Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 16:32:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ресторанти  (Прочетена 489390 пъти)
 
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #990 -: януари 10, 2008, 11:43:09 »

Здрасти опитайте в ресторант Александрия да летището, чувала съм че цените са добри, пък и обслужването било на ниво.
Активен
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #991 -: януари 10, 2008, 11:50:46 »

А някой чувал ли е нещо за ресторант "ЦКС" на Раковски 99? Мои много отдавнашни клиенти бяха там, а нямам никаква информация, защото нещо изгубихме връзка. Сега се опитвам да ги открия да разкажат. Нямам и грам представа какво представлява, но е ресторант, за който тук не съм чувала отзиви и ще е интересно да го проучим.
Активен
Jessika
Новак
*
Публикации: 17



Моят сватбен албум

« Отговор #992 -: януари 10, 2008, 12:32:01 »

Аз мога да дам инфо за ресторанта на ЦКС  smile
Преди няколко месеца, когато търсихме ресторант за нашата сватба минахме от там да проверим какво предлагат. Значи казаха ми куверт минимум 18 лв., но като гледахме цените в менюто за 18 лв. не мисля, че може да се сглоби нормално меню. Освен това имат 15 % сервиз. Като цяло ресторанта е доста соц, още от вратата те лъхва една миризма ужасна. С две думи не го препоръчвам. Ние дори не доизслушахме офертата, просто бяхме сигурни, че няма да сме в този ресторант почти от влизането.
Активен
angie
Новак
*
Публикации: 19



« Отговор #993 -: януари 10, 2008, 13:42:27 »

здравейте, някой може ли да ми каже  някой подходящ ресторант в Пловдив?
Активен
renka_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 486


Най-чакания месец Април


Моят сватбен албум

« Отговор #994 -: януари 10, 2008, 14:08:03 »

А аз искам да попитам дали има някоя форумка,която да е празнувала сватбата си в Шумен или да е била гост,или просто да е ходила в ресторант Балкан.И ако да,да ми каже нещо повече.Благодаря предварително! give_rose
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #995 -: януари 10, 2008, 14:35:14 »

angie, подходящ за какво? колко човека сте? в коя част на Пловдив търсите? Имаш ли нещичко предивд и т.н.
Активен
angie
Новак
*
Публикации: 19



« Отговор #996 -: януари 10, 2008, 16:24:29 »

за сватба естествено :girl_wink:за около 80 човека става въпрос, нямам нищо предвид, само за х-л Империал. В процес на търсене съм и аконяякой от Пловдив може да ми даде някаква идея ще съм много благодарна Wink
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #997 -: януари 10, 2008, 16:45:34 »

Angie, вариантите за 80 човека са много. Имаш опция с градина, без градина, с балкон, в битов стил, модерен и т.н.
Ние лично проверихме Пълдин, Бунарджика, Империал, Лайпциг за тях мога да ти дам някаква информация, ако искаш.
Масово се спрягат още Джия Бийч, Острова, Бости, Финес, Хитър Петър, Марица, Санкт Петербург, Камбаната и много много други. Към каква дата сте се насочили? Как си представяш тържеството?
Активен
angie
Новак
*
Публикации: 19



« Отговор #998 -: януари 10, 2008, 17:10:31 »

alucinado мерси за изчерателния отговор. Датата е 14 юни. много ми харесва Империал и по-точно зала "Кристал", но все още проучвам варианти. За пълдин какво инфо можеш да дадеш, и там не е зле. Аза Джия Биий чух че е доста кофти кухнята, а и отношението. по принцип дават ли нещо да се вкарва в ресторанта или тр. дасе плати нещо. Благодаря ти предварително, нямаме много време, защото ще отсъстваме от града и всяка информация ще ми е от полза smile
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #999 -: януари 10, 2008, 18:14:25 »

Angie, аз доколкото разбрах двете зали на Империал са идентични вече, разликата е единствено в обема.

За "Джия Бийч" съм чувала много отрицателни и много положителни мнения smile но според мен, единствения му плюс е тоа, че има хубава градина с басейн и е "извън града".

На нас Пълдин ни беше на сърце още от самото начало.
"Ритуалната зала" е идеална за 80 човека - масите могат да се наредят свободно (без да се ползват правоъгълни маси - само кръгли) имате прдостатъчно място за танци - никой няма да е настанен горе на балкона (на балкона по принцип предпочитат да не настаняват хора, но могат да сложат до 20 човека).
За условията - ние ходихме лятото, така че цените със сигурност са променени и няма да ти ги казвам с точност:
- Казаха ни, че заедно с "Ритуалната зала" ни се полага да ползваме и градината (тази в която са металните маси - като кафе част, която е).
- Украса предлагат само за младоженската маса. Нямат претенции с коя фирма ще работите за украса и озвучение (но препоръчват DJ Венци).
- Имат примерни менюта (цените на куверт излизат с около 5-10лв над тези на Империал), но можете да си ги направите така както на вас ви харесва (с консултация от главния готвач, разбира се, защото все пак трябва да се сготви за 80 човека едновременно). Увериха ни, че след като се избере и уточни окончателно менюто - цените не се променят (такава е била практиката им до момента). Задължително в менюто фигурира 50гр ракия и 1/2 бутилка вино на човек.
- Разрешават внасянето на алкохол (таксата мисля, че беше 1лв на куверт, но в момента не съм много сигурна), но НЕ се разрешава внасянето на хранителни стоки (в т.ч. мезета, торта, ядки)
- За тортата работят само със сладкарски цех "Ленинград" (доколкото разбрахме, със сладкар-дизайнерката можеш да се свържеш в лоби-бара на хотел Санкт Петербург през седмицата, но съм сигурна че ако се спрете на този ресторант ще ви обяснят подробно)
- Кухнята е добра, обслужването също (макар че, да си призная, очаквах по-добро обслужване) но на мен порциите ми се сториха малки (предивд, че цените не са никак ниски)
- за "Ритуалната Зала" трябва да имате предвид, че през нея е единствения вход за механата и градината, които ще работят по време на вашата сватба и всички гости на ресторанта ще минават от там (не е кой-знае какъв проблем, но мен ме подразни)
- имат такса "пресрочие", мисля, че беше около 80лв на час, но пак не съм 100% сигурна.

Като цяло ресторанта е много красив (по моите критерии), можете да ползвате което си изберете - градината, механата, ритуалната зала. Управителите са много любезни. Кухнята е добра. Това, което на мен не ми хареса е, че предвид това че ми излиза по-скъпо, гостите ни можеше да са на тясно (защото ги сметнахме над 120 човека) и разни външни хора щяха да минават напред-назад. Е, и не намерихме достатъчно голям хотел в непосредствена близост, де.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #1000 -: януари 10, 2008, 20:29:41 »

Общото становище е, че куверта ще бъде на стойност 50 и .... през 2008. Имайте нагласа за това. Време е вече да игнорирате "Александрия", "ЦКС", "Панорама" на Дондуков, ресторанта зад "Президенството", "Шипка" и т.н. Все пак сме на сватба, а не в стол. Може би някои предпочитат стола, но не мнозинството. Не забравяйте, че сте в ЕС - и за ползвателите и за наемодателите. Днес отказах 2 сватби за събота / 12.01.2008 /. Просто не е интересно и не си заслужава труда. А хората са с възможности. Само, че са похарчили някой лев около празниците и си мислят, че са посрещнали 2007 г. Да, ама не ! 2008 год. е годината, в която за първи път имаме цена на услуга.
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #1001 -: януари 10, 2008, 21:19:43 »

Според мен е лесно отстрани да се говори. Когато парите си ги вадиш от джоба избираш оптималния вариант- хем да ти харесва , хем да не е много скъпо. Според мен трябва да има не само цена на услугата ,но и качество на услугата ,което в България все още не е на ниво. В един ресторант ми казаха, че искат да платя допълнително за това ,че персоналът им ще мие чаши и чинии после  angry
Активен
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #1002 -: януари 10, 2008, 21:40:05 »

Знаете ли мен какво ме дразни най-много, че повечето фирми попринцип обръщат повече внимание на по-богатите клиенти, а другите гледат с много явно, за съжаление, пренебрежение. Човек, когато е професионалист, трябва да умее да организира както малка, с малко средства, сватба, така и грандиозна. И моето мнение е, че ако човек вложи малко желание и с евтини материали може да направи грандиозна сватба. Проблема обаче е, че хората искат ако е възможно много бързо да забогатеят. А име се гради с много труд и иска време.

Моят съвет към фирмите е да не пренебрегват дребните клиенти, защото всеки заслужава внимание и често малкият клиент води след себе си множество други, по-платежо способни, когато е доволен.

А към клиентите се обръщам с призива, да не очакват, че фирмите трябва да работят с цени, за които вие бихте си намерили материалите, все пак хората се трудят, отделят дори от личното си време, за да осъществят вашите мечти и е нормално техният труд да е заплатен добре. Винаги, когато човек иска нещо да бъде свършено вместо него, е редно да си заплати. Разбира се, да заплати КАЧЕСТВО, ПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ и ЛИЧНО ОТНОШЕНИЕ!!!!
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #1003 -: януари 10, 2008, 21:40:37 »

 scratch one-s head дами, дайте предложение за ресторант за 60-70 души в София.. особено ако имате преки впечатления.. може и на лични. много много благодаря   Ashamed
Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #1004 -: януари 11, 2008, 09:33:46 »

Zvezdiche,какво точно търсиш и за кога?Ресторанти-много.Прочети по-назад в темата и ще видиш най-различни мнения!!! good
Активен
Страници: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines