Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 06:13:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ресторанти  (Прочетена 489565 пъти)
 
Sunshine
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #840 -: ноември 10, 2007, 22:47:42 »

Ами ние накрая се спряхме на ресторанта на хотел Централ Форум. След обикаляне на предварително намислените места (тоест такива, които знаем, че се водят за хубави), накрая случайно решихме да проверим в този и много ни хареса от пръв поглед. Преди това бяхме харесали много друг ресторант(Грийнвил) и вече бяхме решили за него, но като видяхме този също ни допадна, а вече като разбрахме и за цените на кувертите, това наклони везните.
Здравей, gadamer4e  smile,
Ресторанта на хотел Централ Форум е този на който съм се спряла и аз засега.Бях попитала преди  две седмици в тази тема всички момичета, чиито сватби са били там за мениния и отговорите бяха положителни good  Бих искала да те попитам вие срещнахте ли се с управителя и какво впечатление ви направи и какви са цените на кувертите сега и дали ще имат увеличение догодина ?
Благодаря  give_rose
Активен
gadamer4e
Сватбар
***
Публикации: 214



Моят сватбен албум

« Отговор #841 -: ноември 11, 2007, 10:59:33 »

Sunshine  срещнахме се с управителя, поне си мисля, че беше управител - млад мъж. Направи ми добре впечатление, посрещна ни, настани ни, даде ни брошура със сватбени менюта, показа ни ресторанта, точно го бяха приготвили за сватба. От самия ресторант предлагат украса - калъфи за столовете и цветя, които са безплатни. Цената на кувертите е около 23-25 лв., зависи какво ще изберете като ястия.  Няма ограничение във времето на сватбата, но след 5-я час се заплаща по 100 лв. на час мисля. Има такса алкохол, която е по 1 лв. на човек, тоест 100 човека гости - 100 лв. такса алкохол.
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #842 -: ноември 11, 2007, 12:59:49 »

 Oh my ... Gadamer,23-25 лв. предполагам че са цените сега! А казаха ли ти какво увеличение предвиждат за догодина?
Активен
gadamer4e
Сватбар
***
Публикации: 214



Моят сватбен албум

« Отговор #843 -: ноември 12, 2007, 12:26:42 »

divna не казаха, но не сме и питали. След всички места на които ходихме, където кувертите започваха от 50-55 лв., тези от 25 ни се сториха мноооого евтини и решихме, че дори и с увеличение пак ще е по-добре, отколкото в по-скъпите заведения. Няма да крия, че в Грийнвил ми хареса повече, но там се очаква кувертът след Нова Година да е поне 60 лв. без алкохола. А ние ще имаме 100 човека гости, така че разликата от 3000 лв. до 6000 лв е огромна. В интерес н аистината Централ Форум ми се вижда много приятен ресторант за толкова евтин куверт (евтин в сравнение с тези по 60 лв.), защото видяхме  и други места с  куверти по 25-30 лв., които обаче изобщо не си заслужаваха. Иначе последно проверихме в новия хотел срещу НДК - ресторанта е чудесен, но много малък, казаха, че събират максимум 80 човека, но ако ме питате мене и 60 трудно ще се сместят, така че з анашата сватба отпада. След това проверихме и в Гранд Хотел София - кувертите бяха по 24 евро, без алкохол, хубава е обстановката, но някакси не е в наш стил, много е тежко всичко и предполагам, че нито ние, нито гостите ще се чувстваме удобно.

И накрая да се похваля - вчера капарирахме ресторанта.  danceg
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #844 -: ноември 12, 2007, 16:12:32 »

Здравейте, пускам нова тема, защото тази за ресторантите е много голяма вече и трудно се ориентираш в нея   pardon

Та, искам да попитам, имате ли някакви преки/ косвени впечатления от сватби в ресторанта на Гранд Хотел София? Почти съм решила да е там  air_kiss, даже го запазихме и до края на седмицата мислим да капарираме. Залата е много красива, хората любезни, може да се подпише в зимна градина, а самият хотел - прекрасен е, според мен. Предлагат ни младоженски апартамент безплатно и за кумовете на половин цена - хубаво е. Ако някой се е женила/ била е на сватба там...моля, споделете  give_rose
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #845 -: ноември 12, 2007, 16:31:42 »

 smile Gadamer,и на мен Грйинвил ми хареса ужасно много! И тъй като искаме да изнесем ритуала,направо се влюбих в градината и мостчето! .....Обаче не се събираме там..... blush Аз съм била на сватба във х-л Централ на Ботев и беше приятно,а сайта на Централ -Форум също изглежда добре! И направо ме разби с тази цена! Честито за ресторанта,дано сватбата ви бъде незабравима! Ох ,ще трябва и аз да намеря време да го погледна този ресторант! И просто от любопитство да те питам-съвсем в началото,когато почна да пишеш във форума,концепцията за сватбата ти беше съвсем като моята-блок маси,кетъринг....все още ли е такава или я променихте? А, и още едно въпросче- на Ботев има зимна градина, в този на Хиподрума има ли някаква градина!
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #846 -: ноември 12, 2007, 23:12:52 »

Ето и от мен р-т за Пловдив !  р-т Финес  - Куверт от **лв.  Всичко друго си го внасяте без никакви такси . Украсата със калъфи и всички екстри  е  ***лв.  Ето и снимки от р-та .

Модератор: Моля без цени и реклами!


* нова папка 005 [800x600].jpg (77.77 KB, 800x599 - видяно 613 пъти.)
« Последна редакция: ноември 13, 2007, 13:35:50 от maria_lakova » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #847 -: ноември 12, 2007, 23:14:49 »

Ето още ! Извинете ,че ги побликувам по отделно ,но немога по друг начин !


* нова папка 006 [800x600].jpg (86.56 KB, 800x599 - видяно 551 пъти.)
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #848 -: ноември 13, 2007, 11:58:28 »

наси, какъв е капацитета на ресторанта и в коя част на града се намира?
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #849 -: ноември 13, 2007, 12:36:16 »

и ние бяхме във Форум но куверта почваше от 25(най евтиното от менюто )до 35(най скъпото от менюто)ние около 30 скалъпихме и беше много хубаво аз не хапнах но ми харесва че ресторанта е голям посторен и много светъл!!!!поне за дневна сватба де!!!има наистина по 1лв на куверт отгоре за внесения алкохол но поне няма граница за дажбите колкото искаш толкова внасяш!!! yahoo
Активен
gadamer4e
Сватбар
***
Публикации: 214



Моят сватбен албум

« Отговор #850 -: ноември 13, 2007, 12:40:43 »

divna концепцията ми за градината се промени просто защото не харесах местата, където това се предлага като вариант - в Горна Баня е доста позавехнало като обстановка, а и казаха, че вечерната сватба трябва да приключи в 23.00 часа, което нас не ни устройва. В Царско село пък не правили сватби навън, само вътре, тоест ритуалите може навън, ама сватбата вътре, което също не ми хареса, а и кувертите бяха по 50 лв., които пари не бих дала специално за тези условия. За Лебеда е ясно, казвала съм го по-напред.

Иначе от блок-маси не съм се отказала, в Централ Форум  го предагат като възможност. Второ - май има някаква градина там, ама не съм сигурна - т.к много исках ритуалът да е изнесен, а сега се оказа, че в София е невъзможно(тоест трябва да е фиктивен), което пак не ми се нрави. Накрая след всичкото умуване решихме да подпишем само ние двамата с кумовете в гражданското и после в ресторанта да направим църковното венчание пред всички гости.

Иначе според менюто, което са ни дали най-евтиният куверт е 24 лв., а най-скъпият - около 30 лв. Мисля, че тази цена е много добра за условията в него, а и ми допадна, че предлагат безплатна украса, което би м испестило половината пари за украсата - сега ще остане само централната маса и тук таме по нещо дребно. Има си и over time, ама то навсякъде има, поне не ни ограничават във времето на приключване. 100 лв. такса з аалкохол не ми се струва толкова много, при положение, че има откъде да си купим марковия алкохол с отстъпка.

Някакси ни се искаше да избягаме от рутината на сватбените церемонии - и двамата се ужасяваме от неприятните соц ритуални зали, съпровода на "тържествена" музика и приканянето да побързат младоженците с поздравите, че вече чакат в предверието следващите за женене. Затова искахме изнесен ритуал, градинско парти, шведска маса - да разчупим малко стандарното протичане на сватбите, менюто от салатка, пържолка, ракийка, както и репертоарът на диско водещия, който си знае всичко наизуст и на всички сватби казва все едни и същи изтъркани лафове. Но....за съжаление в БГ това е възможно само ако имаш възможност да дадеш десетки хиляди левове и да си направиш сватбата някъде извън града. В интерес на истината ние имаме парична възможност, обаче и двамата мислим, че не си заслужава да дадем толкова много пари за една единствена вечер. Все още има време да измисля нещо по-свежо и нестандартно.
« Последна редакция: ноември 13, 2007, 12:46:49 от gadamer4e » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #851 -: ноември 13, 2007, 12:44:07 »

има малка градинка но не  е подходяща за целта миличка *THUMBS*ние я ползвахме за снимки н аоткрито изнесохме се с приятелите ни и хайде на фотосесията
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #852 -: ноември 13, 2007, 13:32:03 »

 :angry:Аз също почти се отказах от идеята за сватба на открито,въпреки че все още имам надежда,че мога да открия нещо подходящо в близост до София! Все пак ако изберем стандартен ресторант,то поне искам ритуала да изнесем и той да е в градина,а не в гадните ритуални зали!
Някакси ни се искаше да избягаме от рутината на сватбените церемонии - и двамата се ужасяваме от неприятните соц ритуални зали, съпровода на "тържествена" музика и приканянето да побързат младоженците с поздравите, че вече чакат в предверието следващите за женене. 
Да не говорим,че бъдещият ми съпруг като цяло е против гражданския брак и ако зависеше от него,щеше да има само църковен! Та по този повод ни се искаше да избягаме от стандартите за сватба в Бг,но се уверих че е много трудно! Благодаря ти за инфото,ще мина и аз тези дни да го погледна ресторанта!
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #853 -: ноември 13, 2007, 19:18:16 »

Здравей Alucinado !  Капацитета му е 130-140 места ! Намира се  в Кичук Париж до БИЛА !  Другия р-т е в кършиака - зала СТРОЙТЕЛ ! Там капацитета е 230места и куверта е 14,00 лв. Р-т БОСТИ . А вие от къде сте ?


* 100_1046 [800x600].jpg (66.75 KB, 800x599 - видяно 490 пъти.)
« Последна редакция: ноември 13, 2007, 19:42:10 от nasi » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #854 -: ноември 13, 2007, 19:42:50 »

Това е р-т БОСТИ !


* 100_1047 [800x600].jpg (69.34 KB, 800x599 - видяно 1026 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines