Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 15:09:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ресторанти  (Прочетена 489365 пъти)
 
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #540 -: юни 08, 2007, 09:46:54 »

Заради такива изцепки на гостите все повече се убеждавам, че най-хубаво е сватбата да е к кетъринг! Така щът-нещът всички ще са прави, за да могат да си вземат нещо за хапване и пииване и ще танцуват повече, щото нямам да са се закотвили по масите!!! А и менюто и алкохола са ти  определени и си стоят на масите, където сервитъорите сипват каквото има!! Но за съваление май излиза по-скъпо? не съм сигурна обаче да каже който има опит!!! Wink blum
Активен
galchos
Сватбар
***
Публикации: 235



« Отговор #541 -: юни 08, 2007, 09:51:31 »

не знам по принцип хората спазват приличие и се съобразяват с това, което им се предлага
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #542 -: юни 08, 2007, 09:59:26 »

По принцип-да, но все си мился, че е по-весело и по-непринудено с кетъринга, хората не чакат "порциите", и всеки си пие и си яде каквото си пожелае и колкото си пожелае! DANCE
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #543 -: юни 08, 2007, 10:07:40 »

Ние също бяхме предупредили управителката на ресторанта и сервитьорите , че всеки ще си плаща това, което поръча! Те казаха, че по принцип на повечето сватби, които са правели, е било така и те така предпочитаха да стане  pardon
Все пак ние сме преценили какво и колко да сложим на масите и ако на някой нещо не му хареса ОК, но да плащаш скъпо уиски и бадеми например или нещо друго  nea nea nea
Не мисля, че има нещо лошо всеки да си плаща допълнително поръчаното  good
Активен
galchos
Сватбар
***
Публикации: 235



« Отговор #544 -: юни 08, 2007, 10:14:53 »

за това трябва да се направи инструктажна персонала и то от страна на управителя. има и друг момент- да не започнат сервитьорите да рекетират гостите. а и като има разнообразни питиета, едва ли някой гост ще тръгне с големи претенции
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #545 -: юни 08, 2007, 10:16:47 »

Аз не се бях замисляла за този момент. Мария, а имаше ли гости, които поръчваха допълнително? Аз бих се изненадала... доста невъзпитано ми се струва, все пак, като ходят на ресторант, да си избират, това е сватба, на която са поканени и трябва да се съобразяват. Все едно да отида аз на гости и да започна да ровя в шкафовете на домакините за храна и питиета, които повече ми се искат...  shok
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #546 -: юни 08, 2007, 10:52:29 »

Аз не се бях замисляла за този момент. Мария, а имаше ли гости, които поръчваха допълнително? Аз бих се изненадала... доста невъзпитано ми се струва, все пак, като ходят на ресторант, да си избират, това е сватба, на която са поканени и трябва да се съобразяват. Все едно да отида аз на гости и да започна да ровя в шкафовете на домакините за храна и питиета, които повече ми се искат...  shok
Честно казано, незнам дали е имало такива гости, защото не съм итала, но няма да се учудя  pardon
Била съм на сватба, където познати си бяха поръчали точно уиски, но си го платиха  pardon
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #547 -: юни 08, 2007, 10:59:12 »

момичета, и аз не се бях замисляла как ще решим този казус при нас. Обаче не съм съгласна с мненията на някои от вас, че било нагло да се поръчва допълнително. Аз например съм си поръчвала допълнително, когато съм била на сватба. Разликата е, че когато се поема от младоженците - се съобразявам какво и колко да си поръчам или опитвам да си го платя сама. Аз, например, съм много претенциозна откъм алкохола и пия малко. Така че не мога да очаквам, че някой ще се съобразява специално - и съм готова да си поръчам и да си платя.
Била съм на сватби, където ограничението на поръчките е във вида на алкохола. Например: българският алкохол се поема от младоженците, марковият - от този който го е поръчал. Имало е и такива, където нищо допълнително не се поема от младоженците.
Всеки си преценява в зависимост от желанието и възможнотите (и е абсолютно задължително да се уточни предварително и да се подчертае дебело при разговорите с ресторанта), но няма шанс да няма хора които да си поръчат нещо допълнително или извън менюто!
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #548 -: юни 08, 2007, 11:09:46 »

След като прочетох всичко до тук реших следното: относно алкохола - допълнително поръчания ще се заплаща от този, който си го е поръчал, а храна ако някой се поръча допълнитело ще я поемем ние, също и кафета. За безалкохолните не вярвам да не стигнат, защото сме планирали по 2 безалкохолни и 1 минерална вода на човек, което прави общо 300 безалкохолни и то няма да си ги внасяме, а ще са от ресторанта и смятам, че ще стигнат crazy
Активен
ginger
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



« Отговор #549 -: юни 08, 2007, 11:47:02 »

Да се включа и аз за допълнителните поръчки. Ние мислим да платиме само кафета  и сокове, ако някой иска нещо друго да си е за негова сметка. Иначе ако тръгнеш да се съобразяваш с всеки не знам къде ще му излезе края  hysteric .

Единствено ще се съобразя с вегетарианците, които ще са 10-15 човека и за тях ще има  друго меню.
Сега като обикаляме ресторанитите и самите управители казват, че много рядко младоженците поемат допълнителните поръчки. А и плюс това с тези поръчки може много да се спекулира от страна на ресторанта  NO
Активен
Abricotin
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 1



« Отговор #550 -: юни 08, 2007, 12:38:43 »

На нас от ресторанта ни казаха, че практикуват така - само кафетата се заплащат от сватбарите, всичко друго кой каквото си поръча - си го плаща. Мисля, че така е и редно. Ти си си направил сметка какво можеш да сложиш на масата - това е, на който не му изнася, да се спасява. Верно е, че винаги има такива дето не пият домашна ракия/например шефовете/, но ако сложиш пред него бутилка уиски, става по-неприятно за останалите гости. Какво е това делене?! Аз си мислих за водка, защото доста жени не пият ракия, а водка? Ще видим какво ще решим накрая.
Активен
mandarinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #551 -: юни 08, 2007, 12:42:04 »

Айде и аз да кажа, досега като съм била на сватби е имало достатъчно пиене вино, водка, уиски, бира и за нашата мислим достатъчно разнообразие от алкохол да внесем, за да не се чувстват гостите неудобно от това че няма пиене и да се чудят да поръчват или не, когато си знаеш гостите, особено приятелите, си наясно кой какво пие, така че ако внесете от всичко по малко всички ще са доволни  good иначе аз бях на една сватба на която единствения алкохол беше ракия, никой не посмя да си поръча друг алкохол ама повечето бяхме разочаровани ...
« Последна редакция: юни 08, 2007, 13:03:39 от mandarinka » Активен
ginger
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



« Отговор #552 -: юни 08, 2007, 16:04:31 »

Да се похваля и ние най-после си имаме ресторант.
Много съм доволна от управителя (поне засега) и украсата (калъфи за столовете, вази с цветя, и голям букет за булченската маса), която е безплатна  danceg . Евентуално само няколко балона ще добавим yahoo .

Та става въпрос за хотел City, ако някой има впечатления може да сподели (може и на лични).   
Активен
mandarinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #553 -: юни 08, 2007, 16:31:37 »

Да се похваля и ние най-после си имаме ресторант.
Много съм доволна от управителя (поне засега) и украсата (калъфи за столовете, вази с цветя, и голям букет за булченската маса), която е безплатна  danceg . Евентуално само няколко балона ще добавим yahoo .

Та става въпрос за хотел City, ако някой има впечатления може да сподели (може и на лични).   

Браво Сисе, айде честито  Bravo  pleasantry сега напред към същинската подготовка  DANCE
Активен
ginger
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



« Отговор #554 -: юни 08, 2007, 17:38:16 »

Мерси mandarinka, само се надявам да не станат някакви проблеми, но то като се замисля, май всеки  се притеснява до последно.  huhhuh.gif
Активен
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines