вино, да няма водка, но май не предпочитам да бъде така.

Arlina,Не видях тема за менюта,но мисля че и тук мога да отговоря! Естествено всички хора са различни но все пак генерално: Лятото рядко се пие червено вино(повишава хемоглобина,зачервяваш се,става ти топло,а август(тогава е твойта дата,ако не греша)е достатачно топло и задушно и без да пийваш червено винце),по добрия вариянт е бялото,то и без това се сервира охладено! После трябва да решиш за концентратите.Повечето хора пият или ракия или водка( а може да вземете от двете на половина) Друго,което се пие доста лятото е джина! Въпреки че не е най-популярното,може да вземете 1,2 шишета(разбира се зависи от вас и гостите ви) Според мен трябва да има по една бира на човек! Лятото,а и като за финал много хора  пият бира,а тези които не обичат ще зарадват много бира-пиещите! И като съвет за безалкохолните-за лятото е добре да се наблегне на водата и не сладките безалкохолни(далеч съм от мисълта,че ще мине сватбата без кола,но по-добре е да има и тоник и сода като избор) Така като цяло покриваш вкусовете и на почитателите на лекия и на по-твърдия алкохол!Дано съм ти била полезна поне малко,както казах, хората са различни и едва ли може да угодиш на всички!
« Последна редакция: януари 13, 2008, 16:56:32 от divna » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #1041 -: януари 13, 2008, 17:40:38 »

Divna ! Август месец е "страшно топъл". Това е така, защото харесваните от Вас ресторанти нямат дори нормално функциониращ климатик. За целта независимо от избрания от Вас ресторант поискайте лед, и то много в неограничени количества. Така ще се спасите от разрешаване на дилемата: безалкохолните сладки ли да бъдат или вода. Самият ресторант няма да Ви позволи да не поръчате "сладки безалкохолни".
 Поръчайте двойно по-голямо количество безалкохолни, особено в периода 15-30 август. Десерта задължително трябва да бъде сладолед. Алкохола може да се предвиди по следния начин:
1. Възрастен над 60 години - 100 грама ракия
2. Възрастен 40-60 години - 200 грама ракия
3. Младежи 30-40 години - 200 грама ракия /субекти от женски пол 100 грама водка/ + 3 броя бири
4. Младежи 20-30 години - 300 грама концентрат / поравно за водката и ракията/ + 3 бири
5. Деца до 18 години - предполага се, че не консумират алкохол
 Виното е 1 бутилка от 750 грама на 5 човека. Задължително бяло. Ако някой от родата прави червено още по-добре.

 
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #1042 -: януари 13, 2008, 18:50:17 »

Divna ! Август месец е "страшно топъл". Това е така, защото харесваните от Вас ресторанти нямат дори нормално функциониращ климатик. 
Е добре де,като ми отговориш така и се побърквам! Повярвай ми,без преувеличение, във всички ресторанти,които съм проверявала съм питала как е климатичната им инсталация(не че нещо им пречи да ме пуснат по пързалката), колко души сватба са правили най-много през лятото,ако запалят половината гости по цигара ще има ли димна завеса,ще е задимено ли и т.н. В крайна сметка те винаги могат да ме излъжат,а аз не мога да си придърпам столче по средата на ресторанта и да чакам да ми направят показно на климатика им! И без това бъдещият ми мъж ме обяви за луда заради всички въпроси с които тормозех хората,та ако и това направех просто никой нямаше да поиска да поеме сватбата ни! И не ми пробутвай пак теорията,че ни лъжат,защото се опитваме да вършим тези неща сами! Един от фаворитите ни отпадна,заради това че сватбите ги правят в залата(без никакви прозорци)и управителката се замисли какво да ми отговори на въпрос за климатика! И в крайна сметка ако 4* хотел няма свестна климатична инсталация,какво тогава по дяволите имат!
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #1043 -: януари 13, 2008, 20:50:54 »

Благодаря за съветите и идеите за алкохола в ресторанта. Ще се възползвам от тях.

Zahira, аз също попаднах на тези снимки когато търсехме ресторант. Стори ми се интересно, но и че леко наподобява заведение за бързо хранене, въпреки украсата (логично - в Бизнес парка всеки гледа да хапне набързо). Попитах майка ми и тя каза, че точно така изглежда и, че освен хубавото езеро от снимките се открива гледка към продължаващият строеж на Бизнес парка. Не съм ходила да го гледам.

Между другото аз, не мога да обясня точно защо, но си бях решила, че ресторанта трябва да е с килим и всеки, който няма го слагах в списъка с резервите директно smile
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #1044 -: януари 13, 2008, 21:54:32 »

Определено съм съгласно,че климатика е много важен- особено за горещия сезон. Аз не съм питала моя ресторант за това ,но ще попитам.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #1045 -: януари 13, 2008, 22:02:11 »

Имайте впредвид, че винаги Ви лъжат. Кажете ресторантите, ако се отнася  за София. Може би ще намерим разрешение. Става въпрос за сватбите след 15 юли и след 15 до 28-29 август. Наистина е климатичен ад.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #1046 -: януари 13, 2008, 22:03:08 »

Ние като ходихме да резервирахме ресторанта беше август миналата година и сватбата ще е август. Климатика си работеше много добре, така че се надявам да нямаме проблеми по този въпрос. Не съм смятала колко гости пушат и колко не, но май ще са на половина горе долу:)
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #1047 -: януари 13, 2008, 22:08:45 »

Нещо съм се замислила за осветлението на ресторанта.   idea Сватбата ми ще е вечерна и ми се иска  да има по-затъмнено осветление- някак по интимно е, по-лесно се отпускат хората. Съмнявам се обаче в ресторанта осветлението да може да се регулира. sad
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #1048 -: януари 13, 2008, 22:21:45 »

Имайте впредвид, че винаги Ви лъжат. Кажете ресторантите, ако се отнася  за София. Може би ще намерим разрешение. Става въпрос за сватбите след 15 юли и след 15 до 28-29 август. Наистина е климатичен ад.

аз вече ресторант съм избрала и капарирала! При наличието на 130 танцуващи гости  сигурно ще е топличко ,но в общи линии,каквото зависеше от мен съм направила всичко! Остава ми и надеждата ,че на 19 юли няма да е 40 градуса!

Нещо съм се замислила за осветлението на ресторанта.   idea Сватбата ми ще е вечерна и ми се иска  да има по-затъмнено осветление- някак по интимно е, по-лесно се отпускат хората. Съмнявам се обаче в ресторанта осветлението да може да се регулира. sad
би трябвало да се регулира навсякъде осветлението! Само че не съм сигурна дали това няма да се отрази на фотографа и оператора!
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #1049 -: януари 13, 2008, 22:26:30 »

Осветлението в никакъв случай не пречи на споменатите лица, ако са на мястото си и с необходимото въоръжение. Помисли за допълнително "дискотечно осветление" - то създава настроението, но в един определен момент от тържеството в ресторанта.
Активен
Страници: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines